Pasak A. Dulkio, nuo praeito pirmadienio Vilniaus apskrityje matome, kad atvejai sudaro beveik pusę visų Lietuvos atvejų. Ministro teigimu, nuo vasario mėnesio šis skaičius išaugęs dvigubai. A. Dulkys tikino, kad neramina Vilniaus regione užimtų koronaviruso ligonių lovų skaičius, kuris kai kuriomis dienomis buvo šoktelėjęs net iki 90 proc., teko atidarinėti papildomas gydymo ir reanimacijos lovas.
„Kol kas tokia sąlyginė ramybė yra, kad yra kita Lietuvos dalis, kurioje lyg tai situacija yra kol kas ramesnė, manome, kad būtent ankstesni judėjimo tarp savivaldybių ribojimai mums padėjo pasiekti, kad turime sąlyginai „švaresnių“ savivaldybių.
Tačiau neramina, kad bendras pandemijos greitis jau 11 dienų yra teigiamas, auga ir pagal naujausią analizę matome, kad labai tikėtina, kad britiškoji atmaina paplitusi beveik visoje Lietuvoje, nors aišku dominavimas yra Vilniuje ir Marijampolėje. Tačiau yra tikimybė, kad jeigu nesiimsime judėjimo ribojimo, ta atmaina gali dominuoti po 2–3 savaičių ir visoje Lietuvoje“, – kalbėjo A. Dulkys.
Ministro teigimu, nerimą kelia ir tai, kad pradėjo augti simptomiškai besitiriančių asmenų skaičius ir teigiamų testų dalis taro jų auga.
„Tokio dalyko nematėme daugelyje savivaldybių nuo pat gruodžio mėnesio“, – teigė A. Dulkys.
Laboratorijose artimiausiu metu ketinama pradėti naudoti naujus reagentus.
„Artimiausiu metu kai kurios laboratorijos jau ir kitą savaitę pradės taikyti naujus reagentus. Tai leis greitai nustatyti, ar žmogus, sergantis COVID-19, yra užsikrėtęs pavojinga kuria nors mutacijos linija“, – per spaudos konferenciją sakė ministras.
Šiuo metu viruso atmainos nustatomos vykdant sekoskaitos tyrimus. Jie, pasak ministro, yra toliau tęsiami, siekiant nustatyti pavojingesnių britiškosios ir Pietų Afrikos Respublikos atmainų atvejus.
Naujausiais anksčiau šią savaitę skelbtais duomenimis, iš viso iki šiol Lietuvoje atlikta 1608 ėminių sekoskaita ir aptikta 225 britiškosios bei du Pietų Afrikos viruso linijų atvejai. Mėginiai sekoskaitai atrenkami atsitiktinai.
Ministras sakė, kad įtariama, jog britiškoji atmaina Vilniuje ir Marijampolėje gali sudaryti iki 70 proc. naujai nustatytų atvejų, o likusioje Lietuvoje apie 25 proc.
„Mūsų pagrindiniai veiksmai – nieko neuždarinėjimas, to, kas yra pasiekta. Mes matome, kad tiek verslas, tiek visos kitos veiklos, kurios pastaruoju metu buvo atveriamos, tikrai daug investavo į saugumą. Mes matome, kad kažkokių židinių ar protrūkių tose vietose nėra iš esmės pastebima. Todėl mūsų tolimesni žingsniai turi būti susieti su kuo spartesniu vakcinavimu ir testavimo plėtra“, – kalbėjo A. Dulkys.
Vyriausybė penktadienio posėdyje iki balandžio 6 dienos grąžino judėjimo tarp savivaldybių ribojimą. Keliavimas tarp savivaldybių bus ribojamas nuo šio šeštadienio iki balandžio 6 dienos.