• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija pagaliau pristatė ilgai ruoštą ir lauktą europinio skiepų paso mechanizmą. Netrukus pamatysite ir kaip šis dokumentas turėtų atrodyti.

Europos Komisija pagaliau pristatė ilgai ruoštą ir lauktą europinio skiepų paso mechanizmą. Netrukus pamatysite ir kaip šis dokumentas turėtų atrodyti.

REKLAMA

Pažymėjimas bus skaitmeninis ir jame bus saugomi duomenys ne tik apie vakciną nuo Covid-19, bet ir apie atliktus koronaviruso testus arba ligos istoriją persirgus koronavirusu. Kelionių organizatoriai jau su nekantrumu laukia paso įsigaliojimo ir ragina nediskriminuoti ir nenorinčiųjų skiepytis.  

 

Pėdas skalaujančios bangos, auksinis smėlis ir atsipalaidavimas po palmių lapais… Iki pasaulį apėmusios pandemijos štai taip nukeliauti į Maljorką ar kokį kitą senojo žemyno kurortą – tereikėjo tik pinigų ir laiko.

Tačiau jau šią vasarą, kai kuriems europiečiams gali atsirasti galimybė ir vėl laisviau pasiekti kurortus.

Europos Komisijos vadovė šiandien oficialiai pristatė bendrijai „skaitmeninio žaliojo pažymėjimo“ mechanizmą – vadinamąjį vakcinavimo pasą.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia šio pažymėjimo funkcija: ar žmogus buvo paskiepytas, ar jis neseniai turėjo neigiamą testą, ar jis persirgo ir turi antikūnų“, – sako Europos Komisijos prezidentė Ursula Von Der Leyen.

REKLAMA

O pats europinis žaliasis pažymėjimas atrodytų maždaug taip: skaitmeniniame pažymėjime ir vadinamasis „QR“ kodas, asmens duomenys, ir informacija apie suleistą vakciną.

„Labai nedidelis kiekis tos informacijos yra pateikiama: tai yra vardas pavardė, jūsų dokumento numeris – paso ar kortelės, jūsų gimimo data ir, šiuo atveju, informacija apie vakciną; informacija galbūt, kaip alternatyva, apie sirgimą arba informacija apie PGR testą. Ir QR kodas, kurį matote, būtų nuskanuojamas identifikuoti, kad tai, ką jūs rodote, kad tai yra tikra“, – kalbėjo Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Europiečiai kelionių išsiilgę, o jų atvykstant šią vasarą laukia ir verslas. Kelionių kompanijos tikisi, kad vakcinavimo pažymėjimas nepaliks už borto žmonių, kurie nespės pasiskiepyti.

„Mes nebūsime visi paskiepyti iki vasaros, todėl reikėtų numatyti ir testavimo programą norintiems keliauti, bet nepasiskiepijusiems“, – pasakoja „Tui Fly“ atstovė Aage Duenhaupt.

 

Kai kurios bendrijos šalys abejojo, ar toks pasas nediskriminuos nenorinčiųjų skiepytis – tokių abejonių išsakė ir Belgija, ir Prancūzija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, diskusijų metų neretai iškyla privačių duomenų klausimas.

„Kaip bus su privatumu? Kokie duomenys bus renkami? Tai sudėtingas klausimas“, – teigia Paryžiaus Nacionalinės operos direktorius Alexanderis Neefas.

 

Anot Europos Komisijos – pažymėjime pateikiami duomenys – minimalios apimties. O informacijos apie neseniai atliktą testą arba persirgimą ir antikūnų buvimą organizme – tai pat turėtų pakakti kelionėms išvengiant saviizoliacijos. Žinoma viskas priklausys nuo pačių šalių – kiekviena Europos valstybė pati spręs kokias teises suteikti pažymėjimų turėtojams. O ir pažymėjimai neprivalomi – nenorintys jų tiesiog neturės.

REKLAMA

Europos Komisijos siūlomam vakcinavimo pažymėjimui dar turi pritarti Europos Parlamentas. Pasak Virginijaus Sinkevičiaus – didžiosios parlamento partijos siūlymui pritaria ir patvirtinimas turėtų vykti greitai. Tuomet viskas priklausys nuo pačių Europos šalių

„Šiaip ar taip daugelis šalių jau renka, kaupia duomenis apie sirgimą, vakcinaciją. Ir duomenis apie PGR testą. Kad šie duomenys taptų atvirti ir turėtų sąsają. Ir čia yra svarbiausia, kad būtent šis sertifikatas padės, tai bus unifikuota sistema visoje ES“, – sako V. Sinkevičius.

 

Dėl vieningo, visų pripažįstamo ir suprantamo skaitmeninio dokumento bendrija tikisi susitarti iki vasaros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų