Keleiviai kelionę baigė autobusais. „Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovės atstovai incidento nedramatizuoja, nors neslepia – įvykis buvo neeilinis.
Incidentas įvyko kovo ketvirtą dieną. Traukiniui važiuojant iš Turmanto, pro Ignaliną, į Vilnių. Tiesa, kurioje tiksliai vietoje briedis galėjo iššokti prieš traukinį, niekas atsakyti negali.
Dauguma vietinių, Ignalinos rajone esančio Dūkšto gyventojų, prisipažįsta apie kovo ketvirtosios įvykį nieko net negirdėję. Ir tik geležinkelio darbuotoja Natalija prisimena, kas įvyko tą kovo ketvirtąją. Tuokart, tuoj po incidento, ji net buvo iškviesta į darbą. Tai, kad traukinys susiduria su briedžiu ar kitu gyvūnu geležinkeliuose – ne naujiena.
„Mane iškvietė į darbą. – Net į darbą dėl to? – Taip taip. – Dažnas atvejis, kai numuša briedį? – Na, mūsų... taip, dažnas. Kas tris mėnesius panašiai“, – pasakoja Natalija.
Lietuvos geležinkelių profsąjungos „Solidarumas“ vadovas Stanislavas Fedaravičius, išsiaiškino, kad kovo ketvirtą susidūrimas su briedžiu buvo ne vienintelis traukinio kelionės incidentas. Briedį kliudęs mašinistas tuomet sustabdė traukinį, apžiūrėjęs jį gavo dispečerės nurodymą važiuoti toliau.
„Ir kada pradėjo važiuoti toliau, dingo stabdžiai. Toliau į Dūkštų stotį. Dūkštų stoty, jau įvažiuodamas be stabdžių, pravažiavo raudoną šviesoforą, išpjovė iešmus, ten bandė stabdyti jį darbuotojai, ne pats mašinistas. Mašinistas dabar dirba vienas, padėjėjo neturi. Visgi buvo stabdomas, pravažiavo raudoną šviesoforą ir tuo metu važiavo kitas keleivinis traukinys. Tikrai galėjo būti tragedija, ne tik Lietuvos mastu, bet ir dar baisiau. Galėjo susidurti du keleiviniai traukiniai“, – kalba profsąjungos vadovas Stanislavas Fedaravičius.
Kaip aiškina profsąjungos vadovas, tiksliai neaišku, kodėl po susidūrimo su gyvūnu mašinistas judėjo toliau, nors traukinys esą turėjo būti nuodugniai apžiūrėtas. „Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ pripažįsta, kad incidentas apie kurį visuomenei pranešta nebuvo, iš tikrųjų įvyko – keleivinis traukinys iš tiesų pravažiavo pro raudoną šviesoforo signalą, tačiau situacijos nedramatizuoja, nors ir vadina neeiline.
„Pirmiausia, raudono šviesoforo pravažiavimas. Visada mes jį tiriame“, – tvirtina „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.
Kodėl mašinistas pralėkė tą raudoną šviesoforą – prarado budrumą ar išties neveikė stabdžiai ir traukinys su žmonėmis buvo nevaldomas, o gal buvo klaida iš dispečerinės leisti pajudėti mašinistui tuoj po incidento su briedžiu, vadovas atskleisti nenori.
„Galiu pasakyti tik tiek, kad grubių klaidų komandos nustatyta nebuvo. – O ne grubios, kokios klaidos? – Aš dabar nenoriu interpretuoti“, – sako L. Baužys.
Incidento detalių neatskleidžiantis vadovas tikina, kad jokios grėsmės esą nė vieno iš abiejų traukinių keleiviams nebuvo. O jau vargais negalais sustabdžius nevaldomą keleivinį traukinį, žmonės esą nenukentėjo, o kelionę tęsė, kaip aiškina „Lietuvos geležinkelių“ grupės atstovai, specialiai jiems užsakytais autobusais.