Kiaušinyje įtaisiusį 30-ies centimetrų dydžio dinozauro embrioną mokslininkai švelniai praminė mažyliu Yingliang. Pasak jų, tai geriausiai išsilaikęs, kada nors rastas dinozauro embrionas. Kiaušinis buvo rastas dar 2000 metais, tačiau detalūs jo tyrimai prasidėjo tik prieš keletą metų, kol galiausiai nuspręsta jį atverti.
„Tai vienas geriausiai išsilaikiusių kada nors rastų ir aprašytų dinozaurų embrionų. Kadangi jis taip gerai išsilaikęs, galime labai aiškiai stebėti jo padėti kiaušinyje ir palyginti jį su kitais dinozaurais ir šiuolaikiniais paukščiais“, – sako Birmingamo universiteto mokslininkė Fion Waisum Ma.
Jeigu būtų išsiritęs rastas oviraptorozauro embrionas, kada nors galėjo užaugti į didžiulį dabartinių paukščių protėvį. Šie plunksnuoti dinozaurai gyveno dabartinės Azijos ir Šiaurės Amerikos teritorijose. Mokslininkai viliasi, kad embriono tyrimai leis daugiau sužinoti apie šią dinozaurų rūšį ir geriau suprasti paukščių evoliuciją.
„Mes labai aiškiai matome visą skeletą ir labai švarią ir gerai išsilaikiusią kaukolę nors kai kurios kūno dalys ir yra padengtos uoliena“, – tęsia mokslininkė.
Tyrinėtojai sako, kad suakmenėjęs embrionas tokios geros būklės ir todėl, kad dinozauras jame kaip tik ruošėsi iš jo išsiristi.