• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kyšininkavimo skandalas Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Jos vadovas ir dar keturi medikai įtariami iš pacientų reikalavę kyšių ir juos ėmę. Kyšiai už operacijas ir kitas paslaugas, anot pareigūnų, svyruodavo nuo 100 iki 400 eurų.

Kyšininkavimo skandalas Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Jos vadovas ir dar keturi medikai įtariami iš pacientų reikalavę kyšių ir juos ėmę. Kyšiai už operacijas ir kitas paslaugas, anot pareigūnų, svyruodavo nuo 100 iki 400 eurų.

REKLAMA

Teisėsauga tyrimą pradėjo po paciento skundo ir tikina, kad šioje ligoninėje kyšininkavimu įtariamų medikų sąrašas gali ilgėti. O Vilkaviškyje medikė įkūrė antivakserių rojų. Už 300 eurų su bendrininkėmis ji klastojo skiepų duomenis, taip neksiepyti žmonės galėjo gauti galimybių pasą. Tuo naudojosi ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai.

„Labai prašome jūsų visų prisidėti prie valstybės skatinamos iniciatyvos pasiekti, kad medikų ir pacientų bendravimas būtų grindžiamas geranoriškumu ir dėkingumu, o ne dabar visuotinai priimtu kyšių davimu“, – teigia ligoninės direktorius Narimantas Markevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Taip į pacientus ir medikus dar 2016-aisiais kreipėsi Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas Narimantas Markevčius. Ir dėstė toliau.

REKLAMA

„Neformalūs mokėjimai įžeidžia medicinos darbuotoją. Didžiausias mūsų darbo įvertinimas yra pagerėjusi sveikata ir nuoširdi jūsų padėka“, – sako N. Markevičius.

Tačiau dabar ne kas kitas, o pats direktorius N. Markevičius ir dar keturi Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikai atsidūrė kyšininkavimo skandalo epicentre.

„Yra įtariama, kad ligoninės gydytojai reikalaudavo ir priimdavo iš pacientų kyšius už operacijas ir už medicininių paslaugų suteikimą. Kyšių sumos svyruodavo nuo 100 iki 400 eurų už medicininę paslaugą“, – komentuoja STT atstovė Renata Keblienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūra skelbia, kad medikai pareigūnų taikiklyje atsidūrė po paciento pranešimo apie esą reikalaujamą kyšį. Dabar pacientų pranešimų padaugėjo – jų dešimtys.

„Nuo tyrimo pradėjimo lapkričio pabaigoje iki vakar dienos buvo nustatyti daugiau nei 40 atvejų, kai galimai buvo reikalautas ir paimtas kyšis. Kiekvienas gydytojas skirtingą skaičių kartų galimai ėmė įvairaus dydžio kyšius“, – teigia prokuroras Rimas Juodis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės direktorius N. Markevičius yra kraujagyslių chirurgas, kiti keturi kyšininkavimu įtariami medikai – taip pat chirurgai ir anesteziologai. Prokuratūra sako, kad įtariamųjų sąrašas gali ilgėti.

„Pagal šiuo metu esančius duomenis, tai tikrai turėtų atsirasti dar papildomai įtariamųjų gydytojų gretose“, – sako R. Juodis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba skelbia, kad teismas sutiko nušalinti N. Markevičių nuo užimamų pareigų pusmečiui. Tačiau šis užbėgo įvykiams už akių ir iš pareigų pasitraukė pats, dar iki teisėsaugai pranešant apie įtarimus. Ar įtarimai dėl kyšių medikams nustebino kolegas?

REKLAMA

„O jus? – Jūsų klausiu. – Aš jūsų. Ką reiškia nustebino? Tai yra nemalonu. O iš kitos pusės, galbūt gal ir gerai, kad visa tai kada nors baigsis“, – kalba ligoninės atstovė Žydrė Gedrimaitė.

Dabar jau buvusiam ligoninės vadovui N. Markevičiui įtarimai pareikšti ir pernai kovą pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo, papirkimo, prekybos poveikiu ir kyšininkavimo vykdant gydymo įstaigų viešuosius pirkimus. Iš posto pasitraukęs vadovas skandalą komentuoti atsisako.

REKLAMA

„Aš ligoninėje nebedirbu nuo sausio 13 d. ir tikrai nieko nekomentuosiu. – Bet iki tol tai dirbote ilgą laiką? – Žinokit, aš turiu teisę nekomentuoti ir nekomentuosiu nieko. Dar kartą sakau“, – teigia N. Markevičius.

Skandalas purto ir Vilkaviškį. Vienos miesto sveikatos priežiūros įstaigos direktorė, kuri yra ir medikė, bei dar keli kolegos: šios įstaigos slaugytoja ir trys tarpininkės – sukūrė tikrą rojų antivakseriams – klastojo įrašus e. sveikatoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Realiai asmenys nebuvo skiepijami, tačiau į e. sveikatos sistemą būdavo suvedami duomenys, kad asmuo paskiepytas, tokiu būdu būdavo suformuojamas galimybių pasas arba ES pažymėjimas, kad asmuo neva yra skiepytas“, – teigia prokuroras Marius Venskūnas.

Už suklastotą galimybių pasą žmonėms tekdavo pakloti nemenką sumą – nuo 250-ies iki 300-tų eurų.

„Tokių fiktyviai besiskiepijančių asmenų galėjo būti apie 40, netgi galimai bent 4 iš jų yra ne Lietuvos respublikos piliečiai. Daugeliu atvejų, mūsų duomenis, asmenys fiziškai netgi neatvykdavo į tą įstaigą imituoti tą veiksmą, patį skiepijimą“, – sako M. Venskūnas.

Kratų metu pareigūnai įtariamųjų namuose aptiko 15 tūkstančių eurų grynais, taip pat fiktyvius skiepus gavusių asmenų sąrašus. Kauno apygardos prokuratūra sako, kad kreipsis į sveikatos apsaugos ministeriją dėl gydytojos ir slaugytojos licencijų atėmimo, o kas laukia padirbtus galimybių pasus nusipirkusių antivakserių, kol kas nežino net pareigūnai – esą baudų praktika dar nesuformuota.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų