• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per parą 36 mirtys nuo koronaviruso ir 1388 infekcijos. Tokia naujausia Covid-19 statistika. Per parą mirė daugiausiai žmonių Lietuvoje nuo pat pandemijos pradžios. Tiesa, Covid-19 grėsmė rūpi ne visiems. Medikams toliau reikia ne tik gydyti, bet ir kovoti su viruso egzistavimą neigiančiais neadekvačiais gyventojais.

Per parą 36 mirtys nuo koronaviruso ir 1388 infekcijos. Tokia naujausia Covid-19 statistika. Per parą mirė daugiausiai žmonių Lietuvoje nuo pat pandemijos pradžios. Tiesa, Covid-19 grėsmė rūpi ne visiems. Medikams toliau reikia ne tik gydyti, bet ir kovoti su viruso egzistavimą neigiančiais neadekvačiais gyventojais.

REKLAMA

Vykstant Vyriausybių pasikeitimui, kol kas neaišku, kaip keisis Covid-19 ribojimų politika Lietuvoje.

Pirmadienio vakaras Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje – neadekvatus vyras ginčijasi su priimamojo darbuotojais. Kiekvienas pacientas, kuriam reikia skubios pagalbos, turi užpildyti specialią Covid-19 anketą, atsakyti į klausimus, ar nejaučia ligai būdingų simptomų, gydytojai matuoja kūno temperatūrą.

Taip medikai valdo pacientų srautus ir rizikas. Jei yra tikimybė, kad pacientas gali sirgti COVID-19, ligoninė imasi visų atsargumo priemonių, izoliuoja pacientą.

REKLAMA
REKLAMA

Agresyviai nusiteikęs neadekvatus vyras provokuoja personalą, neklauso gydytojų, ginčijasi. Tam, kad pagalba būtų suteikta, reikia tik klausyti medikų nurodymų, užpildyti anketą. Konfliktuojančiam vyrui ligoninės darbuotojai pasiūlo išeiti į lauką.

REKLAMA

„Bet kuris pacientas, žmogus, užėjęs į gydymo įstaigą, turi paklusti tam tikriems medikų reikalavimams. Tai yra daroma ne šiaip sau sugalvojus, kad apsunkintų tą patekimą, bet dėl to, kad apsaugotų to paties paciento sveikatą, apsaugotų medikų darbą“, – sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas Darius Steponkus.

Konfliktas buvo išspręstas be policijos. Vyras su neva „sulūžusia” koja tiesiog pabėgo. Lietuvos pareigūnams kelis kartus per savaitę tenka aiškintis su piktybiniais, „fantazijų pasaulyje gyvenančiais“ piliečiais, kurie nepaiso karantino reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai bandoma išprovokuoti pareigūnų veiksmus. Jie patys savo elgesiu provokuoja pareigūnus. Tai ir filmuojama, tiesiogiai transliuojama savo turimuose kanaluose. Po įvykio toliau liejasi įvairūs komentarai, pareigūnų įžeidinėjimai. Žinoma ta taktika. Prieš tokius mes turime griežta atsaką“, – pasakoja policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Piktybiniai pažeidėjai sulaukia baudų ne tik dėl karantino taisyklių nesilaikymo, bet ir dėl pareigūnų teisėtų reikalavimo nevykdymo bei viešosios tvarkos trikdymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyventojų abejonės Covid-19 grėsme ir neatsakingas elgesys kelia Lietuvos sergamumo rodiklius. Per vakar Lietuvos laboratorijos aptiko 1388 naujas infekcijas, nuo COVID-19 mirė 36 žmonės. Tai didžiausias mirusiųjų skaičius nuo pat pandemijos pradžios.

Lietuva pirmą kartą pagal susirgimų skaičių 100 tūkst. gyventojų perkopė 1 tūkst. ribą. Dvigubai lenkiame ne tik Estija, Latviją, bet ir Lenkiją.

REKLAMA

„Kaip dabar paprastai paaiškinti mirčių skaičių. Jeigu serga 100 žmonių ir mes žinome, kad 10 žmonių pateks į ligoninę ir 2 iš jų bus labai sunkūs (ligoniai – red. past.), tai tikėtina, kad vienas numirs. Jeigu serga tūkstantis, jau turėsime 100 žmonių, kurie pateks į ligoninę. 20 iš jų bus ypatingai sunkūs, 10 numirs. Čia proporcinė išraiška – kuo daugiau užsikrečia, tuo daugiau patenka į įstaigas, tuo daugiau ir numiršta“, – teigia laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Praeitą para fiksuotos 4 mirtys, kurios buvo mūsų ligoninėje. Trys pacientai iš jų sirgo gretutinėmis ligomis, kur Covid-19 infekcija labai ženkliai pablogino išeitis. Ir vien dėl to teko konstatuoti mirtį. Medicina negalėjo nieko padėti“, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

Sugriežtintas karantinas įsigalioja trečiadienį. Laikinoji Sauliaus Skvernelio Vyriausybė visą atsakomybę perleis naujajai Ingridos Šimonytės Vyriausybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl griežtumo nauja Vyriausybė apsispręs, kiek dar norit griežtinti kažką. Ar verta tą daryti, ar laukti rezultatų to, kas įsigalios trečiadienį“, – sako laikinasis ministras pirmininkas S. Skvernelis.

Ingrida Šimonytė savo priemonių planą, kaip kovoti su COVID-19, žada pristatyti artimiausiu metu.

„Jis bus paskelbtas tada, kai Vyriausybė gaus įgaliojimus, tai tikrai mes jį paskelbsime. Tai yra taktinis dalykas, nes šita situacija nėra 4-iems metams planuojama, kaip Vyriausybės programa, tai yra dinamiška situacija, kur kiekviena dieną reikia žiūrėti ir pasitikrinti, ar mes vis dar esame toje pačioje vietoje, kur buvome vakar“, – pasakoja paskirtoji ministrė pirmininkė I. Šimonytė.

REKLAMA

„Turime spėti testuoti, turime spėti atsekti, turime spėti izoliuoti, turime laikytis. Mes visų šitų dalykų nebevaldome, jie išsprūdo iš mūsų rankų. Čia vienintelė išeitis mums visiems kartu ir Seimui, ir Vyriausybei, ir pozicijai, ir opozicijai – tiesiog susitelkti ir vienytis“, – teigia paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Tiesa, paskirtasis ministras su darbo vieta dar nesusipažino, su A. Veryga nekalbėjo.

„Nei skambučio, nei prašymo susitikti iš dabar aiškaus sveikatos apsaugos ministro. Jokio kontakto absoliučiai. Ketvirtadienį gali būti, kad tai bus paskutinė diena. Taip ir nespėsim pasišnekėti“, – kalbėjo A. Veryga.

Sugriežtėjusius ribojimus, gyventojai pirmiausia pastebės parduotuvių prieigose. Prekybos centrai šį vakarą pradėjo mažinti automobilių stovėjimo aikšteles. Šalia parduotuvių veiks tik penktadalis stovėjimo vietų. Taip Vyriausybė viliasi sumažinti prieššventinį pirkėjų srautą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų