Žmonės piktinasi, kad nesunaikinamos narkotikų platinimo vietos, o miesto valdžia žada pristatyti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų ne tik mikrorajonuose, bet ir prie mokyklų, kur platinami narkotikai.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Narkomanai Šeškinėje gąsdina vietinius gyventojus. Nors policijos pajėgų šiame mikrorajone Vilniuje kur kas daugiau nei anksčiau.
Šeškinės bendruomenės pirmininkas Olegas Beriozovas tikina, kad žiniasklaidai situaciją paviešinus, mikrorajone atsirado daugiau policijos, o narkomanų kimbančių prie gyventojų Šeškinėje pastaruoju metu mažiau.
„Bent jau mes matome tendencijas, kad jie tiesiog perėjo į kitus rajonus. Dabar Naujamiestyje atsirado panaši problema. Tai reiškia, kad jie žino, jog čia daugiau saugumo, patruliavimo“, – sakė O. Beriozovas.
Kalbinti Šeškinės gyventojai pastebi, kad narkomanų jų kelyje pasimaišo vis rečiau. Tačiau pripažįsta, kad jie niekur nedingo – vis dar vagia daiktus iš žmonių, užpuldinėja vaikus ir moteris.
„Kad jie tokie neadekvatūs, po dozės. Vaikštinėja tokie vat. Žinokit, baisoka“, – žurnalistui sakė Šeškinės gyventoja.
„Pas mus Musnininkų gatvėje narkomanai į namus veržiasi. Vos duris praveri, manęs kartą vos nenustūmė. Tokia mergina su trim ar keturiais narkomanais“, – skundėsi ir kita moteris.
Nors policijos daugiau, pasak bendruomenės pirmininko, nesumažėjo vadinamųjų narkotikų pardavimo taškų.
„Jie egzistuoja, jie yra ir tos pačios vietos, kurias minėjome ne vieną kartą – Gelvonų ir Musninkų gatvėje – ir toliau išliko“, – teigė O. Beriozovas.
Vilniaus meras Valdas Benkunskas tikina, kad padarė viską, jog narkomanų šalia gyventojų būtų mažiau. Šeškinėje narkomanų padaugėjo sunaikinus romų taborą miesto pakraštyje. Narkotikų platintojai persikėlė į gyvenamuosius rajonus, iš kur toliau vykdo savo verslą.
„Reikia suprasti, kad kol yra paklausa, yra pasiūla, ir kriminalinės grupuotės veikia per platinimo punktus. Čia jau policijos darbas su tuo dorotis“, – kalbėjo sostinės meras.
Pasak policijos generalinio komisaro, pareigūnai dažniausiai puikiai žino vadinamuosius narkotikų pardavimo taškus.
„Reikia pripažinti, kad ir ana pusė teisiškai tobulėja ir šviečiasi“, – sakė Renatas Požėla.
Esą narkotikų platintojai didelio kiekio narkotikų vadinamuosiuose taškuose nelaiko. Todėl bandant suimti narkotikų platintojus policijos rankos dažnai yra surištos.
„Tuose būstuose neretai tam tikras ribotas kvaišalų kiekis. Kai einame į teismus, negauname suėmimo ar apskritai kyla klausimų dėl baudžiamosios atsakomybės“, – spaudos konferencijoje kalbėjo generalinis komisaras.
Vilniaus miestas ketina kovoti ne tik su apsvaigusiais narkomanais Šeškinės mikrorajone, bet ir nevaldoma narkotikų platinimo problema sostinės mokyklose.
„Nuo rugsėjo mėnesio prasideda privalomosios sveikos gyvensenos pamokos mokyklos, kurios turės platų turinį, bet viena iš jų bus psichotropinių medžiagų vartojimas, jų žala ir visa prevencinė veikla“, – teigė V. Benkunskas.
Pasak R. Požėlos, policija išsiuntė ministerijoms priemonių planą, kaip stiprinti saugumą mokyklose. Tarp jų ir fizinio barjero mokyklos teritorijoje kūrimas, vaizdo stebėjimo kamerų skaičiaus didinimas. Pasak policijos generalinio komisaro, tai būtų kameros, kurių vaizdo medžiagą realiu laiku stebėtų policijos duomenų centras. Tai esą padėtų sumažinti narkotikų platintojų mastą šalia mokyklų.
„Jaunimas nelabai suvokia žalos, kurią sukelia narkotikai, jiems tai atrodo nekaltas pakvailiojimas“, – sakė R. Požėla.
Vilniaus miesto savivaldybė ketina įsigyti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų įvairiuose miesto rajonuose. Taip pat didinti pareigūnų skaičių, siūlydama įvairių motyvacinių priemonių studijas baigusiems pareigūnams persikelti dirbti į Vilnių.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.