Turnė katedroje skambantys vargonai nestebina nieko, tačiau šventovėje įrengtas podiumas su prabangius religinius drabužius vilkinčiais modeliais – vaizdas išties neįprastas.
„Tai kolekcija, kurios eksponatai iki mūsų dienų atkeliauja net iš penkioliktojo amžiaus. Galima išvysti liturginių drabužių evoliuciją. Kai kurie apdarai labai paprasti, tačiau kiti itin didingi, gražūs ir išskirtiniai. Tai – mūsų nacionalinio paveldo dalis“, – sako bendruomenės atstovas Rudy Opsoer.
Tai – pirmas kartas per 50 metų, kai belgai gali išvysti šiuos įspūdingus religinius drabužius. Į jų pristatymą katedroje susirinko apie šimtą žmonių. Penkioliktojo amžiaus eksponatai jau per daug trapūs, kad būtų demonstruojami, tad žiūrovai žvalgosi į ritualinius drabužius, skaičiuojančius maždaug 400 metų.
„Drabužiai yra šventi. Jie yra palaiminti ir juos vilkėti gali tik dvasininkai. Kai drabužiai susidėvi, net negalime jų parduoti. Privalome sudeginti. Tai – tradicija. Taigi faktas, kad šįkart vyskupas jais leido apsivilkti savanoriams – išskirtinis dalykas“, – kalba R. Opsoer.
Šou pristatyti 30 religinių kostiumų. Prašmatniausi, išpuošti aukso ir sidabro siūlais, atkeliavę iš baroko. Būtent tuo laiku jie ir buvo brangiausi. Atsiedavo apie 18 tūkstančių lirų. Tai būtų maždaug 300 tūkstančių eurų. Už tokią sumą tuomet buvo galima ne tik tokį apdarą pasiūti, bet pastatyti ir vidutinio dydžio bažnyčią.