Tiesa, TV3 Žinioms nuvykus į prie pat Rusijos esantį Kudirkos Naumiestį, paaiškėjo, kad gyventojai kol kas elgiasi priešingai.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Kudirkos Naumiestis Šakių rajone – nedidelis miestelis, kurį nuo Rusijos skiria nedidelis Širvintos upelis.
„Ar nebijote gyventi šalia Rusijos? – Baisoka, žinokite, baisoka. Kadangi yra šeimoje senjorė beveik 92 metų, tai žinokite, yra baisoka“, – pasakoja Kudirkos Naumiesčio gyventoja Gailina.
Netoli sienos, Rusijos pusėje įrengtas ir karinis poligonas.
„Vykdavo pratybos ir dabar čia sudegino žolę savaitgalį. Ten prie upės. Anksčiau tai net langai dundėdavo, kai jie bombarduodavo. Dabar tai nesigirdi“, – sako Gailina.
Vis tik miestelio pakraštyje, prie pat tiltelio į Rusiją stovi paminklas Vytautui Didžiajam. Tai savotiškas priminimas patiems rusams ir apie mūsų ryžtą – Vytautas Didysis kadaise valdė Maskvos didžiąją kunigaikštystę.
„Šiandien yra svarbu stovėti petys petin, daugiau pasitikėti vieni kitais ir mažiau ieškoti įvairiausių penktų kolonų ar kitų nesusipratimų, dėl ko aš labiau džiaugiasi, kad Lietuva yra atspari valstybė ir atspari visuomenė, kurioje neranda priešiškos valstybės jokios galimybės mus trikdyti, arba priešinti vieni su kitais“, – teigia ministras pirmininkas Gintautas Paluckas.
Briuselio leidinys „Politico“ praneša, kad dar šią savaitę EK turėtų išplatinti rekomendacijas visiems europiečiams turėti atsargų bent 3 paroms, pirmiausia kalbama apie maistą. Nurodoma, kad europiečiai turi būti pasiruošę ne tik galimam karui, bet ir stichinėms nelaimėms, kurios apsunkina nepasiruošusių žmonių gyvenimus.
Turėti išvykimo krepšius ir maisto atsargas, lietuviai raginami jau ne vienerius metus. Panašiu keliu žengia ir kaimynai lenkai. Populiariame, o taip pat ir lietuvių pamėgtame prekybos tinkle „Biedronka“ jau pardavinėjami evakuaciniai krepšiai. Kuprinėje galima rasti peilį, žibintuvėlį, virvę, įrankius maistui, apsiaustą ir kitus išgyvenimui ar tiesiog žygiui gamtoje reikalingus daiktus. Kuprinės kaina apie 30 eurų.
Ragina pasitikėti kariuomene ir institucijomis
Būtinybę europiečiams grįžti prie Šaltojo karo mąstymo pastaruoju metu kartoja visi – nuo ekspertų iki NATO generalinio sekretoriaus. Įvairių šalių žvalgybos prognozuoja, kad Rusija per penkerius metus gali sukaupti pakankamus karinius pajėgumus, kurie leistų ryžtis karinei kvailystei prieš Vakarus.
„Nėra taip, kad Europos Sąjunga įsitikinusi, kad ataka bus konkrečią dieną ir laiku. Yra bendras įsitikinimas, ačiū Ukrainos kariuomenės pastangoms, kad Rusija nebus pasirengusi agresijai prieš NATO valstybes Europos Sąjungoje“, – komentuoja Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.
D. Tuskas turi omenyje, kad kalbos, jog turime pasiruošti per penkerius metus dar nereiškia, jog 2030 m. tikimasi Rusijos puolimo. Bet ruoštis būtina, kad Kremliui nė nekiltų tokia mintis.
„Norėčiau pakviesti visus pasitikėti institucijomis, kariuomene, Vyriausybe, ministerijomis. Tai yra visi tie žmonės ir tarnautojai, kurie šiandien atlieka savo pareigas tiek tiesiogiai užtikrindami mūsų šalies saugumą, tiek rūpindamiesi, kad tas saugumas augtų“, – sako G. Paluckas.
JAV sekretorius Marco Rubio šiąnakt Vašingtone susitiko su Baltijos šalių užsienio reikalų ministrais, taip pat ir Kęstučiu Budriu. Amerikos valstybės departamentas pranešime apie šį susitikimą parašė, kad M. Rubio ministrams dar kartą patvirtino, kad Jungtinės Valstijos lieka įsipareigojusios dėl Baltijos šalių saugumo.
Daugiau apie tai užinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISAS TV3 ŽINIAS ŽIŪRĖKITE ČIA:

































































































































































































































































