• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po viso pusmečio mokslų namie į klases sugrįžo dvyliktokai. Tiesa, iki egzaminų – vos mėnuo ir toli gražu ne visi abiturientai mano, kad grįžimas į suolus tokiam trumpam laikotarpiui prasminga. Ir dalis dvyliktokų, ir mokyklų vadovų nuogąstauja, kas bus, kai kitą savaitę kontaktinės pamokos atsinaujins ir jaunesniems vaikams. Esą smarkiai išaugs užsikrėtimų tikimybė, o virusui paplitus tektų praleisti egzaminus.

Po viso pusmečio mokslų namie į klases sugrįžo dvyliktokai. Tiesa, iki egzaminų – vos mėnuo ir toli gražu ne visi abiturientai mano, kad grįžimas į suolus tokiam trumpam laikotarpiui prasminga. Ir dalis dvyliktokų, ir mokyklų vadovų nuogąstauja, kas bus, kai kitą savaitę kontaktinės pamokos atsinaujins ir jaunesniems vaikams. Esą smarkiai išaugs užsikrėtimų tikimybė, o virusui paplitus tektų praleisti egzaminus.

REKLAMA

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos dvyliktokai ir mokytoja vieni kitų gyvai nematė nuo spalio – visą pusmetį. O atėjus dienai sugrįžti, į klases jaunuoliai susirinko stropiai – klasėse sėdi visi 42 čia besimokantys abiturientai. Tiesa, patį sugrįžimą, likus vos mėnesiui iki egzaminų, jie vertina skirtingai.

„Labai buvau pasiilgęs tokio mokymosi klasėje, kur ir mokytoją girdi, matai draugus. Ir susikaupt geriau, ir panašiai“, – sako abiturientas Jokūbas.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš jau buvau susidėliojusi savo dienos ritmą – kada keliuosi, kada mokausi. Dabar toks iš dienos ritmo išėjimas, vėl sunku bus priprasti“, – pasakoja abiturientė Kamilė.

REKLAMA

Ir dvyliktokai, ir lietuvių kalbos mokytoja pasakoja jau įpratę prie nuotolinio mokslo. Visgi pedagogė pripažįsta – karantinas greičiausiai pakenks mokinių rezultatams.

„Išnyko raštingumo klaidos. O kaip neišnyks, jei yra programa, kuri taiso klaidas. Kai rašo popieriaus lape, viskas kitaip būna“, – teigia lietuvių kalbos mokytoja Regina Švagždienė.

Pamokos likusį mėnesį visose mokyklose vyks smarkiai kitaip nei įprasta. Pavyzdžiui, Velžio gimnazijoje abiturientams nuo šiol skirtas atskiras aukštas, ministerijos nurodymu visi patalpose privalo dėvėti kaukes, jei įmanoma, skirtingų klasių mokiniai įeiti ir išeiti iš pastato turi per skirtingas duris, net iki valgyklų moksleiviai turėtų keliauti ne tais pačiais maršrutais. Dvyliktokai jau pora mėnesių gali skiepytis. Testuotis – valdžia pataria, bet neliepia.

REKLAMA
REKLAMA

„Visi sutiko testuotis, trys yra persirgę. Jiems nereikia testuotis. Iš esmės problemų nėra“, – sako direktorius Rimtas Baltušis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, Lietuvoje pasiskiepijo kiek daugiau nei pusė visų abiturientų. Dar 5 proc. persirgo koronavirusu, taigi, imunitetą įgijo maždaug 60 proc. dvyliktokų. Prie sostinės Jono Basanavičiaus gimnazijos sutiktas abiturientas Džiugas irgi netrukus ketina vakcinuotis, tačiau tokiu trumpu grįžimu į mokyklą nėra sužavėtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Su draugais faina, bet man asmeniškai nelabai patiko grįžt. Namuose daug patogiau buvo, miego režimas puikus. Dar kadangi papildomų pamokų davė, šiandien reikėjo 7.10 val. ateit į pamoką“, – pasakoja abiturientas Džiugas.

Mokykloje į klases susirinko du trečdaliai dvyliktokų, iki egzaminų likusį mėnesį jie į klases eis kas antrą savaitę. Labiausiai mokinius neramina, kad nuo kitos savaitės į pamokas grįš ir judrūs bei neskiepyti 5-11 klasių vaikai.

REKLAMA

„Nemeluojant, yra šiek tiek baimės. Ne už kalnų egzaminai, labai baisu, kad netyčia arba patiems neužsikrėsti, arba jei kažkas kitas užsikrės, kad netektų būti saviizoliacijoj ir kad nereikėtų nukelti egzaminų“, – teigia abiturientė Emilija.

„Daug kas mano, kad nesąmonė. Susirgs, prieš egzaminą nespės pasveikt ir negalės eit į pirmą egzaminą“, – kalbėjo Džiugas.

Apie tai kalba ir mokyklų vadovai, ir pedagogai.

„Jeigu grįžtų 5-11 kl., mes jau matom didesnes problemas. Yra šiek tiek nerimo. Nuo birželio 7 d. prasideda brandos egzaminų sesija. Neduok Dieve, atsirastų sergančių, tektų izoliuotis“, – sako R. Baltušis.

REKLAMA

„Jeigu grįžta mokiniai ir mokyklose atsirastų židinių, neįsivaizduoju, kaip vyks egzaminai, jei atsitiktų taip, kad vėl reiks uždaryt visą mokyklą“, – pasakoja profsąjungos vadovas Egidijus Milešinas.

Jono Basanavičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja visgi mano, kad išmokti dirbti kontaktiniu būdu per pandemiją reikia.

„Pirmas dalykas, su kuriuo reikėtų susitvarkyti – tai ta vidinė baimė. Ir atsakomybės supratimas, kad turime atsakingai elgtis ir baimė turėtų mažėti. Aišku, bus tam tikrų iššūkių“, – teigia pavaduotoja ugdymui Laura Armanavičė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija tik viliasi, kad mokyklos prieš egzaminus netaps masiniais koronaviruso židiniais.

„Manau, kad taip, yra saugus, nes nemaža dalis yra pasiskiepijusių, ir pedagogų nemaža dalis pasiskiepijusių. Jie turi imuninę apsaugą ir jei bus situacijų, kad apsikrės, jie sirgs arba labai lengva, arba besimptome forma“, – kalbėjo kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

O švietimo, mokslo ir sporto ministrė aiškina, kad mokytis nuotoliu prisitaikė toli  gražu ne visi dvyliktokai. Kai kurie namie tam tiesiog neturi normalių sąlygų.

REKLAMA

„Yra du prioritetai pagrindiniai: pradinukai ir abiturientai. Manome, kad abiturientų grįžimas yra be galo svarbus. Taip, kai kurie priprato mokytis nuotoliniu būdu, tačiau yra didelė dalis, kuriems gyvybiškai būtinas sugrįžimas į klases, kontaktas su mokytoju“, – sako ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Beje, nors liko vos savaitė, didesnė dalis savivaldybių dar neapsisprendė, ar 5-11 klasių moksleiviai grįš į ugdymo įstaigas. Tiesa, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, praėjusią savaitę kalbėjęs nebent apie pamokas lauke, jau švelnina toną. Kadangi testų rezultatų nereikės suvesti į e-sveikatos sistemą, taigi, tai nepareikalaus didžiulių resursų, galbūt į mokyklas grįš ir jaunieji vilniečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų