• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kraupūs vaizdai iš Jungtinių Valstijų. Viena prieplauka Niujorke paversta tikra lavonų saugykla šaldomose puspriekabėse, tuo metu JAV prezidentas Donaldas Trumpas toliau kalba apie ekonomikos gaivinimą gyvybių kaina.  

Kraupūs vaizdai iš Jungtinių Valstijų. Viena prieplauka Niujorke paversta tikra lavonų saugykla šaldomose puspriekabėse, tuo metu JAV prezidentas Donaldas Trumpas toliau kalba apie ekonomikos gaivinimą gyvybių kaina.  

REKLAMA

Nors fone – laisvės statula, o čia pat už metalinės tvoros – laisvės per karantiną kaina. Niujorko Bruklino rajono 39-osios gatvės prieplaukoje, šaldomose vilkikų puspriekabėse saugomi koronaviruso aukų lavonai.

Miesto morgai ir laidojimo namai nespėja suktis. Per paskutinę parą Amerikoje nuo koronaviruso mirė 2300 žmonių – tai kone dvigubai daugiau nei pastarąsias dvi dienas skelbti skaičiai. Vakar mirusiųjų registruoti 1300, užvakar 1100.

Iš Niujorko pasiekia ir žinia apie su koronavirusu susijusią retą vaikų ligą, potencialiai mirtiną uždegimą. Nepaprastą ligą praneša ir kitos šalys. Pacientams nuo 2 iki 15 metų pasireiškia kraujagyslių uždegimas panašus į Kavasakio sindromą, kai kyla temperatūra, išberia, tinsta rankos ir pėdos, raudonuoja akys, tinsta ir veidas.

REKLAMA
REKLAMA

Bet, panašu, kad tai netrukdo Amerikos prezidentui šypsotis ir kalbėti apie savo nuopelnus suvaldant koronaviruso pandemiją.

Donaldas Trumpas iš lėktuvo lipa Finikse, Arizonoje. Beveik paspaudžia ranką gubernatoriui valstijos, kurioje esančiame „Honeywell“ fabrike gaminamos kaukės su koronavirusu kovojantiems šalies medikams.

REKLAMA

Gamyklos viduje griežti reikalavimai visiems būti su kaukėmis, Trumpui ir jo aplinkai taip pat, panašu, negalioja. O fone vienu metu groja Guns N‘ Roses daina „Gyvenk ir leisk mirti“ – kone įkūnijanti pastarųjų savaičių Donaldo Trumpo retoriką apie ekonomikos užkūrimą dar toli gražu nesibaigus pandemijai.

Savaitės pradžioje dviem universitetams Johnso Hopkinso ir Vašingtono – paskelbus prognozes, kad sušvelninus karantiną birželį Amerikoje kasdienis užsikrėtimų skaičius gali dvigubėti ir pasibaigus vasarai aukų valstijose gali būti 130 tūkst. – Trumpas tik pavadino prognozes klaidingomis ir kaukių gamykloje vėl kalbėjo apie kone nugalėtą ligą.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų šalis dabar kitoje mūšio fazėje. Bus labai saugus, palaipsnis atsivėrimas. Mūsų šalies atvėrimas. Kas galėjo pagalvoti, kad apie tai kalbėsime? Apie atsidarymą!“, – sako JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Baltieji rūmai beje jau net paskelbė birželio pradžioje naikinsiantys kovos su pandemija priemonių koordinavimo grupę.

„Nes negalime uždaryti šalies dar penkeriems metams. Galite kalbėti apie antrą bangą, apie tai sako daug gydytojų… Tai bus liepsna, kurią užgesinsime. Mes jau daug išmokome apie koronavirusą“, – pasakoja D. Trumpas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Interviu ABC televizijai Trumpas pripažino, kad šalies ekonomikos gaivinimas gali pareikalauti gyvybių, bet tokia to kaina.

Situacija kitose šalyse

Vokietijoje kitaip nei Amerikoje susirgimų ir mirčių nuo COVID-19 kreivė išties ritasi žemyn.

Žiniasklaidą net pasiekė kanclerės ir federacijos žemių derinamo plano juodraštis, pagal kurį dar šį mėnesį Vokietijoje bus atidarytos visos mokyklos ir parduotuvės. Sprendimas turėtų būti priimtas dėl to, kad balandžio pabaigoje pradėjus švelninti karantiną susirgimų ir mirčių nepadaugėjo. Tiesa masiniai renginiai iki pagal nutekėjusį dokumentą dar bus draudžiami iki rudens.

REKLAMA

Tuo metu Įndijoje šiek tiek atpalaidavus karantino mazgą – tikra sumaištis kilo prie… alkoholio parduotuvių. Štai sostinėje nusidriekė milžiniškos norinčių išlenkti taurelę eilės.

Ir vyrai pasiryžę už laipsnius mokėti kur kas daugiau nei anksčiau, mat valdžia alkoholiui uždėjo 70 proc. karantino mokestį:

„Mes neprieštaraujame mokėti 70 proc. daugiau. Tai lyg auka mūsų šaliai, ekonomikos palaikymas per sunkmetį. Bet mes norėtume, kad kas nors padėtų palaikyti tvarką šiose eilėse.“

REKLAMA

„Mes ne prieš. Teko pirkti alkoholį juodojoje rinkoje, o dabar bent jau mokėsime valstybei.“

Valdininkai gal ir tikėjosi pabranginę velnio lašus sumažinti kilusį ažiotažą – bet panašu, kad tai nesuveikė.

Skelbiama, kad pasaulinės pandemijos alinamai Indijos ekonomikai – alkoholio akcizai tapo vienu pagrindinių pajamų šaltinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų