Pasak L.Rapolienės, didžiausias kiekis resveratrolio randama japoninėje plačialapėje rūgtyje, dar kitaip liaudiškai vadinamojoje japoniniame pelėvirkštyje. Resveratrolio taip pat yra raudonosiose vynuogėse, žemės riešutuose, spanguolėse ar mėlynėse. Tiesa, vien iš šių maisto produktų pakankamo kiekio neįmanoma gauti.
„Resveratrolio patikimumą rodo tai, kad Europos maisto apsaugos tarnyba pripažino, kad resveratrolis turi stiprias antioksidacines savybes, kurias galime panaudoti tiek stiprindami imunitetą, tiek apsaugodami mūsų ląsteles nuo senėjimo“, – tikino laidos pašnekovė.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad transresveratrolio forma yra efektyvesnė negu visos kitos. Svarbu ir tai, kiek ji susmulkinta, nes mažesnė dalelė bus įsisavinama geriau, pateks į kraujotaką ir nukeliaus į tuos organus, kurių teigiamų pokyčių mes tikimės. Taip pat svarbu, iš ko gautas tas resveratrolis. Japoninėje plačialapėje rūgtyje jo randama daugiausia, todėl iš čia mes galime tikėtis didesnio kiekio, didesnio efekto.
Rytų medicinoje ši medžiaga vartojama daugiau nei 2 tūkst. metų organizmui atjauninti, imunitetui stiprinti, šlakams iš organizmo šalinti, cholesteroliui mažinti, taip pat vėžio profilaktikai, odos ir plaučių ligų profilaktikai.
Rytų medicinoje šis augalas taip pat vartojamas menstruaciniam skausmui malšinti, sąnarių uždegimui mažinti, jis teigiamai veikia sergant odos ligomis.
„Atiekant tyrimus su ląstelių linijomis, buvo nustatyta, kad resveratrolis turi savo pritaikymo nišą įveikiant vieną iš koronavirusų šeimos atstovų, Artimųjų Rytų koronavirusą. Resveratrolis ne tik specifiškai veikia priešvirusiniu aspektu, vertinta, kaip tie mechanizmai sugeba sumažinti intensyvumą koronaviruso atakų, bet taip pat geba moduliuoti mūsų imuninę sistemą. Tai reiškia, kad imunitetą stabilizuoja, balansuoja, nes imuninė sistema mums yra labai svarbi apsauginė sistema, kuri gali būti budri ir atlikti apsauginį vaidmenį“, – teigė LMSU Medicinos akademijos profesorė Nijolė Savickienė.
Daugiau apie naudingąsias resveratrolio savybes žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Sveikata.lt“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA: