• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įpykusi tūkstantinė ūkininkų minia sudrebino Seimo rūmus. Ūkininkai ne tik šaukė parlamentarams „gėda“, bet ir atvežė po langais jiems mėšlo, šakių, guminių batų ir pieno. Žemdirbiai reikalauja gelbėti žemės ūkį ir išversti iš posto žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką.

Įpykusi tūkstantinė ūkininkų minia sudrebino Seimo rūmus. Ūkininkai ne tik šaukė parlamentarams „gėda“, bet ir atvežė po langais jiems mėšlo, šakių, guminių batų ir pieno. Žemdirbiai reikalauja gelbėti žemės ūkį ir išversti iš posto žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką.

REKLAMA

Premjerė Šimonytė nenusileidžia ūkininkams – ragina juos užuot protestavus kooperuotis ir taip esą patiems išsimušti iš supirkėjų didesnes kainas už žaliavinį pieną.

Ūkininkai priešais Seimą krauna mėšlo prikimštus maišus su prekybos tinklų logotipais. Taip įsiutę ūkininkai protestuoja prieš prekybininkų ir valdančiųjų politikų abejingumą sunkioje padėtyje atsidūrusiems žemdirbiams.

Užklupti pieno krizės ūkininkai jau protestavo prie perdirbimo įmonių, prekybos centrų, Žemės ūkio ministerijos ir Vyriausybės. Tačiau jų reikalavimai iki šiol nepatenkinti. Tad šiandien jie prie Seimo.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarams atvežė dovanų – guminių batų ir mėšlo: „Jie moka malti šūdą, kartais, kad nepritrūktų, tai atvežėm, galėtų panaudoti tą turinį malimui. Šitas batas turbūt trauma, su šake turbūt pradurtas, išplėštas, norėjom parodyti, koks sunkus tas darbas. Kojai nėra labai malonu, to niekas nevertina. Be šūdo nebus nei pieno, nei grūdo.“

REKLAMA

Nepatenkinti žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko veikla, ūkininkai toliau reikalauja jo atsistatydinimo:

„Noriu kraujo, atvirai noriu kraujo. Jis nusišneka. Matėm per visas TV, jis tą patį šneka.“

„Likimas aiškus – šakės. Nieko gero neatėjo po paskutinio streiko.“

„Įrankis, matai, nudilęs, vargšas, naujo pirkti neapsimoka, nebus, kur naudoti. Dviem dalykams jis – universalas šūdą kopti ir parodyti, kad mes dar kopiam šūdą, nes turim įrankį.“

REKLAMA
REKLAMA

„Mes turim mėšlą, pripratę, naudojam. Tegu pasižiūri policija, Seimo nariai, kad yra toks mėšlas ir jis reikalingas. Navickai, ilgai nelauk, greit pasitrauk, apsiauk botus, kuriuos tau palikom, lipk į savo pelkikes ir ganyk nendrikes“, – kalba Pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis.

Mitinge pasirodė ir žemės ūkio ministras. Vos pasirodęs, iškart sulaukė priekaištų lavinos: „Čia visa Lietuva. Ministre, noriu užduoti klausimą, aš į kooperatyvą nešu pieną, į kokį dar man eiti? Kooperatyvui pieną duodu.  – Kiek gaunate už pieną? – 18 centų, turiu 25 karves. Visas kaimas suneša. – Aha.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai viena ūkininkė ministrui į delną spraudžia 15 centų, kuriuos gavo iš supirkėjo už litrą natūralaus pieno:

„Imkit, imkit 15 centų. Elektra stovi, vanduo stovi, šienas skolon, kaip man išgyventi gaunant 15 centų už pieną?“

„15 centų daviau ministrui, tegu man nuperka pašarus, už elektrą sumoka.“

Ūkininkai prie Seimo privežė ne tik mėšlo, mėšlinų batų ir šakių. Čia stovi ir pora pienovežių, sklidinų natūralaus pieno, kurį jie mielai dalija į eilę išsirikiavusiems miestiečiams.

REKLAMA

Ūkininkai reikalauja 40 milijonų eurų paramos dėl atpigusio žaliavinio pieno patiriamiems nuostoliams kompensuoti. Tačiau žemės ūkio ministras žada penkiskart mažiau pinigų – 8 milijonus, kurių žemdirbius verčia laukti dar kone mėnesį. Ministras tikina norįs padalinti vidutiniškai po 12 eurų už kiekvieną karvę kas mėnesį, tačiau esą dar tik kuria metodiką, kaip išmokas ūkininkams padalinti sąžiningiau – daugiau pinigų tiems, kas pieną parduoda pigiausiai, o mažesnė parama kliūtų tiems, kurie ir taip gauna gerą supirkimo kainą

REKLAMA

„Turime 8 mln. eurų, negaliu pažadėti, ko nevaldome, neturime pinigų. Situacija negera, nes didžiausias ūkininkų skaičius, kurie pagamina apie trečdalį pieno, jiems kaina labai žema, čia bėda“, – kalba K. Navickas.

Ministras dar žada dešimtis milijonų eurų paramos iš Briuselio, tačiau tokiais pažadais žemdirbiai nebetiki ir deda Vyriausybę į šuns dienas. Ūkininkai protestuoja ir prieš griežtinamus ūkininkavimo aplinkosaugos reikalavimus, Vyriausybės planus ūkininkams mažinti mokestines ir degalų lengvatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ūkininkų atstovai iš mitingo užėjo ir į parlamentą, kur juos priėmė Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen, žadanti Pieno įstatymo pataisas, kurios gintų ūkininkus nuo perdirbėjų ir prekybininkų išnaudojimo. Vėliau vyriausybės rūmuose su žemdirbiais susitiko ir pati premjerė Ingrida Šimonytė. Tačiau kiek ūkininkai beprotestuotų, ji ragina pradėti nuo savęs – kooperuotis ir taip pasididinti ne tik bendrus priduodamo pieno kiekius, bet ir derybinę galią prieš supirkėjus, kurie tokiems moka didesnę kainą už pieną.

REKLAMA

„Čia moralės klausimas, kieno atsakomybė, čia verslai, vieni nesikooperuodami, kiti nenorėdami pakeisti savo finansinių srautų rodo į Vyriausybę apmokėti sąskaitą, kas kam nepatinka“, – tvirtina Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Girdėdami tokias premjerės kalbas, ūkininkai toliau niršta ir po šiandieninio mitingo nežada nurimti. Grasina protestuoti toliau – galbūt net iki kitų metų Seimo rinkimų.

„Mes nesustosim, gal bus bado akcijos, traktoriais išvažiuosim, tikrai nesustosim. Mums klausimas – būti ar nebūti“, – tikina J. Vilionis.

O tu kas, korumpuota kiaulė? Tai imk ir pažiūrėk į jų akis, rankas ir kojas. Pažiūrėk, kaip vargsta keltis 4 val.ryto.... tikru tikriaisias esi Debilas!!!!!
Pieno perdirbėjai
Jiems valdžia leidžia lobti iki begalybės nes remia pinigais didžiąsias partijas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų