• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kėdainių greitosios medikai, prieš ketverius metus prie namų su neštuvais ant grindinio numetę senolį, išgirdo teismo verdiktą. Abu jie kalti – pražudė vyrą, tačiau į kalėjimą nesės. Nukentėjusiems – mirusiojo našlei ir sūnui – priteisti ir ieškiniai, tiesa, sumos gerokai mažesnės nei šie prašė.

Kėdainių greitosios medikai, prieš ketverius metus prie namų su neštuvais ant grindinio numetę senolį, išgirdo teismo verdiktą. Abu jie kalti – pražudė vyrą, tačiau į kalėjimą nesės. Nukentėjusiems – mirusiojo našlei ir sūnui – priteisti ir ieškiniai, tiesa, sumos gerokai mažesnės nei šie prašė.

REKLAMA

Teismo nuosprendį svarsto skųsti ir nukentėjusieji, ir nutiestieji. Apie tai – TV3 žinių reportaže.

Prieš ketverius metus Kėdainiuose greitosios kvietimas pasibaigė tragedija. Viskas įvyko vyro netekusios moters akyse.

„Vietoj to, kad tiesiai, tas vežimėlis užsiskersavo, ir viskas, su visu svoriu ir krito. <...> Aš puoliau prie to, dar pradėjau rėkt ir matau jau, kraujas, matau, nespėjau sureaguot”, – pasakojo našlė.

Ant grindinio su visais neštuvais numestas senolis patyrė galvos traumą, buvo vežiojamas iš Kėdainių į Kauno klinikas ir atgal, bet po kelių dienų ligoninėje mirė. Po metų Kėdainių greitosios darbuotojai sėdo į teisiamųjų suolą. Byla nagrinėta Kaišiadoryse ir galiausiai buvo paskelbtas nuosprendis.

REKLAMA
REKLAMA

Abu ekipažo nariai Ričardas Survila ir Vigintas Balsys pripažinti kaltais dėl neatsargaus gyvybės atėmimo.

„Tais medicinos darbuotojų neteisėtais veiksmais, kurie pasireiškė tam tikrų instrukcijų, specialaus elgesio taisyklių nesilaikymu, buvo sukeltos labai sunkios pasekmės, buvo atimta gyvybė, jis mirė nuo patirtų sužalojimų, iškritęs iš jų neštuvų. Teismas pripažino, kad ištirti įrodymai patvirtina, kad tarp instrukcijų nesilaikymo ir padarinių yra priežastinis ryšys”, – sakė Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis.

REKLAMA

Nuteistieji kalėjimo išvengs. Jiems skirta 2 metų lygtinė bausmė, įpareigoti ir atsiprašyti nukentėjusiųjų.

Mirusiojo sūnus Vitoldas Mscichauskas prisiminęs tragediją dar ir dabar sunkiai tramdo ašaras – sako, kad nuoširdaus medikų atsiprašymo lig šiol nesulaukė.

„Sukyla tie jausmai vis tiek. Man pikta, kad jie neprisipažino, kad jie yra kalti. Ar jie nesuvokia, kad yra kalti, ar kaip – jie savo tą nusižengimą turi pripažint ir patys sau”, – pykčio neslėpė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Tą patvirtina ir prokurorė. Ji siūlė abiem kaltinamiesiems skirti realias laisvės atėmimo bausmes, tiesa, mažesnes nei pagal Baudžiamąjį kodeksą, kuriuo remiantis grėstų nelaisvė net iki 8 metų.

„Viso proceso metu kaltinamieji neigė padarę nusikalstamą veiką. Įvertinus aplinkybes visas byloje esančias ir charakterizuojant kaltinamųjų medžiagą, paprašiau teismo skirti mažesnę nei numato sankcijos vidurkis, tai yra 3 metus laisvės atėmimo”, – sakė prokurorė Ina Zabielienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors teismas skyrė ir gerokai švelnesnę bausmę, vieno iš nuteistųjų – Viginto Balsio advokatė Aušra Ručienė nuosprendį vadina absurdišku.

„Nekaltai nuteistas šiuo atveju, tai labai didelė problema, tai žmogaus žlugdymas. Po šito nuosprendžio priėmimo, aš neįsivaizduoju, kas bedirbs greitojoje pagalboje, aš manyčiau, kad ir slaugytojams pavojus grės”, – kalbėjo teisininkė.

REKLAMA

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė, kuriai pavaldi ir greitoji, sako, kad šis įvykis itin paveikė visus. Abu darbuotojai įstaigoje vis dar dirba, bet sveikata jų pašlijusi.

„Šiuo metu vienas iš darbuotojų serga, turi nedarbingumo pažymėjimą, o kitas dirba, bet ne tose pačiose pareigose. Situacija yra skaudi tiek medikams, tiek pacientams, įstaigos darbuotojus sukrėtė visus, visi sekė situaciją ir ir psichologiškai labai išgyveno”, – tikino Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Joana Kleivienė.

REKLAMA

Nukentėjusiems priteisti ir ieškiniai. Juos atlygins nuteistųjų darbdavio Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro draudikai. Senolio našlei – 18 tūkstančių, o sūnui – 12 tūkstančių eurų. Tiesa, kiekvienas prašė šimtatūkstantinės sumos ir nuosprendį greičiausiai skųs.

„Kai mes 100 tūkstančių paprašėm, kažkoks susirūpinimas atsirado – o tai ir yra tikslas. Tą įvykį įvardija ir pasakoja, kad Kėdainiuose buvo toks įvykis, kažkam pamoka, kaip reikia dirbt”, – sakė žuvusiojo sūnus Vitoldas.

Teismo nuosprendį galima skųsti per 20 dienų.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Dirbu toki darba rizika visada yra tik ne visada noriai padeda patis artimieji net paprasius pasaugoti jie traukiasi cia jusu darbas o kaip suvaldyti jei zmogus sveria 100 kg .vienam zmogui?jie turetu buti isteisinti
O, kiek žmonių Gydytojai. Numarino per Pandemija COVID-19?!
Svarbiausia ir buvo pinigai tiek žmonai ir sūnui. Mažai priteisė tai dabar duos apeliacinį. O kur patys buvo kad tėvo ir vyro neprilaike
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų