Net ir patys tiksliausi medikų šiuo metu naudojami susirgimą COVID nustatantys testai nėra 100 proc. tikslūs. Taigi naujausio vokiečių veterinarų atlikto tyrimo duomenys išties stebina. Šunys itin tiksliai aptinka COVID žmogaus seilių mėginiuse per maždaug 20 cm atstumą.
„Galime sakyti, kad šunys aptinka COVID 94 proc. tikslumu. Šunys gali aptikti ir simptominius, ir besimptomius atvejus“, – sako veterinaras Holger Vol.
O svarbiausia – viskas įvyksta akimirksniu. Nereikia nei laboratorijų, nei mėginių transportavimo.
„Kvapą skleidžia ne pats virusas. Kai jis užkrečia ląstelę – ši skleidžia kitokį kvapą nei sveika ląstelė. Būtent tuos kvapus ir aptinka šuo“, – pasakoja kariuomenės šunų dresuotoja Esther Schalke.
Vokietijos valdžia jau svarsto galimybę tokius dresuotus šunis naudoti, tarkime prie įėjimų į koncertų sales ar masinius renginius.
„Šis virusų aptikimo metodas labai įdomus. Atlikę bandymus klinikose, galėsime metodą išbandyti ir renginiuose“, – teigia Žemutinės Saksonijos premjeras Stephan Weil.
Dideliu greičiu ir nepaisant sudėtingo reljefo siūloma COVID vakcinas gabenti į nuošalias vietoves. Vokiečių greitaeigio drono kūrėjai šią technologiją jau išbandė Vanuatu, gabendami vietiniams vakcinas nuo kitų ligų.
„Wingcopteris ypatingas tuo, kad jis itin greitas. Skrieja rekordiniu 240 km/h greičiu. Ir gali nuskrieti net 100 km vienu įkrovimu“, – kalbėjo projekto vadybininkas Tom Pluemmer.
Tuo metu Europoje nerimstant diskusijoms ar skiepyti britų kompanijos „AstraZeneca“ vakcina vyresnius nei 65-erių žmones – Šveicarija paskelbė kol kas šalyje iš viso neregistruosianti britų vakcinos.
Suomija paskelbė, kad ir „AstraZeneca“, ir „Pfizer“, ir „Moderna“ vakcinų antrą dozę savo gyventojams suleis praėjus praėjus trims mėnesiams nuo pirmos, esą taip galės paspartinti skiepijimo procesą.
Panašu, kad strategija gali pasiteisinti, mat kompanija „Pfizer“ paskelbė, kad net ir viena jos vakcinos dozė po trijų savaičių suteikia 90 proc. atsparumą nuo koronaviruso.