Protestuodama prieš tokį valdančiųjų akibrokštą, opozicija paskelbė boikotą – nė vienas balsavime nepasirodė.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas aštuntą valandą ryto buvo jau Seime. Seimo valdybos skubiai sušauktas nenumatytas posėdis, kurio pagrindinis klausimas – ministro interpeliacijos tęsinys. Salėje – tik valdantieji. Opozicijos nariai šį posėdį boikotuoja, mat kvietimus į jį gavo tik vakar vakare:
„Posėdis vyksta šiandien? Ketvirtadienį turėjo būti. Susimaišė valdantieji. Vyksta posėdis?“
„Vakar į telefoną gavome SMS žinutę, kad 8 dieną 87 val. nenumatytas posėdis. Tai buvo po 20 val. vakaro“, – sako valstiečių seniūnė Vilma Noreikienė.
Opozicijos vertinimu, valdantieji išsigando, kad ketvirtadienį į Seimą gali visi nesusirinkti ir pritrūkti balsų ministrui išsaugoti, tad paskelbė balsavimą šiandien. Būdami be opozicijos, valdantieji vieningai nubalsavo, kad ministro atsakymai į opozicijos klausimus tenkina ir jis gali toliau dirbti.
„Ministro pakabinto tarp dangaus ir žemės laikyti ilgą laiką nekorektiška, buvo pasiūlytas racionalus sprendimas, trečiadienio ryte ateiti iki posėdžių salės nesudėtinga“, – teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Ministro Kęstučio Navicko interpeliacijai žlugus, opozicija neslepia pasipiktinimo. Valdantiesiems karčių žodžių negaili ir ūkininkai.
„Savas cirkas – savos beždžionės. Pigiau kainuoja“, – kalba ūkininkas Zigmantas Aleksandravičius.
„Tai elementarus Seimo negerbimas, ne tik opozicijos, naktį atsiunčiant Seimo nariams žinutę, kad staiga organizuojamas ryte nenumatytas posėdis, kad išgelbėtų ministro kailį“, – tikina frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis.
O premjerė Ingrida Šimonytė patenkinta, kad pavyko minsitrą išlaikyti poste.
„Priekaištų visada yra visiems, man yra, kitiems, sau turiu daug priekaištų. Visiškai tenkina yra ne kategorija kalbant apie bet kurį gyvą žmogų. Taip nereikėtų formuluoti klausimo“, – tvirtina I. Šimonytė.
Pats žemės ūkio ministras žada lyg niekur nieko dirbti toliau ir nenuolaidžiauti ant jo dantį griežiantiems ir atsistatydinimo reikalaujantiems ūkininkams.
„Bendravimo yra tiek, kiek galiu, ministras negali organizuoti darbo, kad būtų tik susitikimai su socialiniais partneriais ar ūkininkais“, – sako K. Navickas.
Na, o ministro veikla nepatenkinti ūkininkai grįžta prie savo darbų ir perspėja, kad konfliktų su juo tik daugės.
„Visokias „izdivalkes“ išdarinėja. Jis nesirūpina žemės ūkiu visai, nori subankrotinti, gal nebereikia mūsų, maisto, kam mes čia dirbame, jei viskas ant durniaus?“, – piktinasi ūkininkas Antanas Gudeikis.
„Prasčiausias ministras, kiek esam turėję, tokia jam pravardė – pelkių ministras“, – tvirtina Kelmės ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas.
„Ministras nieko bendra su žemės ūkiu, maisto gaminimu neturi. Nemanau, kad gali vadovauti ūkininkams“, – sako ūkininkas Valentas Baublys.
Tai yra jau antroji interpeliacija, inicijuota Ingridos Šimonytės vyriausybės nariui. Praėjusių metų pabaigoje dėl koronaviruso pandemijos valdymo jos sulaukė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, tačiau opozicijai bandymas jį atstatydinti irgi nepavyko.