Išmaniųjų namų šeimininkas pasakoja, visus savo namų kambarius mato mobilioje aplikacijoje ir gali juos valdyti.
„Apšvietimas, užuolaidos, muzika, TV ekranas, vėdinimas, šildymas – viskas yra kontroliuojama vienoje vietoje. Yra padaryti grafikai, kaip, kada, kas veikia, tada kada man reikia“, – pasakoja jis.
Lukas pasakoja, kad išmaniųjų namų funkcija jam labai praskaidrina nuotaiką rytais, todėl keltis į darbą dabar vienas malonumas.
„Prasideda viskas nuo nakties, kada užgęsta šviesos, būna uždarytos visos užuolaidos ir visi miega. Užsigėsina viskas ir niekas neveikia. Iš ryto užgroja muzika, atsidaro užuolaidos ir mus po truputėlį žadina, sako laikas keltis. Namas seka mano gyvenimo ritmą ir tos ramybės yra šiek tiek daugiau“, – teigia laidos pašnekovas.
Daugeliui lietuvių išmanūs namai vis dar atrodo prabangos dalykas, prieinamas tik turtuoliams. Lukas įsitikinęs, kad nors ši investicija atsipirks dar negreit, bet žvelgiant iš ekologinės pusės ji padeda tausoti aplinką.
„Norisi naudoti mažiau šviesos, mažiau šildyti bereikalingai tą orą, bet jeigu skaičiuosi į „Excel“ lentelę, tai atsiperkamumo, matyt, greitu metu dar nebus. Išleidi mažiau šildymui ir elektrai, mažiau reikia šildyti, nes užuolaidos uždarytos, mažiau išgaruoja šilumos“, – pliusų įžvelgia jis.
Daugiau apie išmaniuosius namus ir jų kainą žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per TV3.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE: