Daugiabučio gyventojai piktinasi, kad savivaldybei nė motais, kokiame pragare tenka gyventi aplinkiniams dėl vieno žmogaus neprognozuojamo elgesio.
Moters šūkavimai, lydimi keiksmažodžių lavinos, siaubą varo vieno daugiabučio Panevėžyje gyventojams. Žmonės sako tiesiog bijantys net prasilenkti su agresyvia kaimyne.
Matyti, kad moteriai užkliuvo artimiausio kaimyno durys – jas subadė peiliu, nudraskė skambutį.
„Pats turiu regėjimo negalią, tikrai nėra saugu vaikščioti, su peiliu švaistosi laiptinėj. Matė ir žmona ne kartą. Tai tikrai nėra saugu“, – atvirauja daugiabučio gyventojas Vidas Mekionis.
„Jeigu su peiliu laksto, policininkai pasakė, skambinkit policijai. Tai gali nesuspėt paskambinti“, – pasakoja gyventoja Genovaitė.
„Nudraskė kaimynams viršutiniuose aukštuose skambučius, nutraukė plombas, buvo atjungusi elektrą“, – tvirtina daugiabučio bendrijos pirmininkė Lina Petkūnienė.
Visai neseniai moteris bute piktybiškai atjungė skalbimo mašiną, apliejo apačioje gyvenančius kaimynus, o skalbyklę tiesiog nuleido laiptais žemyn ir paliko laiptinėje.
„Viską užliejo – ir virtuvę, viską. Ir šaukia, ir rėkia. Pas mane neįgalusis lovoje guli, aš nežinau, ką daryti. Bijau, duris rakinu“, – pasakoja daugiabučio gyventoja Raisa.
„Mes bijom, kad ji dujų nepaleistų. Sakė, aš, reiškia, padarysiu, dar jie nežino, ką aš jiems padarysiu. Jeigu susprogdins mus, tai kur mums gyventi? Tai gerai, jei liksim gyvi, o gal ir nebeliksim“, – sako daugiabučio gyventoja Genovaitė.
Akivaizdu, kad moteris ne tik svaidosi grasinimais.
„Jinai čia šūkavo nuo 6 ryto, tada iškvietėm policiją. Atvažiavo policija, sako, ką jūs čia dabar kūrenat, nes ji atsisukus dujas buvo su liepsna. Tai aš kūrenu, sako. Išvažiavo policija, tada pasijautė po kiek laiko dujų kvapas, tada kvietėm tarnybas“, – teigia daugiabučio gyventojas Vidas Mekionis.
Bijo, kad savivaldybė sureaguos tik įvykus nelaimei
Filmavimo dieną gyventojų siaubu tapusios kaimynės neradome. Daugiabučio bendrijos pirmininkei yra tekę rasti ir pasikalbėti su moterimi. Tačiau neprognozuojamas jos elgesys nesiliauja.
„Jeigu ji normaliam stovyje, tai galvą nuleidusi tyli, atrodo labai ramus žmogus, o kai triukšmauja, tai kviečiam policiją. Iki rimtos nelaimės – vienas žingsnis. Ir gaisras buvo sukeltas, tai gerai, kad kaimynai laiku pastebėjo“, – atvirauja daugiabučio bendrijos pirmininkė Lina Petkūnienė.
1 kambario butas, kuriame gyvena moteris, priklauso savivaldybei. Panevėžietė jame apsigyveno prieš 10 metų, tačiau piktybiškai kenkti aplinkiniams moteris pradėjo maždaug nuo vasaros pabaigos.
„Kiek parašyta į savivaldybę laiškų, kiek kreipėmės, taip ilgai viskas vilkinama, negi reikia laukti kažkokios nelaimės“, – baimės neslepia daugiabučio gyventojas Vidas Mekionis.
„Savivaldybė viską puikiai žino, nes į dieną gauname po keletą skambučių, yra dedamos visos pastangos, pajungti socialiniai darbuotojai, yra siekiama žmogui pradžioj dar padėti, o ne tai, kad paimti ir išmesti į gatvę“, – tvirtina miesto infrastruktūros vyriausioji specialistė Rasa Rimšienė.
Iškeldinimas iš socialinio būsto, anot savivaldybės specialistės, kraštutinė priemonė. Moteriai esą buvo pasiūlyta geranoriškai nutraukti nuomos sutartį. Tačiau kol kas galutinio atsakymo iš nuomininkės savivaldybė nesulaukė.
„Žinau, kad būna jinai naktimis, dieną pas ją neįmanoma patekti. Yra ne kartą važiuota, buvom radę, buvom šnekėję, buvo atėjusi jinai į savivaldybę, siūlėm pagalbą. Tikrai mes žmonių pusėje, ne savo nuomininkų, gink Dieve, bet reikia suprasti paprastą dalyką, kad taip greitai niekas nevyksta“, – pasakoja miesto infrastruktūros vyriausioji specialistė Rasa Rimšienė.
Savivaldybės specialistės teigimu, nepavykus susitarti geranoriškai, sutartys su socialinio būsto nuomininkais nutraukiamos tik teisminiu keliu.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
Psichiatrai apsidraudę, žmogų gali gydyti ir guldyti tik su jo sutikimu, nesvarbu kaip jis neadekvačiai elgiasi. Raskit nors vieną psichinį kuris tai suprastų, todėl sukasi užburtas ratas iki atsitinka nelaimės. Būtina keisti taisykles, nustot iš bepročio prašyti sutikimo.
Net prieš pokalbį su gydytoju jie turi pasirašyti. O gydymas?