„Yra populiarus posakis, kad sloga – ne liga. Iš tiesų sloga yra apsauginė mūsų organizmo reakcija, padedanti pašalinti į kvėpavimo takus patenkančius virusus, bakterijas, įvairius alergenus, dulkes. Todėl esant paprastai slogai reikia padėti tai daryti – vartoti pakankamai skysčių ir pučiant nosį. Vieną ar du kartus išsiplauti nosį su jūros vandeniu ir tepti bei drėkinti nosies gleivinę tam skirtais lašais ar tiesiog bet kokiu augaliniu aliejumi. Taip pat svarbu vėdinti ir drėkinti, kuriose būname, orą ir, jei tik nekarščiuojama, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore.
Be reikalo vartojami vaistai kartais gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Pavyzdžiui, nosies užgulimui palengvinti skirti lašai ir purškalai į nosį vartojami ilgiau ir dažniau nei rekomenduojama, ilgiau nei penkias dienas, patys gali sukelti medikamentinę slogą“, – laidoje „Būk sveikas“ pasakojo šeimos gydytoja Živilė Visockienė.
Paprasta sloga net ir negydoma vaistais turėtų praeiti per 7-10 dienų. Tiesa, ilgiau užsitęsusi sloga ir kiti simptomai gali įspėti apie komplikacijas.
Kaip išsirinkti geriausią variantą iš gausaus vaistų pasirinkimo ir kaip juos vartoti, kad nepakenktume sau labiau? Specialistė turi atsakymą.
Šeimos gydytojos atsakymą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA: