• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sparčiai artėjant vasarai, pats metas išsiaiškinti, kiek reikės pakloti sutaupytų eurų, kad galėtumėte savaitę pagulėti prie Baltijos jūros. O gal už šiuos pinigus geriau mirkyti kojas Turkijos ar Ispanijos pliažuose, kur garantuotai geras oras ir „viskas įskaičiuota“ maisto ir gėrimų kalnai? Į šiuos klausimus pasistengė atsakyti vasaros pramogų sostinėje Palangoje apsilankę laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Sparčiai artėjant vasarai, pats metas išsiaiškinti, kiek reikės pakloti sutaupytų eurų, kad galėtumėte savaitę pagulėti prie Baltijos jūros. O gal už šiuos pinigus geriau mirkyti kojas Turkijos ar Ispanijos pliažuose, kur garantuotai geras oras ir „viskas įskaičiuota“ maisto ir gėrimų kalnai? Į šiuos klausimus pasistengė atsakyti vasaros pramogų sostinėje Palangoje apsilankę laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

REKLAMA

Palangoje – pats darbymetis. Viešbučių, maitinimo ir kitokių pramogų teikimo atstovai intensyviai ruošiasi poilsiautojų antplūdžiui ir atskleidė būsimas labiausiai visus dominančių prekių ir paslaugų kainas.

„Tik oras geras – tuoj pat kainos kyla. Pas mus taip nėra. Liepos mėnesį apartamentai parai – 130 eurų, o namelis – 120 eurų. Atitinkamai, rugpjūtį apartamentai – 110 eurų, o namelis – 100 eurų“, – sakė poilsio namų Palangoje savininkas Gintaras Mikalauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kas norės brangiau pavalgyti, tai pavalgys ir už 10, už 15, už 20, 30 eurų, o kas norės dienos pietus pavalgyti ar kažkokių paprastesnių patiekalų, tai manau, mes pasiūlysime jiems ir dienos pietus už 6-7 eurus“, – skaičiavo ir kavinių tinklo Palangoje vadovas Darius Miklovas.

REKLAMA

Pigiai pavalgyti bus sudėtinga

Tiesa, kone auksiniai Palangoje bus šaltibarščiai, nes esą labai išbrango pati pagrindinė patiekalo žaliava – kefyras. O juk šios karštą dieną taip gerai atgaivinančios sriubos iš vandens nepadarysi.

„Brangstant kefyrui parduotuvės – brangsta šaltibarščiai kavinėse. Vasarą Palangoje už indelį šaltibarščių teks pakloti iki 8 eurų“, – sakė laidos korespondentas Ervinas Romanovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai rastumėte ir brangesnių. Manau ir 8 eurai gali būti, gal ir 9 eurai. Vidurkis – 6 eurai ir bus labai skanūs šaltibarščiai“, – apie mėgstamiausios lietuvių vasaros sriubos kainas kalbėjo D. Miklovas.

Kitas labai svarbus beveik kiekvieno lietuvio atostogų lėkštės patiekalas – cepelinai. Bet gali būti, kad šis lietuviškos virtuvės šedevras ekonominiam poilsiautojui bus sunkiai įkandamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Patiekalo, kurio vasara Palangoje suvartojama bene daugiausiai – cepelinų kainos turbūt didesnės negu pernai. Vienas cepelinas kainuoja 5,50, o normali cepelinų porcija kainuoja 8 eurus”, – kainas apžvelgė E. Romanovas.

„Pas mus cepelinai daromi rankomis, nešaldyti, pas mus cepelinas natūralus. Jeigu žaliava brangsta, cepelinai irgi brangs“, – kainų šuolį aiškino D. Miklovas.

REKLAMA

Matydami tokias kainas pirmieji Palangos svečiai gūžčioja pečiais. Jei kainos ir toliau tokiais tempais kops į viršų, tai mažiau uždirbantiems teks pamiršti kavines ir maitintis patiems.

„Normos ribose, išleisime kokius porą šimtų už savaitės malonumą. Į kavinę kur nueiti, pavalgyti, kavos išgerti. Maistą žiūrime labiau į ekonominį variantą. Mes žiūrim kokių salotų, dar kažką“, – planais dalinosi poilsiautoja iš Šiaulių.

REKLAMA

Beveik nacionalinis lietuvių patiekalas kebabai irgi šturmuoja kainų aukštumas – 6 eurai už kebabą. Tačiau yra ir gerų naujienų. Kol kas nebrangsta rūkyta žuvis ir visų smaližių mėgstami kepti vafliukai.

