• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šoktelėjusios prekių ir paslaugų kainos yra ne Lietuvos konkurencijos tarybos klausimas ir tarybai įtarimo šiuo metu nekelia, sako jos vadovas Šarūnas Keserauskas.

Šoktelėjusios prekių ir paslaugų kainos yra ne Lietuvos konkurencijos tarybos klausimas ir tarybai įtarimo šiuo metu nekelia, sako jos vadovas Šarūnas Keserauskas.

REKLAMA

Praėjusiais metais didelei daliai lietuvių teko susiveržti diržus. Šoktelėjo energijos, paslaugų ir maisto kainos.

Konkurencijos tarybos vadovas sako, kad kylančios kainos įtarimo tarybai šiuo metu nekelia – reikalinga gilesnė analizė.

„Kai kalbame apie infliaciją, tai yra masinis reiškinys, bendro kainų lygio kilimas. Tai yra makroekonominis reiškinys. Makroekonominiame pasaulyje su infliacija dorojasi centriniai bankai. Mūsų centrinis bankas daro analizę, mes su didžiuliu susidomėjimu laukiame ir galbūt iš tos analizės matysime, kas mums yra naudinga.

Mes užsiimame mikroekonominiais dalykais – kodėl kainos galėjo kisti, didėti dėl tokių susitarimų, kuriuos sudarė, pavyzdžiui, NT agentūros, vaistinės arba kiti ūkio subjektai. Čia mūsų veiklos laukas ir mes tai darome. Makro reiškinius organizuoti – nei mūsų institucija tam sukurta, nei mes tokių išteklių turime.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos banke yra bent keli šimtai ekonomistų, atliekančių vienokį ar kitokį analitinį darbą. Pas mus ekonomistų yra nedidelė grupelė, kokie penki“, – aiškina Š. Keserauskas.

REKLAMA

Turinčius informacijos prašo kreiptis į tarybą

Vis dėlto ekonomistai rinkoje pastebi tam tikrų anomalijų, pavyzdžiui, įspūdingai šoktelėjusios pieno produktų kainos.

Š. Keserausko teigimu, taryba girdi teiginius apie anomalijas rinkose, tačiau turinčių informacijos, prašo teiginius pagrįsti.

„Mes visada prašome kalbančių, jeigu įmanoma, jeigu iš tikrųjų turite kokios nors informacijos, būkite mieli, pirmiausia, nekalbėkite viešai, o ateikite pas mus. Po to kai kažką pakalbi, ypač, jei ten iš tiesų yra kartelinis susitarimas, tikimybė, kad pradėję tyrimą ir nuėję rasime įrodymų, tampa minimali.

REKLAMA
REKLAMA

Esame tai jau patyrę, įrodymai yra naikinami. Viešas kalbėjimas iš esmės gali reikšti, kad tyrimas tam tikroje srityje, net jei jis būtų pagrįstas, tampa sunkiai įmanomas“, – kalba Š. Keserauskas.

Apklausa: didžioji dalis mano, kad kainos gali kilti dėl nesąžiningo piktnaudžiavimo

Tik 6,2 proc. portalo tv3.lt apklaustų skaitytojų mano, kad kainos kyla dėl objektyvių priežasčių. Didžioji dauguma apklaustųjų, 59,9 proc., mano, kad nors objektyvių priežasčių yra, esama ir daug nesąžiningo piktnaudžiavimo. Dar 33,9 proc. apklausos dalyvių mano, kad kainos kyla tik dėl nesąžiningos konkurencijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu dėl nesąžiningos konkurencijos, klausimas, kas įvyko prieš metus ar pusantrų, kad staiga visi pradėjo nesąžiningai konkuruoti. Iki tol infliacija buvo minimali visoje ES. Kas čia tokio įvyko, kad staiga visi susitarė masiškai nesąžiningai konkuruoti?“ – omenyje turėdamas Rusijos pradėtą karą prieš Ukrainą komentuoja Š. Keserauskas.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!


" tačiau turinčių informacijos apie anomalijas rinkose, prašo teiginius pagrįsti."
Tuomet kam ta Konkurencijos taryba iš viso reikalinga jei darbą už juos turi nudirbti kažkas kitas? Kaip represinė struktūra? Tik jų sprendimas nebūna galutinis, galutinį priima teismas.
Nebūtų Grybauskaitės statytinis...
Keserauskas siaip jau demagogas kaip reikiant. Kas cia atsitiko, kad kainu kilimas Lietuvoje triskart didesnis uz ES vidurkį? Šitam prikepusiam prie valdiškos kėdes shudo gabalas toks klausimas neiškilo?
Kaip pasakytų kupriaus arkliadantė- "Koročia, kainuoja tiek kiek kainuoja. Atšokit nuo manęs. Kituose rinkimuose išsirinksit ką norėsit"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų