• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsidarius parduotuvėms didžiuose prekybos centruose minios žmonių plūsta į parduotuves apsipirkti – kai kur jau nuo ryto prie parduotuvių nusidriekė eilės.

Atsidarius parduotuvėms didžiuose prekybos centruose minios žmonių plūsta į parduotuves apsipirkti – kai kur jau nuo ryto prie parduotuvių nusidriekė eilės.

REKLAMA

Prekybininkai ir toliau turi skaičiuoti pirkėjus ir per daug jų neįsileisti. Stambesni centrai įsirengė net išmanias sistemas, kurios skaičiuos kiekvieną pirkėją. Išsiilgę gyvo bendravimo pardavėjai ir pirkėjai džiaugiasi, kad prekyba pamažu grįžta į ankstesnes vėžes. Tačiau ne visos parduotuvės dar veikia. Ne visi darbuotojai dar pasidarė koronaviruso testus.

Dešimt minučių iki parduotuvių atidarymo didžiuliame prekybos centre Vilniuje. Prie kai kurių parduotuvių jau tįsta pirkėjų eilės, nekantraujančių, kad po keturių mėnesių pertraukos vėl atsivertų durys.

Žmonės išsiilgę gyvo apsipirkimo – trokšta patys prekes apžiūrėti, pasimatuoti ir skundžiasi, kad internetinė prekyba tikram apsipirkimui neprilygsta:

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiamės, labai gerai, kad atsidarė. Internetas nelabai gerai, gali nusipirkti, prekė ateiti ne tokia, kokios nori. Buvo batai negeri, vienai kojai netgi. Dešinė koja abu batai. Kryžiaus kelius perėjau, pridaviau.“

REKLAMA

„Dydžiai, kiekvienas pagal save perka, nelabai išeina.“

„Man seniai reikėjo, įpratę gyventi be suvaržymų, kada ko reikia, atvažiuoji, gyvai nusiperki. Perki internetu, ne viskas tinka, atrodo vienaip, gauni kitaip.“

„Žinote posakį, prieinu, mano spintoj kažkas kalba, girdžiu- išeina rūbai iš mados. Reikia, eisim ir pirksim.“

„Patogiau parduotuvėse. Kai gali realiai matyti daiktą.“

Vartus pakelia ir galanterijos bei papuošalų parduotuvėlė. Jos šeimininkė Danutė šia diena labai džiaugiasi, mat ištisus keturis mėnesius negalėjo prekiauti ir buvo be pajamų. Darbuotojai gavo iki pusantros minimalios algos dydžio prastovų subsidijas, o individualios įmonės savininkė turėjo gyventi iš 260 € kasmėnesinės išmokos.

REKLAMA
REKLAMA

„Internetu neprekiavome, labai smulki prekė, 3 tūkst. gaminukų iš sidabro. Juos visus aprašyti, sufotografuoti labai didelis darbas. Neatperka to, ką tu įdėsi. Neprekiavome, buvome namuose. ir laukėm atsidarymo. Jei nenumirėm iki to laiko, tikimės, išsivartysim“, – sako „Sidabrinis takas“ savininkė Danutė Martinonienė.

Dar ne visos parduotuvės prekybos centruose šiandien atveria duris. Vienos per karantiną nutraukė veiklą, kitos išsikėlė į kitas patalpas, o dar kitos negalėjo atsidaryti, nes darbuotojai nesuspėjo per savaitgalį pasidaryti privalomo koronaviruso testo prieš atnaujinant veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sprendimas buvo patvirtintas tik ketvirtadienį dėl leidimo atsidaryti, ne trečiadienį, kaip buvo iki to atsiveriant kitiems verslams. Dienos pritrūko užsirašyti į eilę, eilių yra nemažų“, – pasakoja Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius.

Visuomenės sveikatos biurų darbuotojai teisinasi nespėjantys skubiai aptarnauti visų norinčių testuotis, tad prašo registruotis bent kelias dienas iš anksto.

„Jei žmonės tikisi, kad registruojant juos šiandien ir gauti vietą, gali būti, kad nebuvo. Bet jei planuoji, bent prieš 1-2 dienas registruoji, tikrai tų vietų yra“, – teigia visuomenės sveikatos biuro atstovė Guoda Ropaitė – Beigė.

REKLAMA

Matydami įtemptą situaciją dėl koronaviruso testavimo, kai kurie prekybos centrai juos darėsi net savo iniciatyva – sveikatos priežiūros bendrovių specialistus savaitgalį kvietėsi į savo patalpas.

„Centralizuotuose testavimo punktuose yra didelės apkrovos, nėra taip, kad užsiregistruoji, ir tą pačią ar kitą dieną gali atvykti. Reikia daugiau laiko. Paspartinti procesą įrengėme papildomą galimybę“, – kalbėjo „Akropolių“ atstovas Dominykas Mertinas.

REKLAMA

Atidarydami savo patalpose įsikūrusias parduotuves, prekybos centrai ir toliau privalės kontroliuoti pirkėjų srautus. Prekybos centre žmonių gali būti tik tiek, kad kiekvienam tektų mažiausiai po 50 kvadratinių metrų. O kiekvienoje atskiroje parduotuvėje – dar kita taisyklė, čia pirkėjui turi tekti bent 20 kvadratinių metrų. Kad darbuotojams nereikėtų skaičiuoti kiekvieno lankytojo, prekybininkai įsidiegė išmanias sistemas su davikliais virš įėjimų, kurios realiu laiko fiksuoja prekybos centre esančių žmonių skaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek lankytojų tuo metu yra prekybos centre, skaičiuoja speciali įranga. Virš kiekvieno įėjimo įrengti specialūs davikliai, kurie skaičiuoja kiekvieną įeinantį ir išeinantį lankytoją.

Prekybos centre taip pat davikliai fiksuoja lankytojus. Vėliau prie įėjimų darbuotojai žada pakabinti specialius ekranus, su informacija, kiek pirkėjų gali užeiti.

„Pas mus bus įrengti ekranai išorėje, kad klientai matytų. Dabar yra mūsų apsaugos pulte, turime sistemą, kurioje yra online tikslus skaičius žmonių. Kad galima būtų kontroliuoti įėjimus ir riboti lankytojų patekimą į prekybos centrą“, – sako „CUP“ generalinė direktorė Ona Nevinskienė.

Koronaviruso situacijai šalyje negerėjant, vyriausybė prekybos centruose esančioms ne  pirmo būtinumo prekių parduotuvėms nusprendė leisti veikti tik darbo dienomis. Dėl darbo savaitgaliais spręs, įvertinusi, kaip prekybos centrai seksis užtikrinti pirkėjų srautų kontrolę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų