Pasirodymą organizavusi įmonė dėl praradimų skaičiuoja tūkstantinius nuostolius, o šou užsakiusi savivaldybės įmonė sako už trečdalį renginio nemokėsianti.
Švęsdami Vasario 16-ąją vilniečiai akis į dangų kėlė ir grožėjosi tokiais vaizdais. Įvairiomis spalvomis šviečiantys dronai virš Gedimino pilies formavo Lietuvos kontūrą ir kitą lietuvišką simboliką. Pasirodymas turėjo trūkti 10 minučių, tačiau dėl stipraus vėjo pasibaigė vos po kelių. Mat dalis dronų leidosi tiesiai į Nerį.
„Yra trys saugumo lygiai, kuriuos pažeidus dronai vykdo visas komandas, tai dronams išėjus iš savo perimetro dėl stipraus vėjo, jie leidosi tiesiog save aukojant į alternatyvias vietas, šiuo atveju buvo pasirinkta būtent upė. Įprastai ir planuojami visad pasirodymai šalia vandens telkinių“, – teigia „Light a Sky“ atstovas Vytautas Reisas.
Dronų pasirodymą organizavusios įmonės atstovas sako, kad abejonių ar pasirodymas įvyks dėl oro sąlygų buvo, bet prieš pat pasirodymą vėjas lyg ir aprimo. Tačiau dronams jau pakilus netikėtai kilo vėjo gūsiai. Tad jų į upę jų nuskrido bent keliolika.
„Dalis dronų, kurie privalėjo leistis į vandenį, iki vėlumos mūsų komanda dirbo ir juos rinko iš vandens. Didžioji dalis buvo nunešta prie kranto srovės, dėl to leido aplinkybės mums susirinkti“, – sako V. Reisas.
Dėl nusileidusių į upę dronų įmonė jau skaičiuoja tūkstantinius nuostolius, tačiau aiškėja, kad ji negaus ir tų pinigų, kuriuos renginį užsakiusi įmonė turėjo sumokėti už reginį.
„Šita rizika tenka paslaugos tiekėjui, tai įmonei, kuri organizavo ir kuri tą įrangą parūpino, tai pas mus tokia sąlyga, kad jei neįvyksta renginys dėl vienos ar kitos priežasties, mes už tą renginį nemokam. Šiuo atveju, renginys nebuvo atliktas pagal sutartą apimtį, todėl mes jį traktuojam kaip neįvykusį“, – aiškina „Vilniaus plano“ atstovas Simas Sodys.
Tai buvo antrasis organizuojamas dronų šou. Pirmasis įvyko vasarą prie baltojo tilto ir buvo sėkmingas.