Po garsiai nuskambėjusių Vokietijos kanclerės skambučių Lukašenkai, šiandien su ja telefonu bendravo ir G. Nausėda. Prezidentūra pranešė, kad G. Nausėda išsiaiškino, ką A. Merkel kalbėjo su A. Lukašenka, ir pasakė jai, kad sankcijas Baltarusijai reikia tęsti.
Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Gabrielius Lansbergis šiandien susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja. Vėliau jis išplatino pranešimą, kad telefonu pasikalbėjo su Vokietijos ministru ir išsakė jam požiūrį, kad krizę spręsti turi visi, o ne vieni vokiečiai.
„Dėl to aš esu labai dėkingas pirmiausia JAV, kad išreiškė labai aiškią, nedviprasmišką paramą“, – teigė G. Landsbergis.
Vis tik supykęs, kad A. Merkel pasirinko kitokį krizės sprendimo būdą nei Lietuva, G. Landsbergis apmaudą išsakė ir dėl G. Nausėdos. Kad šis pokalbiuose su vokiečiais nesuderino Lietuvos pozicijos su juo.
„Žinučių prieš skambučius, nei pirmąjį, nei antrą, nesu gavęs nei iš prezidento, nei man turimais kanalais iš patarėjų komandos“, – tvirtino G. Landsbergis.
Tuo tarpu G. Nausėda atkakliai tvirtina, kad žinutę jis išsiuntė.
„Mes apie pokalbį informavome ir aš tikrai dabar nesileisiu į tokį, sakyčiau, nesolidų užsiėmimą, kuomet man rodoma, kad žinutė buvo išsiųsta ir žinutė kitoje pusėje buvo peržiūrėta, bet iš kitos pusės aš išgirstu, kad ta žinutė kažkokiu būdu nematyta“, – kalbėjo G. Nausėda.
Tačiau G. Landsbergis aiškino, kad jokių žinučių negavo. O prezidentas nepasakė, ar informavo ministrą prieš pokalbius, ar jau po jų. Tik patikslino, kad informavo, ko gero, apie antrąjį skambutį. Aišku viena – valstybės vadovai nesusikalba.
„Tiesiog kažkoks klaikas ima žvelgiant į tą politinį teatrą, nes požiūris toks, ne kaip į darbą valstybei, o kaip į pasirodymą vienų prieš kitus. Tik reiktų nepamiršti, kad priešo armijos visai šalia“, – įvertino politologas Bernaras Ivanovas.
Bet apie pačius politologus G. Nausėda turi atskirą nuomonę. Jį supykdė, kai pradėta baksnoti pirštais apie jo pasisakymus dėl to, kad reikia kalbėtis su A. Lukašenka. Nausėda dabar aiškina, ką turėjęs omenyje. Esą su A. Lukašenka kaip su prezidentu kalbėtis negalima, o kaip su teroristu – reikia. Jis sako, kad politologai jo nesuprato.
„Susidaro įspūdis, kad kuomet mokykloje buvo pasakojama apie teksto suvokimą, jie kur nors pasislėpę rūkė už mokyklos garažo“, – teigė G. Nausėda.
Opozicija įtaria, kad konservatorių pyktį dėl A. Merkel bandymo spręsti krizę galėjo sukelti ir politinis išskaičiavimas.
„Konservatoriams nesibaigianti krizė yra naudinga. Jinai nukreipia dėmesį nuo COVID-19 valdymo, jis jau tampa antraeiliu ir tada nesimato ir blogai vykstanti vakcinacija, o čia bandymas imituoti, kad mes labai čia ginamės ir kažką darome, jis galbūt konservatorių yra įvertintas, kaip tam tikras būdas atstatyti Vyriausybės reitingus“, – įsitikinusi „valstiečių“ frakcijos narė Agnė Širinskienė.
Konservatoriai tik laimėję rinkimus pradėjo savo galių demonstravimą prieš politikos naujoką G. Nausėdą. Bandė jį išstumti iš Europos vadovų tarybos posėdžių, nevengia viešumoje skambiomis frazėmis kritikuoti jo pasisakymus ir sprendimus. Kitą savaitę konservatoriaus Žygimanto Pavilionio vadovaujamas Užsienio reikalų komitetas žada pasiaiškinimui dėl nesutarimų su G. Landsbergiu, išsikviesti G. Nausėdos patarėją užsienio klausimais.