Kol kas gyvūnai kenčia, o jų nuodytojo, kuris žiurknuodžius sumaišo su įvairiais skanėstais ir išmėto gatvėse, sučiupti niekam nepavyksta.
Nepasitenkinimą ir dėl to, kad yra filmuojamas, ir dėl to, kad pasivaikščioti vedamas su pavadėliu rodo trimetis šuo Rokis. Pavadėlio Rokiui šeimininkė bent kol kas tikrai nenuims. Mat vis dar nesučiuptas Naujamiestyje siaučiantis šunų nuodytojas, ar net keli.
„Tiesiog žiūriu, kur jis čia binzinėja, vedžiojam, aišku, tik su pavadėliais. Stengiamės prižiūrėti, kiti, žiūriu, antsnukius uždėjo“, – pasakoja šuns šeimininkė Inga.
Vienas per kitą tautiečiai dalijasi informacija apie siautėjantį nuodytoją, kuris esą į skanėstus įmaišantis žiurknuodžių.
„Skelbimai čia… Ir pirmiausia žmonės vieni iš kitų tiesiog žodžiu.. kad keli šuniukai numirė neaiškiomis aplinkybėmis. Tai ir „Facebook" buvo, ir visi čia mes labai žiūrim savo šunis, kad nieko neėstų“, – sako Inga.
Gyvūnų teisių aktyvistė Ilzė Butkutė paskelbė karą nuodytojams ir žada tūkstančio eurų, iš savo, kaip rašytojos, fondo, premiją tam, kas padės policijai rasti nusikaltėlį.
„Kadangi mačiau tą desperaciją ir nuolatinį žmonių dalijimasi informacija, kad tas nuodytojas, ar, kaip kalbama, keli nuodytojai, iki šiol nėra susektas ir pagautas, tai man kilo impulsas pasiūlyti premiją tam žmogui, kuris praneš policijai“, – sako I. Butkutė.
Mat pranešimų apie kenčiančius apsinuodijusius gyvūnus daugėja. Vien per savaitę pati „Facebook" pastebėjo mažiausiai penkis. Karas paskelbtas, gyvūnų teisių aktyvistė ragina žmones nelindėti telefonuose, o akylai saugoti, kas vyksta aplink, ir prireikus kreiptis ne į ją, o tiesiai į policiją. Pastarosios atstovai sako esą sučiupti nuodytojų kol kas nesiseka. Mat žmonės drąsiai dalijasi skauduliais viešojoje erdvėje, bet labai vangiai kreipiasi į pareigūnus.
„Iš tikrųjų tokių pranešimų gaunam labai mažai. Praeitais metais gavom kelis pranešimus. Šiais metais, jeigu kalbam apie Kauno gatvę, kur visi įvykiai vyksta šiuo metu, tai gavom vieną anoniminį pranešimą“, – teigia Vilniaus policijos atstovas Jevgenijus Liepis.
Policija gavo pranešimų, kad šiose apylinkėse nuodijami ne tik šunys. Jau yra apnuodytų ir balandžių.
Užėdus neaiškaus mišinio gyvūno laukia ir kančios, ir mirtis. Ir nors keturkojus šeimininkai stebi akylai, ne visada pasiseka nusaugoti augintinį. Į netoliese esančią veterinarijos gydyklą prieš kelias dienas vėl buvo atvežtas galimai žiurknuodžių užėdęs šuo. Aiškėja, kad tokių nelaimėlių yra ir kitose miesto vietose. Specialistai ragina tiesiog atidžiau stebėti vedžiojamus keturkojus. Tiesa, veterinarijos specialistai kažkodėl nemano, jog siautėja vienas ar keli nuodytojai. Tai, pasak jų, sena ir visą Vilnių apėmusi problema.
„Yra turbūt ir tų nuodijančių žmonių, kurie piktavališkai elgiasi, yra ir tų apnuodytų gyvūnų tiesiog iš piktos valios. Ta prasme, jų yra, nes įtaria, kad tai galėjo padaryti kaimynai, kurie nemėgsta galbūt šunų. Taip yra, ir tai problema pakankamai besitęsianti“, – sako veterinarijos gydytojas Jovydas Bajorinas.
Specialistai įspėja keturkojų šeimininkus – jeigu šuo suėdė kažką apnuodyto, jį kamuos specifiniai simptomai. O tai, kad šuo apnuodytas, parodys kraujo tyrimas.
„Galimi neurologiniai sutrikimai, tarkim, drebulys, gali būti ir virškinamojo trakto sutrikimai. Vėmimas, viduriavimas. Apsunkintas kvėpavimas. Gali būti pakitusi temperatūra. Pakitusios gleivinių spalvos. Gali būti tokie simptomai kaip skausmingumas kažkoks“, – teigia J. Bajorinas.
O pastebėjus neaiškius asmenis barstančius maistą prie konteinerių ar bet kurioje kitoje vietoje policija prašo tuoj pat kreiptis į pareigūnus. Ir jeigu yra galimybė, neaiškius asmenis reikėtų filmuoti ar nufotografuoti.
Kas gali prasidėti su padaru kuris pats nežino ko nori ir dar visus kaltina.