„Pirmiausia reiktų pradėti nuo mūsų virškinimo sistemos senėjimo. Kas būdinga tam senėjimui? Pirmiausia sumažėja skrandžio sulčių išskyrimas, taip pat sumažėja prostaglandinų sekrecija, padidėja gastrino sekrecija, sumažėja skrandžio išsituštinimas. Taip pat virškinimo traktą dažniau kolonizuoja bakterija, kuri gali skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę. Visi šie veiksniai labai mažina mikroelementų ir vitaminų pasisavinimą.
Taip pat vyresnio amžiaus žmonėms dažniau nustatoma hipovitaminozė – mažesnis vitaminų kiekis. Taip nutinka dėl to, nes vyresni žmonės dažniau vartoja nesubalansuotą maistą, dažnai iš taupumo maistą gaminamės vienai, dviem ir daugiau dienų ir dėl to suyra vitaminai, kuriems kartais užtenka net vienos valandos, kad jų tame maiste nebeliktų.
Labai svarbu paminėti tai, kad žmonės vartoja daugiau vaistų, kurie turi didžiulę įtaką šių mikroelementų pasisavinimui. Pirmiausia norėčiau išskirti antibiotikų vartojimą. Taip pat atkreipčiau dėmesį į diuretikų vartojimą kurie padidina šlapimo išsiskyrimą ir su juo netenkame dalies kalio“, – laidoje „Būk sveikas“ pasakojo šeimos gydytoja Elena Petrauskienė.
Kokie vitaminai ir mikroelementai labai svarbūs vyresnio amžiaus žmonėms, kokius maisto papildus reiktų rinktis, žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10 val. per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ GALITE PAMATYTI ČIA: