• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai prognozuoja, kada turėsime vakciną nuo pasaulyje mirtį sėjančio koronaviruso. O Pasaulio sveikatos organizacija jį pervaino nauju – „Covid-19 – pavadinimu.

Mokslininkai prognozuoja, kada turėsime vakciną nuo pasaulyje mirtį sėjančio koronaviruso. O Pasaulio sveikatos organizacija jį pervaino nauju – „Covid-19 – pavadinimu.

REKLAMA

Londono imperatoriškojo koledžo laboratorijose mokslininkai varžosi su laiku. Vos per keturiolika dienų jie sukūrė tai, kas neretai užtrunka mėnesių mėnesius ar net kelerius metus – vakciną nuo koronaviruso. Jau šią savaitę Londone prasidėjo bandymai su žiurkėmis ir primatais.

„Kinijos mokslininkai labai atvirai ir labai greitai pasidalino savo tyrimais ir duomenimis. Tai leido ne tik sukurti vakcinas, bet ir diagnostinius testus, kurie ateityje bus naudojami visame pasaulyje, siekiant sumažinti ligos plitimą“, – sako mokslininkas John Tregoning.

Britų mokslininkai viliasi jau šią vasarą vakciną išbandyti ir su žmonėms. Pasaulis tikisi, kad viruso plitimas būtent vasarą sulėtės, tačiau išlieka pavojus, kad vėliau kils antroji koronaviruso banga, o jai suvaldyti būtina turėti vakciną. Tiesa, Pasaulio sveikatos organizacija sako, kad šio viruso vakcinos dar teks palaukti maždaug pusantrų metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Virusas gali turėti rimtesnių padarinių nei teroro aktas. Todėl turime pasinaudoti kiekviena galimybe smogti virusui smarkiai ir vieningai kiekviename pasaulio kampelyje. Jei to nepadarysime, turėsime daug daugiau viruso atvejų ir dar didesnių išlaidų. Nemanau, kad kas nors to nori“, – pasakoja Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedros Adhanom Ghebreyesus.

REKLAMA

Beje, Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu, nuo šiol koronavirusui suteikiamas naujas pavadinimas – „Covid-19“. Dabar kaip tik matote didžiausią šio viruso ligos židinį už Kinijos ribų – tai prie Japonijos krantų esantis kruizinis laivas „Diamond Princess“. Patvirtinus 39 naujus viruso atvejus, užsikrėtusiųjų laive skaičius išaugo iki 174-ių. Virusas diagnozuotas ir vienam karantino pareigūnui.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš 174-ių hospitalizuotų užsikrėtusiųjų, keturių būklė yra rimta. Jie gydomi intensyvios terapijos centre“, – teigia sveikatos ministras Katsunobu Kato.

Tuo tarpu amerikiečių kruizinis laivas „Ms Westerdam“ – lyg vaiduoklis. Nors nė vienam iš 2256-ių jo keleivių „Covid-19“ nenustatytas, laivo dėl viruso grėsmės per dvi savaites švartuotis nepriėmė jau penkios šalys – Japonija, Taivanas, Guamas, Filipinai ir Tailandas. Jei per artimiausias tris dienas laivo niekas nepriims, jame esantiems žmonėms ims trūkti maisto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes izoliuoti jau beveik dvi savaites. Nuolat tikrinamės temperatūrą ir nėra jokių ženklų apie koronavirusą. Baisu, kai negalime nieko planuoti. Juk mes žmonės, mes turime savo gyvenimus, šeimas, vaikus, augintinius, darbus“, – kalbėjo keleivė Angela Jones.

Nuo koronaviruso jau mirė daugiau nei 1000-is žmonių. Šis skaičius viršija ir mažd viruso aukas, kuris visame pasaulyje pražudė 774 žmones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų