Kambarinė Daiva paskutinį kartą apžiūri viešbučio kambarį. Kurorto valdžia panaikino kovo 30 dieną įsigaliojusi draudimą Palangoje teikti nakvynės paslaugas, tad netrukus čia apsigyvens pirmieji kurorto svečiai. Vis dėlto, duris atvėrė tik trečdalis Palangos viešbučių.
„Kadangi didieji viešbučiai generuoja pajamas iš restoranų veiklos, iš maitinimo ir iš pirčių zonos, saunos, sveikatingumo tų centrų. Tai šiuo metu, šiame etape, kai leidžiama atverti apgyvendinimo duris, tai mes galime teikti tik apgyvendinimo paslaugas, tai yra nakvynę su pusryčiais arba be“, – sako Palangos viešbučių asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.
Nors duris viešbučiai jau gali atverti, tačiau privalo laikytis griežtų saugumo rekomendacijų. Štai ir Daiva dezinfekuoja viešbučio kambario telefoną. Dezinfekcines priemones kambariuose ras ir svečiai. Vis dėlto verslininkai žada patys padengi šias išlaidas ir neketina jų užkrauti ant klientų pečių – didinti kainų esą neplanuoja.
„4 žvaigždučių viešbučiuose prasideda nuo 100 eurų ir daugiau su pusryčiais para. O 3 žvaigždučių galima nuo 80 iki 100 eurų. Kaip ir praėjusiais metais, kainos nėra pakeltos“, – pasakoja I. Valaitienė.
„Šiai dienai birželio ir gegužės mėnuo yra nuo 10 eurų žmogui. Priklauso nuo apsistojimo laikotarpio. Vienai parai bus truputėlį brangiau – 11 ar 12 eurų, o ilgesniam periodui yra 10 eurų“, – teigia laikinos nakvynės namų savininkė Adelina Sabaliauskaitė.
Tiesa, kiek svečių tuo pasinaudos ir apsilankys vasarą Palangoje, dar neaišku. Žmonėms daug klausimų kelia Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkų išplatintos rekomendacijos. Pasak jų, paplūdimio lankytojai privalės gulėti per du metrus vienas nuo kito ir dėvėti apsaugines kaukes. Kaip tai užtikrinti, kurorto valdžia neįsivaizduoja.
„Man klausimas yra, kaip sukontroliuot tokį kiekį žmonių, kai vienu momentu nuo Būtingės terminalo iki Nemirsetos gali gulėti 300 000 žmonių. Tai dabar visus vaikyti ir žiūrėti, užsidėjo kaukę ar ne, nėra tokių pajėgų ir beprasmė rekomendacija. Todėl, kad neįgyvendinama iš esmės“, – kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Maža to, Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai rekomenduoja persirengimo kabinose pakabinti dezinfekcinio skysčio buteliukus. Paplūdimių prižiūrėtojai paskaičiavo, kad tai miesto biudžetui per vasarą atsieitų 150 000 eurų. Tad gali būti, kad persirengimo būdelių šį sezoną Palangos paplūdimyje poilsiautojai neišvys.
„Teorinė galimybė, kad šitų būdelių gali ir neatsirasti. Todėl, kad mes šiandien pasiskaičiavome, kad aprūpinti dezinfekciniu skysčiu, sustatyti dozatorius ant visų 130 persirengimo kabinų kainuotų su visu aptarnavimu 50 000 mėnesiui“, – sako „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Gediminas Valinevičius.
Tokia žinia nustebino Palangos svečius. Žmonės svarsto, kaip reikės elgtis, jei persirengimo kabinų paplūdimyje nebus:
„Nu, kaip be būdelių? Kur žmonėms persirengti? Ai, čia dėl to, kad karantinas?“
„Reikalingos. Nes kaip ateisi, išsimaudysi, visas sušlapęs eisi namo?“
„Nu, šiaip galima ir namuose apsirengti ir pareiti. Prie didelių norų viskas įmanoma.“
„Aš daryčiau mokamą persirengimo būdelę.“
Kurorto atstovai galvoja ir apie dar vieną išeitį. Kabinas pastatyti, tačiau dezinfekcinių skysčiu turės pasirūpinti patys paplūdimio lankytojai.