• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunki padėtis ir poliklinikose – žmonės pasakoja, kad sunkiai prisibrauna pas medikus, formuojasi eilės. Neapsikentę pacientai plūsta į privačias klinikas, kurios taip pat pastebi augantį klientų skaičių. O sveikatos apsaugos minsiterija sako, kad situaciją žino, tačiau jos pataisyti negali. Sklandžiai dirbti trukdo ne tik pandemija – trūksta medikų, aršiai puola peršalimo ligos.

Sunki padėtis ir poliklinikose – žmonės pasakoja, kad sunkiai prisibrauna pas medikus, formuojasi eilės. Neapsikentę pacientai plūsta į privačias klinikas, kurios taip pat pastebi augantį klientų skaičių. O sveikatos apsaugos minsiterija sako, kad situaciją žino, tačiau jos pataisyti negali. Sklandžiai dirbti trukdo ne tik pandemija – trūksta medikų, aršiai puola peršalimo ligos.

REKLAMA

Žmonės skundžiasi, kad laukdami vizito pas šeimos gyydtoją ar specialistą poliklinikoje kartais spėja ir pasveikti.

„Laukiau dvi savaites pas šeimos gydytoją, išsirašiau iš ligoninės, iš karto paskambinau.“

Sunki padėtis ir poliklinikose – žmonės pasakoja, kad sunkiai prisibrauna pas medikus, formuojasi eilės. . Neapsikentę pacientai plūsta į privačias klinikas, kurios taip pat pastebi augantį klientų skaičių. O sveikatos apsaugos minsiterija sako, kad situaciją žino, tačiau jos pataisyti negali. Sklandžiai dirbti trukdo ne tik pandemija – trūksta medikų, aršiai puola peršalimo ligos.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu skubiai reikia, sako septintą ryte skambinti.“

Žmonės skundžiasi, kad laukdami vizito pas šeimos gyydtoją ar specialistą poliklinikoje kartais spėja ir pasveikti.

REKLAMA

„Laukiau dvi savaites pas šeimos gydytoją, išsirašiau iš ligoninės, iškarto paskambinau.“

„Labai daug pacientų, kurie serga peršalimo ligomis. Ir padidėjo, kurie kreipiasi į įstaigą su klausimais dėl galimybių paso, dėl visokių pažymų, arba pasiteirauti dėl vakcinų dėl trečiojo skiepo“, – sako Šeškinės poliklinikos Šeimos medicinos skyriaus vedėja Natalija Šertvytienė.

Nesulaukdami vizito įį polikliniką žmonės pradėjo plūsti į privačias klinikas. Čia taip pat formuojasi eilės.

REKLAMA
REKLAMA

„Į mūsų gydymo įstaigas, į privačias gydymo įstaigas daugiau kreipiasi asmenys, kurie negali gauti elementarių paslaugų, kurios atrodo suprantamos buvo prieš keletą metų. Pavyzdžiui, pratęsti kompensuojamus vaistus, arba gauti tą patį nedarbingumo lapelį“, – teigia „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė. 

Vos tik paaiškėjo, kad galimybių paso neturintiems gyventojams bus taikomi ribojimai, „MediCA klinika“ skambučių centro telefono linijos pradėjo kaisti nuo žmonių skambučių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vilniaus filialai buvo sulaukę daugiau negu 12 000 skambučių per dieną. Įprastai būna 7, 8. Kai anksčiau buvo klausimas, gal tai visgi per brangu, būdavo pasvarstoma, gal aš ta patį gausiu savo gydymo įstaigoje, kur nereikia mokėti, šiuo metu mes tokio klausimo neturime. Esmė yra patekti pas gydytoją“, – aiškina I. Juškienė. 

Sveikatos apsaugos ministerijai situacija puikiai žino. Kartojasi pernykščių metų scenarijus, kai pandemija rudenį apsunkino darbą poliklinikose. Anot valstybinės ligonių kasos, šiemet 76 procentai pacientų pas šeimos gydytoją pateko per 7 dienas, pernai tokių žmonių buvo daugiau, 82 procentai. Eilės prie kabinetų ilgėja. Nors skaičiai panašūs, skiriasi konsultacijų pobūdis, šiemet beveik pusė konsultacijų poliklinikose nuotolinės, pernai šis dali siekė vos trečdalį.

