„Viskas priklauso jau nuo mūsų mamos svorio. Kai moteris laukiasi, jeigu ji sveria daugiau, negu jai rekomenduotina, tai yra rizika, kad gims padidėjusios kūno masės vaikas. Vėliau antrasis etapas mūsų gyvenimuose yra, kai sulaukiame 4-6 metų amžiaus. Jeigu tu esi nutukęs, tai rizikuoji įgyti metabolinį sindromą, kai tau sueis 14-16 metų. Jeigu mes kalbėtume apie suaugusius žmones, tai, aišku, didžiausia problema yra fizinio aktyvumo stoka. Mes judame 4 kartus mažiau negu prieš 100-200 metų. Gauname per didelį kalorijų kiekį iš maisto, todėl energija kaupiasi kaip riebalinis audinys“, – didžiausias nutukimo priežastis laidoje „Būk sveikas“ įvardijo mitybos specialistas Artūras Sujeta.
Lieknėjimas ilgas procesas, reikalaujantis daug pastangų ir kantrybės. Deja, dažnai tikslo taip ir nepavyksta pasiekti. Mitybos specialistas atsakė, kokią klaidą žmonės daro dažniausiai.
„Didžiausia problema yra tą numestą svorį išlaikyti. Jeigu tu numeti, pavyzdžiui, 20 kilogramų, tu numeti ir riebalų, ir raumenų masės. Kai tu vėl priaugi 20 kilogramų, tai tu priaugi dažniausiai tik riebalinį audinį, nes raumeniniam audiniui reikia pastangų, kad jį padidintum. Vienintelis patarimas, kurį aš galiu duoti žmonėms, kalbėdamas apie mūsų visą populiaciją bendrai, yra saikingas kalorijų apribojimas. Jūs turite mesti svorį, jeigu pradėjote laikytis dietos, tikrai negreitai, neagresyviai. Per savaitę užtenka numesti ir 250 gramų, galbūt pusę kilogramo. Tai daryti nuolatos, sistemingai. Kai jau jausitės pakankamai lengvi, pridėkite fizinį aktyvumą“, – patarė mitybos specialistas.
Bandydami atsikratyti nepageidaujamų kilogramų, daugelis žmonių išbando įvairias pagalbines priemones. Mitybos specialistas sako, kad lieknėjimo papildai gali būti veiksmingi, tačiau būtina žinoti kelis kriterijus juos renkantis.
Kokius kriterijus įvardijo mitybos specialistas, žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10 val. per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA: