Plačiau apie kainas brangiausiame Lietuvos kurorte ir tai, ar labiau apsimoka atostogauti užsienyje, aiškinosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.
Nidoje brangesnė net kava
Pavyzdžiui, jei norime išsinuomoti viešbutį poilsiui šį vidurvasarį Nidoje, tai liepos mėnesio savaitgaliais nuomos kainos prasideda nuo maždaug 100 eurų.
Venecijoje dar geresnės klasės būstas kainuoja nuo 50 eurų, o nuo 70 eurų rasime su pusryčiais ir vaizdu į garsiuosius miesto kanalus ir juose sustatytas gondolas.
„Vidutiniškai yra 100 eurų į parą, nors yra galimybė rasti už 20 eurų žmogui, bet tada nereikia norėti labai prabangių sąlygų“, – teigė Neringos meras Darius Jasaitis.
Venecijoje pigiau net kava, kurios vidutinė puodelio kaina apie 1,50 euro, o Nidoje – 1,80 ir daugiau. Maistas paprastos klasės restorane kainuoja apie 15 eurų. Nidoje už pietus sumokėsime keliais eurais daugiau.
„Kažkiek bandysime išlaikyti tas pačias (kainas – red. past.), ant kai kurių patiekalų jos kils“, – teigė vieno Nidos restorano administratorė Diana Starkutė-Kriukovė.
Vasaros metu kainos kils
Nidos verslininkai prognozuoja dar didesnes kainas atėjus vasaros sezonui. Ir vėl galėsime džiaugtis naujais poilsio kainų rekordais, nes pasivysime jo didenybę Paryžių.
„Aš manau 20-30 procentų tikrai turės pabrangti. Manom, kad cepelinams tikrai reikėtų kelti kainas, nes vien juos pagaminti yra labai sudėtinga, nes tai yra rankų darbas, ir reikia daug išteklių“, – tikino D. Starkutė-Kriukovė.
Nidos kainų nebepakelia ne tik eilinis lietuvis. Poilsis Kuršių Nerijoje nebeįkandamas ir žinomiems, nemažas pajamas uždirbantiems asmenims.
„Man Nida yra truputį tokia per daug pižoniška ir iš kitos pusės man atrodo, kad kainos ten yra pakankamai aukštos, ir šiais laikais geriau nuskristi kur į Graikiją ar Ispaniją kelioms dienoms, nei važiuoti į Nidą“, – teigė komunikacijos ekspertas Mindaugas Lapinskas.
„Nida apskritai, kad ir kaip ją myliu, išbarngo, ji pasidarė labai sunkiai prieinama dar labiau negu seniau“, – įsitikinusi renginių organizatorė Erika Purauskytė.
Jasaitis: lietuviui ilsėtis Nidoje turėtų būti garbė
Daugelis jų renkasi daug mažiau išlaidų reikalaujančias atostogas Egipte, Turkijoje, Madeiroje ar lietuvių pamėgtoje Tenerifėje, kur kainos lietuviškos.
„Ko gero, yra panašiai kaip Palangoje, kad būtų ten kokių 50-60 eurų viešbutis, o maistas labai panašus kaip Lietuvoje“, – teigė komunikacijos ekspertas M. Lapinskas.
„Dabar yra pigiau į Turkiją nuskristi savaitei, nei nuvažiuoti porai dienų į Nidą ar Palangą“, – patikino renginių organizatorė E. Purauskytė.
Tačiau atostogauti šią vasarą užsienyje yra vis dar didelis iššūkis, todėl tai verčia lietuvius šluoti Lietuvos kurortų kelialapius ir už juos mokėti tiek, kiek paprašoma.
„Grįžus reikia galų gale 10 dienų karantinuotis, kas gali nubraukti visas atostogas buvimas namuose ar bute, o Neringos kurorte... Tai įsivaizduokite, jei Neringoje, mūsų pajūryje, renkasi visas pasaulis, tai lietuviui čia pailsėti turėtų būti taip pat garbė“, – teigė Neringos meras D. Jasaitis.
Tačiau nepaisant didelių kainų, daugelis Neringos viešbučių savininkų nebeturi, ką pasiūlyti. Nakvynę galima rezervuoti nebent tik kitai 2022 metų vasarai.
„Šiai vasarai čia pas mus praktiškai nebėra vietų. Kaip ir kiekvienais metais, o dirbame bemaž 20 metų“, – tikino apgyvendinimo verslo Nidoje savininkas Arūnas Burkšas.
Visą reportažą apie kainas Nidoje žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA: