Akademijoje gyvenanti Simona rodo jau pakabintus jos sukurtus džemperius. Ji sako, kai sulaukė pasiūlymo produkciją parduoti būtent šioje parduotuvėje – net nedvejojo.
„Visų pirma jau pora metų gyvenu Akademijoje ir ši iniciatyva mane iš karto sudomino. Pirmiausia dėl to, kad čia prekiaujama tik lietuviškais produktais“, – sako „Simcraze“ įkūrėja Simona Žemaitytė – Dubickienė.
Kauno rajone Akademijoje atidaryta parduotuvė – unikali. Tai pirmoji Lietuvoje darnaus apsipirkimo vieta, kurią įsteigė bendruomenė. Joje savo produkciją daugiausia pristato vietiniai arba netoliese verslaujantys gyventojai. Tad tai suviliojo ir įvairius kvapukus bei muilus gaminančią Sivilę.
„Todėl, kad puiki galimybė išeiti į rinką ir smagu, kad pakvietė“, – pasakoja „Sivilė“ įkūrėja Sivilė Čeponytė.
Lentynose saldumynai, gurmaniški produktai, kosmetika, drabužiai, bižuterija ir žaislai. Juos siūlo 40 verslininkų. O parduotuvės įkūrėjai skaičiuoja, kad čia sutilptų apie 200.
„Bendruomenė gali suteikti pardavimo paslaugą gamintojui. Gamintojas pristato savo prekes ir pardavinėja savo nustatytomis kainomis, dalinasi pelnu, ir ta pridėtinė vertė grįžta bendruomenės kultūrinėms reikmėms. Tai yra socialinė grąža“, – teigia Akademijos bendruomenės narė Kristina Šiožinienė.
Ir po akimirkos parduotuvėje pakvimpa kava. Tai bus kol kas vienintelė čia siūloma paslauga. Pirkėjams Dovilė paruoš puodelį kvapnaus gėrimo ir atskleis jo subtilybes.
„Visas kavos meniu, kokią tik besugalvotum, visa kava, visas asortimentas, taip pat arbatos, skanios, kokybiškos. Daug papasakot, kam įdomu, galėsiu, ir tokias edukacijas mini apie arbatas, kavas, kaip susirasti, atsirinkti skanią kavą, arbatą“, – kalbėjo „Skani kava“ įkūrėja Dovilė Barkauskienė.
Viena siena parduotuvėje skirta ir vietos menininkų parodoms. Tokios parduotuvės idėja gimė „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“.
„Dalis pelno bus skiriama Akademijos kultūriniam gyvenimui. Šitas kraštas labai plečiasi, daugėja jaunų šeimų ir ko pasigendame tai šiek tiek renginių“, – sako S. Žemaitytė – Dubickienė.
„Labai džiugu, iš tiesų, labai gerai kad skiriamas dėmesys kultūrai“, – pasakoja S. Čeponytė.
Per metus parduotuvės įkūrėjai planuoja surinkti apie pora tūkstančių eurų bendruomenės renginiams.
„Mes sukūrėme 4 darbo vietas, tai turėtumėm išlaikyti 4 darbuotojus, susimokėti mokesčius prekybos centrui ir kitas išlaidas ir generuoti pelną, koks jis bus, pirmais metais, spėjame iki 2000 eurų“, – teigia K. Šiožienė.
Jau gruodį parduotuvės asortimentą bendruomenė ketina pristatyti ir internetinėje parduotuvėje.