Pigiau nebus, tikrai nebus“

Kalbant apie nakvynę, žinios kelios – kainos kils, bet ne tiek daug, kiek norėtų verslininkai. Priežastis – kol kas ne itin didelis viešbučių užimtumas.

„Žinoma, savaitgalį, šventinį savaitgalį užimtumas jau siekia ir 80, ir 90 procentų, tai tie savaitgaliai labai greitai ištirpsta pas mus. Pigiau nebus, tikrai nebus. Tai kainos gali būti kai kur tokios pat, bet didžioji dauguma, aišku, bus truputėlį didesnės“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aktorius ir verslininkas Gintaras Mikalauskas savo vardo poilsio namuose kainas irgi pakėlė minimaliai, nes kelti daugiau – baisu. Gali norėti daug, o finale negauti nieko. Poilsiautojai ims ir pakels sparnus į užsienio kurortus.

„Aišku, priklauso nuo mėnesio, bet vis tiek – jeigu dvivietis kainavo 50 eurų, tai dabar 55 eurus“, – kalbėjo verslininkas.

Aišku, visada galima rasti labai pigią nakvynę, po 10–20 eurų už parą. Bet tada reikia susitaikyti su mintimi, kad teks gyventi pas Palangos močiutę palėpėje, arba virtuvę ir tualetą dalintis su kitais pigios nakvynės ieškančiais poilsiautojais. O jei norite privatumo – teks atverti pinigines.

REKLAMA

„Tai viešbučiuose gali būti nuo 70 iki 150 ar 200 eurų už parą“, – sakė I. Valaitienė.

Atostogos svetur atsieis pigiau

O dabar palyginkime, kur atostogauti pigiau – Lietuvos pajūryje, Turkijoje, Ispanijoje ar Bulgarijoje. Lietuvoje už 1000 eurų geriausiu atveju gausite nakvynę dviem visai savaitei, o maitinimu teks rūpintis patiems. Turkijoje už tą pačią sumą gausime penkių žvaigdučių viešbutį su pilnu maitinimu ir pramogomis.

REKLAMA

„Jeigu norime „viskas įskaičiuota“ maitinimo, jeigu norime komfortiško poilsio, tai tikrai atostogos Bulgarijoje, Tunise ar Turkijoje gali kainuoti ir kainuoja pigiau, nei, pavyzdžiui, Kuršių Nerijoje“, – kurortus lygino turizmo rinkos ekspertas Rimvydas Širvinskas-Makalius.

O jei rinksitės arčiau Lietuvos esančią Bulgariją, tai su savimi galėsite pasiimti vaikus ar atostogų išsiilgusią uošvienę.

„Į Bulgariją galima nukeliauti ir už 350–380 eurų asmeniui savaitės trukmės atostogoms. Šeima pigiausiai atostogas gali susiplanuoti su dviem vaikais už maždaug 1200 eurų“, – sakė R. Širvinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet neseniai iš Tenerifės grįžęs Gintaras Mikalauskas išleido virš 3000 eurų. Už šią sumą vyras nuomavosi dviems žmonėms skirtus apartamentus, tik retkarčiais užsukdavo į restoranus ir pakeliavo po salą ir, žinoma, turškėsi Atlanto vandenyno bangose.

„Visi sako, kad oi kaip brangu Palangoj, oi kaip pigu ten kažkur, tai nieko panašaus. Mes patys keliaujame, šiais metais ne sezono metu buvome Tenerifėje, tai ohoho“, – stebėjosi verslininkas.

REKLAMA

Jeigu vis dar laužote galvas, kaip čia Lietuvoje pailsėjus pigiau, tai jums keletas patarimų: neplanuoti atostogų paskutinę minutę ir nepulti atostogauti vidurvasarį.

„Aišku, visi veržiasi ir labai nori liepos mėnesį. O aš visą laiką sakau, kad jeigu norite pailsėti ir ramiau, ir pigiau, tai rugpjūčio antra pusė yra visada nuostabi. Todėl, kad jūros vanduo šiltas, banguota, bet nėra taip, kad būtų vėtros ir raudonos vėliavos. Būna labai faina“, – patarė G. Mikalauskas.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Kokio durnumo reik būt mulkiu,kad mokėt tokius pinigus už bliūdelį šaltibarščių,lyg patys susimakaluot negali .Reiškia esam labai turtingi ir nėra ko verkšlenti.
Nenustebkit,kad zmonės atostogaus ne Palangoje,o Turkijoje.
Šaltibarščius lietuviai ir už 15 er,pirks ir už 20 er nes jokios savigarbos neturi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų