Pasak Redos, įdomu tai, kad monardos, katžolės ar girmėtės, turėdamos skirtingą veislę turi ir skirtingą skonį.
„Man labai patinka vėlyvos girmėtės, jos pradeda žydėti rugpjūčio pradžioje ir taip yra labai gražios, skanios, medingos ir taip pat vaistingos. Jos turi mėtos, citrusinių gėlių ir kitų įvairių skonių. Taip pat šituos augalus galima pamaišyti su juodąja arbata ir išgauti įdomių skonių“, – tikino laidos pašnekovė.
Dar viena gėlė, kuri naudojama kaip vaistinis augalas, yra raudoklės.
„Raudoklė priskiriama vaistingiesiems Lietuvos augalams, tai taip pat labai gražus augalas“, – pasakojo želdynų ekspertė.
Dar viena gėlė, kuri gali būti naudojama kaip prieskonis, yra raudonėlis
„Jis tinka įvairiems mėsos pagardams, taip pat iš jo galima pasidaryti labai skanios arbatos. Čia yra veislinis raudonėlis ir jis savo savybėmis gali būti net geresnis už paprastąjį raudonėlį“, – teigė ji.
Dar viena gėlė, turinti labai įdomų skonį, yra kinmėtė.
„Tai labai purus, gerą spalvą turintis augalas, labai dera prie daugelio augalų. Tai labai kvapni ir sveikatinga arbata“, – rodė Reda.
Antiuždegiminį poveikį turinti arbata – rasakila.
„Ji nėra labai dekoratyvi, bet šitas gėles galima naudoti ruošiant gaiviuosius gėrimus. Ne tik mėtą galime naudoti, bet ir visas kvapnesnes gėles kaip katžolę, kinmėtę“, – tikino „Gervių sodų“ įkūrėja.
Viena Redos mėgstamiausių ir mylimiausių gėlių – raudonžiedė monarda.
„Tai viena iš turbūt skaniausių gėlių. Ji ne tik nepaprastai graži, bet ir gaunasi skani arbata. Kai arbatos puodelyje ją užpilame vandeniu, tai iš jos atsiranda savotiški tapybiniai raštai, įvairios spalvos“, – dėstė ji.
Daugiau apie aromatines gėles sužinosite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 11 val. per TV3.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE: