Šilalėje sujudimas, nes šiandien į miestelį atgabenta vakcinos nuo koronaviruso dozė, kuria antru skiepu turi būti vakcinuoti ne tik 24 vietos ligoninės medikai, bet ir 15 privačios medicinos pagalbos stoties darbuotojų. Tačiau tarp pastarųjų yra šeši žmonės, kurie ir kelia didžiausias aistras. Tai sausio pradžioje pirmąjį skiepą neaiškiomis aplinkybėmis gavęs verslininkas, šios stoties vadovas iš Vilniaus Ričardas Ūselis bei savanoriais įvardinti trys jo šeimos nariai.
„Mes tokių duomenų neturim ir prašėm vadovų „Ambulanco“, kad jie pateiktų, ir jie sakė, kad bendradarbiaus, bet to bendradarbiavimo nėra ir jie nepateikė jokių duomenų, kad šitie asmenys savanoriavo čia pas mus Šilalėj“, – sako Šilalės vicemeras Tadas Bartkus.
Nuo koronaviruso tada buvo paskiepytas ir bendrovės direktorius atsakingas už kokybę bei vilnietis verslininkas Juozas Pranckevičius. Pastarasis yra ne tik nekilnojamojo turto įmonių grupės ,,Transmeda“ vadovas, o ir Ūselio žmonos brolis, buvęs ,,Ambulansas“ akcininkas. Kuris, beje, už šį poelgį viešai atsiprašė ir apgailestavo. Tačiau nei jis, nei kiti penki audras sukėlę asmenys šiandien antros vakcinos neatvyko, skiepytis eina tik greitosios stoties medikai. „Ambulanso“ Šilalės vedėja sako, kad prasidėjo raganų medžioklė, tad kolektyvas įsibaiminęs.
„Todėl, kad skiepijimas pavirto ne medicinine paslauga, bet politika. Šilalės savivaldybė netvirtino sąrašo mums eiti skiepytis. Aš nežinau, kaip mes gausim, bet mes keli gausim, bet be sutikimo, aš taip suprantu“, – pasakoja „Ambulanso“ Šilalės vedėja Loreta Kalnikaitė.
Šilalės vicemeras sako, kad medikai neturi, ko bijoti, ir tikrai bus paskiepyti, tačiau kodėl antrą vakciną privalo gauti įstaigos vadovai ar jų šeimos nariai, jis nesupranta. Tiesa, sako, savivaldybė atsižvelgs į Sveikatos ministerijos sprendimą ką daryti. Šio vietos valdininkai laukia jau nuo pirmojo skiepo pradžios.
„Tie 6 asmenys, kurie buvo iš Vilniaus, mes esam nusprendę, kol negausim iš ministerijos atsakymo nekviesim ir šiandien jų nekvietėm. Kaip žinia turim paskiepyti iki vasario 4 dienos, tai laukiam žinių iš ministerijos ir priimsim sprendimą“, – teigia T. Bartkus.
O štai ministerijos atstovai sako, kad Šilalės savivaldybei šiandien išsiuntė informaciją, jog vakcinos gamintojas nurodo, kad gavusieji pirmą skiepą, privalo gauti ir antrą. Kitaip gali nukentėti vakcinuotų žmonių sveikata. Tiesa, ministerijos atstovai pabrėžia, kad net paskiepyti antrą kartą, atvykėliai iš Vilniaus gali gauti baudas, kurias turi teisę paskirti ir visuomenės sveikatos centras, ir savivaldybė. Jei pavyktų įrodyti, kad asmuo per kyšį ar kitais būdais gavo skiepą, jam gali būti skirta pusantro tūstančio eurų bauda. Paaiškėjus, kad sąrašą, kuriame žmonės atidūrė, galbūt nė neįtardami, kad daro ką blogo, sudarė juridinis asmuo, jam gresia net 6000 eurų bauda.
„Tai yra „Ambulansas“, jis turi generalinį direktorių, ir visus raštus jis pasirašinėja ir teikia“, – kalbėjo L. Kalnikaitė.
Nuo pirmojo skiepo dienos iki pat dabar verda aršios diskusijos, turi gauti antrą skiepą vilniečiai ar ne. Klausimas Šilalę padalino į dvi stovyklas: vieni miestelio gyventojai mano, kad galimai be eilės pasiskiepijusius vilniečius reikia nubausti nevakcinuojant jų antrą kartą.
Kiti vietiniai gi teigia, jog pirmąjį skiepą gavę asmenys turi būti vakcinuojami ir antrą kartą. Esą to neleidžiantys daryti tik bando įrodyti savo galią ir be reikalo švaisto retą vakciną:
„Gal baudą geriau. O to skiepo vis teik reikia. Du yra skiepai skirti, tad tebūnie.“
„Tegul būna visiems lygybė. Manau, kad turėtų negauti antro skiepo.“
„Išmesta į nieką tada jau bus ir tas, ir tas, tai jau geriau skiepyti.“
Kad įgautų imunitetą nuo koronaviruso, paskiepyti antra vakcina vilniečiai privalo iki vasario 4 dienos. Tiesa, atvykusiems gali tekti apsisukti. Prie Šilalės stovi policijos postai, kuriuose, kaip ir visoje Lietuvoje, pareigūnai atvykusius į svetimą savivaldybę be svarios priežasties, apgręžia atgal ar net skiria baudas.