Šveicarija viena iš keleto Europos šalių lengvinančių suvaržymus ir bandančių grįžti prie įprasto gyvenimo. Pirmą kartą nuo lapkričio atidarytos barų ir restoranų terasos. Lauko renginiuose leista susirinkti 100 žiūrovų, o viduje iki 50.
„Nuostabus jausmas. Mums to trūko nuo lapkričio mėnesio“, – sako Ženevos gyventojas Patrickas Bungeneris.
Tiesa, kai kurie verslininkai sugrįžti prie darbų neskuba. Esą vėl pradėti dirbti neapsimoka, nes tuoj vėl gali tekti užsidaryti. Pandemija šalyje neslopsta. Nauji atvejai netgi palengva auga. Kasdien jų vidutiniškai fiksuojama po 2000.
„Sprendimas mus maloniai nustebino. Staiga reikalai pradėjo judėti. Visgi, pirmiausia susimąsčiau, ar ne per daug skubame?“, – pasakoja vietinės barų asociacijos vadovas Fredericas Favre.
Portugalijoje atidaromi prekybos centrai, kino teatrai, švietimo įstaigos ir restoranai. Dar sausį pagal sergamumą šalis pirmavo pasaulyje. Dabar atvejai siekia pusę tūkstančio per parą. Šalies valdžia atverti verslus skuba, nes smarkiai nuo turizmo priklausoma ekonomika pernai smuko labiausiai nuo antrojo pasaulinio karo laikų – 7.5 procento. Tiesa, vietos verslininkai greitai atsistoti ant kojų nesitiki.
„Manau, turistų skaičių, kurį turėjome prieš pandemiją pasieksime tik 2023-iais“, – teigia restorano savininkas Julio Fernandes.
Žinių apie karantino švelninimą šiandien laukiama ir Olandijoje. Įvairūs draudimai sukėlę net riaušes galioja jau pusmetį. Uždaryti barai ir kavinės. Susitiki lauke galima tik dviem žmonėms.
Pasaulio Sveikatos Organizacija sako, kad pandemiją suvaldyti galima per kelis ateinančius mėnesius, tačiau tam reikia, kad šalys sąžiningai dalintųsi vakcinomis ir kitais resursais. Nutraukti vakcinų nacionalizmą ragina ir klimato aktyvistė Greta Thunberg.
„Visai neetiška, jeigu turtingos šalys dabar vakcinuoja jaunus ir sveikus žmones, pagyvenusių žmonių ir medikų sąskaita gyvenančių skurdesnėse šalyse“, – kalbėjo klimato aktyvistė Greta Thunberg.
Brazilijos medikai stengiasi padėti sunkiems koronaviruso ligoniams. Daugelis jų net ir paskutinėmis gyvenimo akimirkomis negali pamatyti savo artimųjų, tad dvi seselės sugalvojo į medicinines pirštines pripilti šilto vandens ir uždėti ant paciento plaštakos, kad taip sunkūs ligoniai galėtų pajusti tarsi juos kažkas laiko už rankos.
„Tai sunku ir paaiškinti. Neįtikėtina kaip greitai pasikeičia pacientai“, – sako seselė Semei Araujo Cunha.
Pasak seselių, meilės rankomis pramintas jų išradimas ligoniams ne tik padeda kovoti su vienatve, bet ir padeda kraujotakai. Jos imtos naudoti ir kitose šalies ligoninėse. Brazilijoje šiuo metu nuo koronaviruso miršta daugiausia žmonių pasaulyje. Virusas čia jau pražudė 375 000 žmonių.