• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė ruošia pakeitimus, susijusius su galimybių pasu, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Ministras TV3 Žinių „Dienos komentare“ išsamiai papasakojo, kokie pokyčiai jau artimiausiu metu gali laukti lietuvių ir kam turėtume pasiruošti.

Vyriausybė ruošia pakeitimus, susijusius su galimybių pasu, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Ministras TV3 Žinių „Dienos komentare“ išsamiai papasakojo, kokie pokyčiai jau artimiausiu metu gali laukti lietuvių ir kam turėtume pasiruošti.

REKLAMA

Ministrą TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Girdima informacija, kad galimybių pasas neva bus įvestas ir vaikams nuo 12 metų, bet tuo pačiu girdime, kad esą būtų atsisakyta testavimo. Ar tai reiškia, kad visus vaikus nuo 12 metų ketinama skiepyti?

Panašu, kad jus pasiekė jau dalis Vyriausybės rūmuose vykstančių diskusijų ir yra, matyt, tame pagrindo, nes visiems tai yra labai svarbu. Taip, iš tiesų, artimiausio trečiadienio Vyriausybės posėdžiui mes ruošiame pakeitimus, susijusius su galimybių pasu.

Tai, visų pirma, kalba eitų apie tai, kad galimybių paso reikėtų nuo 12 metų amžiaus. Šiuo metu yra nuo 16. Tai reiškia, kad nuo tada, kada galima skiepytis, būtų galimybių paso reikalavimas.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas dalykas – ne, kol kas neplanuojame iš galimybių paso turinio išimti testavimo kaip po tokio. Gali būti, kad tiesiog sumažinsime testavimo variantus. Galbūt išimsime greituosius antigenus, o paliksime tik labiau patikimą tyrimą.

REKLAMA

Na, ir nuo kada tai galėtų įsigalioti, tai irgi nuspręsime galutinai iki trečiadienio, bet tuos pakeitimus, matyt, reikėtų daryti gruodžio mėnesį tam, kad tas, kas dar nori pasiskiepyti, spėtų tą padaryti.

Bet tai reiškia, kad vaikai nuo 12 metų būtų pradedami masiškai skiepyti?

Vaikai nuo 12 metų jau dabar gali skiepytis.

Bet tai gali, bet ir neprivalo. Tai kaip dabar?

Tai visi Lietuvos gyventojai skiepijasi savanoriškai. Nėra nei vienos grupės, kuri privalo skiepytis, ir nuo 12 metų visi Lietuvoje gali skiepytis. Tačiau faktas, kad mes matome, kad jau po 4, 5, 6 mėnesių mažėja jau ir pasiskiepijusių gyventojų apsauga. Štai todėl panašu, kad dar svarstysime ir ribosime galimybių paso galiojimo terminą, kad jis, matyt, irgi turėtų būti apie 7 mėnesius tam, kad po 6 mėnesių būtų akstinas pasiskiepyti pastiprinančiąja skiepo doze.

REKLAMA
REKLAMA

Tai trečiadienį planuojama įvesti tą galiojimo terminą, taip?

Taip, jus pasiekė teisingos žinios, kad būtent šį trečiadienį planuojami šie pakeitimai dėl galimybių paso nuo 12 metų, galiojimo terminas ir pastiprinančioji dozė. Šiandien renkasi nepriklausomų ekspertų taryba, kuri veikia prie Vyriausybės, svarstyti įvairius papildomus tyrimus ir, jeigu jų taip pat bus pozityvūs sprendimai, tai šį trečiadienį Vyriausybėje tada svarstysime ir sudaryti galimybę ne po 6 mėnesių, bet jau po 4 mėnesių skiepytis pastiprinančiąja trečiąja doze.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O nuo ko priklausytų tas laikotarpis 4, 5, 6 mėnesiai? Kokia čia ta schema?

Schema galiotų visiems vienoda nepriklausomai nuo antikūnų kiekio, nes antikūnai nėra vienintelis dalykas, kuris pasako apie jūsų apsaugą. Tai tiesiog būtų visiems vienoda galimybė jau po 4 mėnesių (pasiskiepyti – red. past.), jeigu šiandien vakare ekspertų taryba tokią rekomendaciją mums visgi suteiks.

REKLAMA

Girdime, kad ir pasiskiepiję po kontakto su sergančiuoju turėtų izoliuotis 3 dienas ir po to darytų testą, ir tik tada galėtų grįžti į normalų gyvenimą. Kokia tikimybė, kad tai bus priimta?

Tokį dalyką jau svarstome. Gali būti, kad dėl jo sprendimą priimsiu dar šią savaitę ir įsigaliojimas būtų nuo kitos savaitės. Pražiūrėta čia nieko nėra. Tiesiog faktas yra toks, kad prie viso to, kad turime spręsti klausimą dėl skiepijimosi apskritai, jau susiduriame su tuo faktu, apie kurį mes ką tik kalbėjome, jog po 4, 5, 6 mėnesių daugeliu atveju jau mažėja ir vakcinos suteikiama apsauga.

REKLAMA

Gera žinutė yra tai, kad kai mes žiūrime į hospitalizacijas ir mirtis, tai šiuo atveju vakcina yra labai efektyvi ir veikia puikiai. Tai sveikatos apsaugos sistemai beveik nesudaro jokių problemų. Bet faktas, kad sergamumas yra ir tarp pasiskiepijusių, juk jo niekas ir neslėpė. Čia šiuo atveju taip pat planuojame įvesti tokią taisyklę, kad, jeigu turėjo kontaktą, tai ir paskiepyti žmonės turėtų atlikti papildomą PGR testą ir turėti iki jo neigiamo atsakymo kelių dienų izoliaciją.

Visą pokalbį su Arūnu Dulkiu žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Na ka vakseriai sakiau!Atims iš jūsų idijotų pasa, pastatys račkom, "paskiepys" idijotų vakcina, viel švilpuka-idijotų pasa i dantis 4 mėnesems ikiš, kad galėtumėt "linksmai", išsprogusiomis akimis iki sekančios dozės švilpti!
Dulkį! Kaip tu gali ramiai naktim miegot, parazite?!
Negaliu skaityt jo šitų nesąmonių:" Žmonės laisvai skiepijasi, niekas neverčia". Tu durnas, ar tik apsimeti??? Prievartauji Lietuvos piliečius su savo prakeiktom vakcinom!
Jam vaikams GP?? PO VELNIŲ! Brude, kuo tau vaikai nusikalto kad ir juos ant adatos sodini!?
Ka cia tu dulky pidare sneki nrprivaloma skiepitis nera prievartos. Ka cia nusisneki lope.kiek zmoniu be darbo liko per jusu ta jibana pasa blt.kitur be to gaidisko paso i darbus neprijama.Testavimas prievarta ar ne tau kaip asile?Negaliu klausyt jusu blt nesamoniu pidarai jus blt...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų