Darbo inspekcija pradėjo tyrimą, mat įtaria, kad objekte plušo ir nelegalus darbuotojas. Pats Gentvilas teisinasi ir apgailestauja, kad nusamdė nekvalifikuotus darbininkus.
Namą Klaipėdoje, mažiau nei 500 metrų atstumu nuo jūros, statosi aplinkos ministras Simonas Gentvilas su dar viena draugų šeima. Kadangi namas dviaukštis, ministras pasamdė darbininkus, kad šie išlietų laiptus. Gentvilas sako, kad darbininkus iš Šiaulių surado per skelbimų portalą, šie esą gyrėsi statę šimtus laiptų visoje Lietuvoje.
„Mes jų fiziškai nematėme, sutartis yra, susirašinėjimai, bankiniai pavedimai, kvitai, dviem asmenims pagal individualios veiklos pažymas pervedėm tuos pinigus už padarytą darbą, bet nuardant klojinius, o ant tų laiptų kažkurį savaitgalį aš vaikščiojau, mano šeima vaikščiojo, tai, nuardant klojinius, laiptai nugriuvo“, – sako aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nugriuvę laiptai sužalojo du darbininkus, jie buvo nuvežti į ligoninę. Vienas iš jų sužeistas stipriai, jam sutraiškyta koja. Ministrui nusamdžius ekspertus, paaiškėjo, kad išlieti laiptai yra nekokybiški. Naudotas grindims skirtas ir ne toks tvirtas smėlbetonis, blogai išvedžiotos armatūros. Į nelaimę sureagavo ir Darbo inspekcija.
Nors darbų saugos ir priežiūros niuansų inspektoriai nesiaiškina, pradėjo tyrimą dėl nelegalaus darbo, mat panašu, kad labiausiai sužalotas darbininkas pas ministrą galėjo dirbti nelegaliai.
„Pradėjom atlikti tyrimą, ar šitie darbuotojai dirba legaliai. Tai šitoje vietoje mes atliekame, renkame visą informaciją iš darbuotojų, kas surišta su nelegalaus darbo kontrole. Šiai dienai mes turime duomenų iš „Sodros“, iš kur, kad jis šiai dienai neturi tų pažymų, bet sakau, čia reikia viską iki galo sutikslinti, tada galėsime konstatuoti, kada bus apklaustas pats nukentėjusysis“, – pasakoja Darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjas Vytautas Ročys.
„Mes sutartis turime su dviem žmonėm, o ar jie kažką pasiėmė papildomai, kažkokiam mikrodarbui, šito negaliu atsakyti, supraskite, kai sudarote sutartis, neini tu per, ypač būdamas Vilniuje, o Klaipėdoje vyksta darbai. Aš tų žmonių akyse nematęs, bet sutartis turiu, kad jie padarys tą darbą pagal brėžinius“, – teigia S. Gentvilas.
Pats nukentėjęs darbininkas šiuo metu gydomas ligoninėje, jo paaiškinimų Darbo inspekcija dar nesulaukė.
„Žmogus turi labai rimtą traumą. Ir pulti antrą dieną <...> bandyti įrodyti, yra savininkas, kiti tie dalyviai, kurie dabar teikia informaciją. Kada jie suteiks tokią, kokios mes pageidaujame, tada bus apklaustas ir jis“, – kalbėjo V. Ročys.
Pats Gentvilas jau nusamdė kitus darbininkus, šį kartą rėmėsi pažįstamų rekomendacijomis. O iš ankstesnių statybininkų ketina reikalauti kompensacijos.
„Nes aš esu visiškai teisus ir aš esu nukentėjęs šitoje istorijoje, o žmogiškai man be galo apmaudu, kad įsikūrinėjant mano namuose kažkas yra rimtai sužeistas“, – sako S. Gentvilas.
Ironiška, kad Aplinkos ministerija su pavaldžiomis institucijomis prižiūri bei reguliuoja būtent statybos sritį.
„Kuruojantis ministras savo sritį, samdo arba dirba su abejotinai, pas jį dirba abejotinos kvalifikacijos tokius darbus darantys žmonės, tai turbūt, kaip sako, kaip pats dirba, tai ir pas jį taip dirba“, – pasakoja valstietis Kęstutis Mažeika.
O ministro tėvas Eugenijus Gentvilas stebisi, kad statybininkai, net ir žinodami, kad dirba politikams, nevengia rizikuoti.
„Kažkas panašu, kad imasi nelegalių darbuotojų ir nekreipia dėmesio net, kad pas ministrą dirba. Aš pasakysiu taip, savo sodyboje paprašiau atlikti darbus, neminėsiu kokius, ir pabaigus pokalbį, sutarus, kur darysime tuos darbus, sako, o gal už darbus galima mokėt be sąskaitos, sakau, gal baigiame tada“, – teigia S. Gentvilo tėvas, liberalas Eugenijus Gentvilas.
Pačiam S. Gentvilui panašu, kad rūpesčių gali kilti ne tik statant naują namą netoli jūros kranto, bet ir parlamento rūmuose. Opoziciniai valstiečiai sako jau besikalbantys su kitų frakcijų nariais dėl interpeliacijos ministrui. Argumentuoja, kad jis susidorojo su Aplinkos apsaugos departamento vadove, kyla klausimų dėl jo galimų ryšių su verslininkais.