Beje, viena okupantų raketa nukrito Moldovos teritorijoje, o dalis šalies po rusų smūgių ir vėl liko be elektros. Tuo metu Putinas išlindęs iš savo bunkerio rodosi viešumoje – demonstratyviai pervažiavo Krymo tiltą, kuriuo po Ukrainos smūgio vėl atnaujintas eismas.
Rusijos Saratovo srityje esanti strategiškai svarbi okupantų Engelso oro bazė, kurioje rusai laiko bombonešius „Tu-95“, galinčius nešti ir branduolinį ginklą.
Orlaivių nešamomis sparnuotosiomis raketomis rusai jau ne kartą atakavo Dniprą, Lucką, Odesą ir kitus Ukrainos miestus. O prieš kelias dienas ėmė plisti pranešimai, kad okupantai iš už 700 kilometrų nuo fronto linijos esančios Engelso oro bazės ketina surengti dar vieną masinę raketų ataką prieš Ukrainos civilius ir energetikos infrastruktūrą. Tačiau ukrainiečiai tam, regis, užbėgo už akių.
Sprogimas paryčiais nugriaudėjo būtent šioje bazėje ir į orą išnešė du minėtus bombonešius bei sužalojo du okupantų karius. Beje, drono ataka Engelso bazėje sutapo su pranešimu apie skrydžio bandymus naujo Ukrainos bepiločio, galinčio įveikti net 1000 kilometrų. Taigi, faktiškai gebančio pasiekti ir Maskvą.
Ir tai dar ne viskas. Maždaug tuo pačiu metu štai toks sprogimas nugriaudėjo ir netoli Riazanės esančiame kitame – Diagilevo – rusų kariniame aerodrome. Jis nugriaudėjo apgadindamas dar vieną okupantų orlaivį, sprogo benzinvežis. Po sprogimo kilo didelis gaisras, o per šią ataką žuvo trys okupantai, dar šeši sužaloti. Ukrainos prezidentūros patarėjas Oleksijus Arestovyčius ironizuoja – esą sėkmingai parūkė iškart dviejų Rusijos aviacijos bazių aptarnaujantis personalas.
Tačiau visoje Ukrainoje ir vėl okupantų raketų lietus. Rusijos bombonešiai į Ukrainą paleido daugiu nei 100 Ukrainos infrastruktūrą ir žmonių gyvenimus griaunančių skraiduolių, taip pat skelbiama, kad į Ukrainą skrieja ir iš Juodosios jūros laivų paleidžiamos raketos „Kalibr“.
Beje, viena iš rusų raketų nukrito Moldovos teritorijoje, prie sienos su Ukraina. Belieka tik pasidžiaugti, kad, nukritusi vaisių sode, nieko nepražudė. Be to, šalyje sutriko elektros tiekimas ir tai nutinka jau ne pirmą kartą.
Okupantų kontroliuojamas Doneckas, į kurį naktį atskriejo bent 10 „GRAD“ raketų. Sugriauti ne tik gyvenamieji namai, bet ir Kristaus Gimimo bažnyčia – įgriuvo jos stogas ir fasadas.
Visgi, anot V. Zelenskio, padėtis neabejotinai sunkiausia antruoju Mariupoliu okupantų paverstame ir visiškai sugriautame Bachmute, kurį, pergalėmis negalintys pasigirti okupantai, kėsinasi žūtbūt užimti.
„Rusija vis dar turi raketų ir artilerijos pranašumą. Taip, bet mes turime tai, ko okupantas neturi ir neturės. Mes giname savo namus, ir tai mums suteikia didžiausią įmanomą motyvaciją. Žinau, kaip sunku yra Bachmute, Donbase. Vaikinai, laikykitės! Aš esu su jumis. Žmonės yra su jumis“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Ir Ukrainos gynėjai Bachmute neketina pasiduoti: „Taip šiuo metu atrodo Bachmutas. Bet Bachmutas stovi. Bachmutas laikosi. Bachmutas – tai Ukraina. Jis ne koks Artemivskas. Šlovė tautai, mirtis priešams.“
Ir smūgiais okupantus fronte – Vuhledare, už pusantro šimto kilometrų nuo Bachmuto – „sveikina“ ukrainiečiai.
O po penktadienį vykusių telefoninių derybų su V. Putinu, Vokietijos kancleris ir vėl kalba apie būtinybę atnaujinti dialogą su Ukrainą naikinančiu Kremliaus vadovu. Prieš tai ir E. Macronas aiškino, kad Vakarai turėtų galvoti, kaip išspręsti Rusijos saugumo garantijų poreikį, t. y., kad NATO neartėtų prie Rusijos sienų.
„Esu tvirtai įsitikinęs: tai rimta klaida, kad nepaisant milžiniškų skirtumų, mes iš viso nebekalbame vieni su kitais. Todėl labai svarbu, kad aš ir Prancūzijos prezidentas – kaip Didžiojo septyneto ir dviejų NATO šalių atstovai – vėl siektume dialogo. Tačiau esmė visada turi būti aiškiai išdėstyta ir turi būti pabrėžiama, kokią baisią žalą Rusijos raketos daro energetikos infrastruktūrai ir visai Ukrainai“, – kalba Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.
Ir kol iš bunkerio išlindęs V. Putinas važinėjasi Krymo tiltu, kur okupantai atnaujino eismą automobiliams skirta Krymo dalimi, S. Lavrovas svaidosi grasinimais.
„Atsižvelgiant į Vakarų pastangas atgrasyti Rusiją, pagrindinė grėsmė kyla iš bendros JAV ir NATO linijos, kuri iš tikrųjų yra karinė konfrontacija su mūsų šalimi. Akivaizdu, kad tai kelia tiesioginio branduolinių valstybių susidūrimo su katastrofiškomis pasekmėmis riziką“, – tvirtina S. Lavrovas.
O Švedijoje R. Kadyrovo kritiko, čečėnų opozicijos tinklaraštininko Tumso Abdurachmanovo žmogžudystė. Švedijoje politinį prieglobstį turėjusį opozicionierių nušovė kol kas nenustatyti asmenys. Prieš dvejus metus T. Abdurachmanovui mirties pavyko išvengti, kai į jo butą įsiveržė smogikai. Dabar savo purviną darbą jie įvykdė.
Beje, susidorojimas gresia ir opozicionieriaus broliui, taip pat Švedijoje gyvenančiam Muchamadui, mat nustatyta, kad jo nužudymą Vokietijoje organizavo R. Kadyrovo pusbrolis.