REKLAMA

„Gydytojų yra tiek, kiek yra ir paroje valandų tikrai nepadaugės. Jeigu mes norime didinti kontaktinių paslaugų skaičių, tada trumpėja vienos paslaugos laikas, pacientui reikia duoti tam tikrą laiką, gydytojas turi ištirti. Čia labai išplėtoti tikrai neišeis“, – kalba Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Birutės Kavaliauskienė. 

Specialistai įsitikę, kad dabartinėmis pandemijos sąlygomis daugiau paslaugų suteikti neįmanoma, reikia daugiau gydytojų.

REKLAMA

„Tai yra pagrindinė problema, kurią kelia mūsų regionai savivaldybės. Gydytojų trūkumas, pradedant šeimos gydytojais, kurie yra pagrindas“, – įsitikinęs Valstybinės ligonių kasos vyriausiasis patarėjas Viačeslavas Zaksas. 

Išilgėjo eilės ne tik pas šeimos gydytojus, trūksta ir gydytojų specialistų.

„Registravausi prieš tris mėnesius, o norėjau pas kitą kardiologą, kur man anksčiau gydydavo, pasakė po naujų metų tik eilė, nu tai dukra sako registruokite, kas arčiau.  Siaubas aš nežinau, kaip čia, gal nebėra tų daktarų tikriausiai čia Panevėžyje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dabar inkstų ekoskopiją turi daryti, reikia du mėnesius laukti. Prastai jaučiamas ir nėra ko padaryti.“

„Apie kokį porą mėnesių, o gal dar ir ilgiau. Per ilgai, jeigu taip rimtesnė problema, truputį gali ir užsiilginti.“

„Aš pastoviai gydausi ir laukiu po kelis mėnesius. Žinoma pablogėjo, tikėjausi apsiesiu be vaistų, reabilitacija, o dabar pradėjau vaistus naudoti.“

„Teko ilginti pacientų priėmimo laikus, reiškia pacientų mažiau patenka pas daktarą nei būdavo tais švariais metais, kai nebuvo COVID-19 tas dabar atsiliepia, tie pacientai susikaupia“, – aiškina Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus.

 Anot gydytojų, šiuo metu vienos ilgiausių eilių formuojasi pas gydytojus kardiologus.

Pas gydytojus nei prisiskambinti, bei patekti. Žmonės užsiima savigyda, arba eina privačiai. Turi būti nutrauktas privalomas sveikatos draudimas ( PSD). Čia yra lupukavimas per sunkmetį. Neteikia paslaigų, o pinigus ima, o jei nesumoki - lieki skoloj, nors net piliklinikoj nesilankej.
Ar dar kurioj kitoj pasaulio šaly yra toks absurdas?
Suka aplinkui,o nepasako žmonėms,kad priima tiek žmonių kiek finansuoja ligonių kasos .Matom tuščius koridorius prie specialistų durų nes "tempia" laiką su tais keliais užrašytais .Toks limitas .Duok į kišenę tiesiai ir priims be kalbų.
Pagaliau aiškumas: ligonių kasose nėra pinigų todėl mes liekame už polikl.durų.Bandžiau prisiskambinti nors tel.gauti pagalbą skubiu atveju. Nuo rugpj.mėn. arba užimtas tel.arba neatsako.Tai jau pyktibiškumas.Mes skaitom apie mobingus medicinoj,kad daktarai neatsakingumą,nenorą atiduoti širdį pacientui tai vadina mobingu. O kaip mūsų uždarytus kelius pas gydytojus pavadinti? Gerbiu tik sesutes,kurioms sukrauta net dalį daktarų krūviai,kurios dirba nuo skambučio iki skambučio be teisės lėkti į antraeilius ar trečiaeilius darbus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų