Nepaisant to, parlamentaras konservatorius Bronislovas Matelis tikina, kad Galkino koncertams Lietuvoje – ne vieta. Ir pirštu beda į 2015-uosius, kai komikas po Krymo aneksijos Rusijos dienos šventiniame koncerte Krymą vadino mažąja Rusija bei linksmino Putiną ir jo režimo tarnus.
Rusų komikas, nusprendęs Lietuvoje surengti kelis koncertus, sulaukė kai kurių Lietuvos politikų pykčio ir raginimų jį bausti.
Rusijai užpuolus Ukrainą, garsus rusų komikas savo socialiniuose tinkluose nuolat kalba smerkiantis Rusijos pradėtą karą, pašiepia Putiną. Tą kartoja ir koncertuose: „Nuo ankstaus ryto palaikau ryšį su gimtais draugais iš Ukrainos. Neįmanoma perteikti žodžiais, ką jaučiu. Kaip tai įmanoma. Negali būti pateisinimų karui. Ne – karui!“
Netrukus kartu su žmona, garsiąja Rusijos primadona Ala Pugačiova, ir dviem vaikais susikrovė lagaminus ir pabėgo iš Rusijos į Izraelį. Taip sukėlė didžiulę rusų pykčio bangą. Artistai buvo išvadinti išdavikais, paskelbti užsienio agentais.
Už dažnus humoristo pasisakymus prieš karą Rusijoje jo laukia persekiojimas: „Tokiam baisių dalykų kiekyje kalta Rusija ir sako, kad nekalta. Buča – ne mes, Malazijos Boeingas – ne mes. Mariupolį sulyginome su žeme – ne mes, į Odesą skrenda raketa – tai mes, bet ne visai. Visur ne mes, bet o ką mes ten darom? Gili užuojauta visai žuvusių giminei, ir Velykom.“
Galkinas per savo „stand up“ šou ir anksčiau šaipydavosi ir iš Putino, ir iš Rusijos propagandos.
Kadaise, kai Zelenskis dar buvo ne Ukrainos prezidentas, o komikas, jie su Galkinu buvo bičiuliai, dažnai susitikdavo ir ant scenos. Ironiška, bet prieš 8 metus scenoje Zelenskis Galkinui pasiūlė pasirinkti parodijai bet kokį norimą personažą ir paskambinti buvusiam Ukrainos prezidentui Janukovičiui, kuris taip pat buvo parodijuojamas.
Jis tąkart pasirinko Putiną: „Viktorai Fiodorovičiau, pagalvojau, kad nereikia Ukrainai į Muitų sąjungą, pagalvojau, eikit į ES. – Aš nieko nesugrąžinsiu. – Aš šiaip skambinu. – Taip, žinau, kai paskutinį kartą skambinot, Vladimirai Vladimirovičiau – mes į Europą nepapuolėm.“
O štai jau 2019-aisiais Galkinas sveikina savo bičiulį komiką Zelenski tapus Ukrainos prezidentu: „Aš sveikinu Vladimirą Zelenskį su nusipelnyta pergale. Volodia, džiaugiuos dėl tavęs. Sėkmės, jėgų tau, aš neabejoju, kad tu atsakysi oriai į visus iššūkius naujam kely.“
Dėl atviro karo pasmerkimo dar prieš mėnesį Rusijos Teisingumo ministerija pripažino Maksimą Galkiną užsienio agentu ir apkaltino, kad jis už savo veiklą gauna pinigus iš Ukrainos: „Argumentai tokie, kad aš gaudavau pinigus iš Ukrainos ir už juos vykdžiau politinę veiklą. Aišku, tai ne tiesa. Aš nevykdau politinės veiklos, aš vykdau humoristinę veiklą.“
Tačiau štai konservatorius Bronislovas Matelis įsitikinęs – Galkinui neturi būti leista rengti koncertų Lietuvoje. Politikas pirštu beda į 2015 metų Galkino pasirodymą, kuriame šis vadina Krymą mažąja Rusija: „Krymas – miniatiūrinė Rusija. Čia nuo senų laikų gyvena taikoje skirtingos tautos, gerbiant ir suprantant viena kita.“
„2015-aisiais Maksimas Galkinas šventiškai, su gera nuotaika dalyvavo koncerte Kryme, nuo scenos vedė renginį ir kalbėjo apie tai, kad Krymas – Rusijos teritorija. Kai vyksta karas, visi žmonės turėtų pasirinkti. Negali būti tokiu metu truputį už karą, truputį prieš. Tai raginčiau, kad Galkinas viešai pasisakytų – kieno gi yra Krymo teritorija, kam priklauso, ir taip pat koks yra jo požiūris į ukrainiečių kalbą, nes viename renginyje jis yra pasišaipęs dėl ukrainiečių kalbos“, – sako B. Matelis.
O tiek muzikos atlikėjui Sauliui Urbonavičiui, tiek prodiuseriui Martynui Tylai atrodo, kad svarbiausia – dabartinė atlikėjo pozicija. Esą ją galima išnaudoti parodant ir rusakalbei Lietuvos auditorijai tikrą tiesą apie karą.
„Žmogaus požiūris gi keičiasi, matant kas vyksta, ir, jei jis pripažįsta tas klaidas, mes gi žmones ir iš kalėjimo paleidžiam ir po to leidžiam jiems kažkaip gyvent, nors jie žiauresnių nusikaltimų padarę. Čia yra tik žodžiai, ir manau, kad dabartinė jo situacija kardinaliai priešinga“, – teigia muzikos atlikėjas Saulius Urbonavičius.
„Atvykęs čia, jis tikrai surinks nemažą rusakalbių auditoriją, ir neslėpsim, kad tarp tų rusakalbių, yra mąstančių kaip agresorius. Ir šitas žmogus. Supratęs, ką anksčiau galvojo kitaip, padės šitiems žmonėms Lietuvoje, kurie mąsto dar ne taip, kaip turėtų mąstyti, suprasti, kas atsitiko baisaus“, – sako muzikos prodiuseris Martynas Tyla.
Ką apie tai mano gyventojai? Štai, ką jie sako:
„Keičiasi žmonės, mąstymas. Šiai dienai jo pozicija yra aiški.“
„Manau, kad dabartis svarbi ir šioj sunkioj situacijoj reikia atsižvelgt į viską, visgi, tokios reputacijos žmonės neturėtų kelti didesnės dezinformacijos ir įtampos.“
„Yra tokia ir nekaltumo prezumpcija ir nereikėtų nuteist visam gyvenimui.“
„Įsileist, nes sąmoningas parodistas, bus įdomu.“
„Manau, kad galime apsieit ir be jo.“
„Gi žmogus emigravo.“
„Jei jis nėra toks Putinui pritariantis, parazituojantis, kodėl ne.“
„Kiek girdėjau, jis kovotojas prieš Rusijos režimą, tai tikrai neprieštaraučiau.“
Koncerto organizatoriai paklausti, ką mano apie tai, kad dėl Galkino koncerto kyla prieštaringų nuomonių, raštu atsakė, kad jie koncertą apsisprendė rengti, kai išėjo Ukrainos kultūros ministerijos įsakymas, pagal kurį Maksimas Galkinas Ukrainoje išbraukiamas iš „juodojo sąrašo“.
Lietuvoje uždrausta koncertuoti rusų atlikėjams Filipui Kirkorovui, Natashai Koroliovai, Olegui Gazmanovui. Jie į nepageidaujamų asmenų sąrašą buvo patekę, kaip agresyvaus režimo šalininkai.