Ypatinga itin retos gėlavandenės rajos gelbėjimo operacija vyksta Kambodžoje. 180 kilogramų sveriančią, 4 metrų rają pagavo žvejas, kuris pats ir paskambino vietiniams gyvūnų gelbėjimo aktyvistams. Tokią sunkią žuvį pakelti išties nelengva užduotis – tam reikia daugiau nei 7 vyrų. O ir uodegą saugantis teko apsukti izoliacija. Mat jų uodega gali perskrosti žmogaus odą tarsi strėlė.
„Tai labai reikšminga – žvejo laimikis patvirtina, kad didelės rajos gyvena šiame upės ruože. Būtent ši upės vieta – labai svarbi šalies žuvininkystei ir biologinei įvairovei“, – teigia žuvų biologas Zeb Hogan.
Tiesa, gelbėtojai džiaugiasi, kad jiems pavyko iš šios gigantiškos žuvies ištraukti žvejo kabliuką ir jos dar labiau nesužaloti. Gyventojams pavyko saugiai ir sėkmingai rają nuplukdyti į jai labiausiai tinkančią Mekongo upės vietą.
Tiesa, tam, kad gyventojai iškeltų ją iš valties ir paleistų į vandenį – taip pat prireikė didelių pajėgų. Tačiau viskas baigėsi laimingai – gėlavandenė raja netrukus jau plaukioja upėje. Vis tik mokslininkai nerimauja dėl Mekongo upės būklės – esą čia sparčiai mažėja gėlavandenių žuvų – pavyzdžiui, didžiojo šamo niekas čia nepagavo jau septynerius metus. Dėl taršos ir perteklinės žvejybos mažėjanti žuvų populiacija išties kelia nerimą, mat Mekongo upė aprūpina maistu ne tik Kambodžos, bet ir Vietnamo gyventojus.