Nors populiarios operacijos išlieka krūtų didinimas ir nosies plastika, į Lietuvą atkeliauja ir interneto madų diktuojama ekstremalių ir rizikingų operacijų mada – kardinalus veido bruožų keitimas ir sėdmenų didinimo operacijos, naudojant savo paties riebalus.
Chirurgas Darius Radzevičus sako, kad vienos populiariausių operacijų tarp lietuvių yra būtent veido koregavimo operacijos – lūpų korekcija, nosies operacijos ir veido formos koregavimas. Veido formos korekcijos populiarumą įgavo būtent per pandeminį laikotarpį, mat kai pradėjome dirbti nuotoliu ir tenka daryti daug vaizdo skambučių, daugelis pastebi savo veido netobulumus.
„Žmonės mato, kad staiga jų pagurklis yra didesnis nei įsivaizdavo, staiga jų paakiai atrodo daug blogiau, negu jie matė. Mano praeitais metais, lapkričio, gruodžio, sausio mėnesiais aš esu atlikęs veido patempimo operacijų daugiausiai per savo karjerą“, – teigia D. Radzevičius.
Pasak Radzevičiaus, kita populiariausia operacija tarp jo pacienčių išlieka krūtų didinimas. Būtent tokią operaciją mažiau nei prieš metus pasidarė muzikos grupėje „Mokinukės“ išgarsėjusi, buvusi dainininkė Ineta Puzaraitė-Žvagulienė. Moteris pasakoja, kad po jos dviejų vaikų, dukters Barboros ir sūnaus Bernardo gimimo, kūnas pasikeitė, o plastinė operacija padėjo susigrąžinti dar iki gimdymo buvusias formas.
„Buvau šiek tiek kitokia iki išmaitinusi du vaikus, tai būtent tas maitinimas pakeitė didžiąją dalį mano kūno, vis tiek, moteris esu, noriu atrodyti moteriškai, apie tai ir pagalvojau, kad krūtinės operacija gali būti vienintelis tas taškas, kurio man ir užteks, kad aš pati moteriškesnė jausčiausi sau ir viskas, ir nusprendžiau“, – sako Ineta.
Kartu su Ineta po skalpeliu gultis tokiai pačiai krūtų didinimosi operacijai pasiryžo ir jos sesė Irūna. „Darėmės mes abi kartu, kad būtų linksmiau ir kad padrąsinimas būtų, tai apsisprendėm“, – kalba Ineta.
Moteris pasakoja, kad po operacijos sunkiausios buvo pirmos trys dienos, vėliau savijauta tik gerėjo, o dabar Ineta neslepia džiaugsmo, sako, kad jaučiasi moteriška ir savimi pasitikinti.
„Aš manau, kad tam, kad jaustumeisi patogiai ir pati sau graži ir gali pasidaryti tą estetinę tokią operaciją, tai nereikėtų to vengti, nes kas iš to, kad visą gyvenimą paskui gyvensi su tuo, kad aš sau nepatinku, aš negraži kitiems“, – tikina Ineta.
Chirurgas sako, nepaisant to, kad lietuvaitės mėgsta, jog jų veidai ir kūno formos net po operacijų atrodytų kaip įmanoma natūraliau, tarsi operacijų išvis nebūtų atlikta, pasitaiko ir ekstremalių operacijų norinčių klienčių. Dažniausiai, anot gydytojo, jos nori pasikeisti veidą ar kūną dėl interneto madų.
„Ne paslaptis, yra pacienčių, kurios nori būti tobulos ir galbūt joms atliekama žymiai daugiau visko, tam kad veidas būtų tobulas. Bet dažnai būna kita problema, kad veidas būna tobulas, bet jau visiškai ne tas veidas, kitas veidas ir jei pacientė to nori, viskas tvarkoj, tai yra jos pasirinkimas, tačiau aš taip nemanau ir nedarau“, – sako D. Radzevičius.
Apie tai, kad pacientai kartais užsinori operacijų, kurios vienu kartu pakeistų jų veidus, užsimena ir vienos Kauno plastikos chirurgijos klinikos gydytoja Inga Guogienė.
„Didelės apimties operacijos, kuomet vienos operacijos metu yra operuojama keletą sričių, kai pacientas gali netekti daugiau kraujo. Aš manau, kad visos estetinės operacijos turi būti suderinamos su gyvybe, todėl ekstremalių operacijų stengiuosi neoperuot, jei yra grėsmė gyvybei“, – teigia I. Guogienė.
Pasak plastikos chirurgės, per pandemija itin populiarus tapo riebalų nusiurbimas.
„Fizinis aktyvumas žmonių sumažėjo, žmonės daugiau dirba iš namų, nuotoliniu būdu, todėl riebalinio audinio sankaupų būna daugiau ir labiau atkreipia dėmesį“, – teigia I. Guogienė.
Guogienė sako, kad per pandemiją stipriai išaugo viršutinių vokų ir antakių pakėlimo operacijos. Gydytoja mano, kad tam įtaką padarė kaukės, po kuriomis visi pradėjo slėptis ir labiausiai matomu veido akcentu tapo akys. Pasak gydytojos, tokios operacijos kainuoja maždaug tūkstantį eurų kiekviena.