• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Uostamiestyje ir vėl taršos bei korupcijos skandalas. Teisėsaugininkai nustatė, kad viena pavojingas atliekas Klaipėdos uoste tvarkiusi ir jų utilizavimu užsiimanti įmonė klastojo taršos lygio duomenis, teršalus vežė į užsienį, prekiavo poveikiu bei nuolat papirkinėjo aplinkosaugininkus.

Uostamiestyje ir vėl taršos bei korupcijos skandalas. Teisėsaugininkai nustatė, kad viena pavojingas atliekas Klaipėdos uoste tvarkiusi ir jų utilizavimu užsiimanti įmonė klastojo taršos lygio duomenis, teršalus vežė į užsienį, prekiavo poveikiu bei nuolat papirkinėjo aplinkosaugininkus.

REKLAMA

Prokurorai bei Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai nustatė įmonę, kuri neskaidriai tvarkė pavojingas atliekas Klaipėdos uoste bei jas gabeno į užsienį. Tad į tyrimą įsitraukė ir kitų valstybių teisėsauga.

„Didelės apimties tarptautinės operacijos metu buvo atlikta 14 kratų asmenų gyvenamosiose ir darbo patalpose, automobiliuose. Atlikti kiti procesiniai veiksmai“, – komentuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

Tyrimo duomenimis, įmonė, kurios pavadinimą prokurorai nuo visuomenės slepia, pernai ir šiemet pavojingas ir taršias iš uosto surinktas atliekas gabeno į užsienį utilizuoti, klastodami taršos lygį nurodančius dokumentus ir taip nemokėdami visų reikiamų mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis ikiteisminis tyrimas yra atliekamas dėl beveik 30 nusikalamų veikų epizodų pagal 7 Baudžiamojo kodekso straipsnius. Tai yra dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų ir turto legalizavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, kyšininkavimo organizuotoje grupėje, prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo bei neteisėto atliekų gabenimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną“, – aiškina D. Pocienė.

REKLAMA

Įtarimai pareikšti 6 asmenims. Vienas jų – aplinkosaugininkas.

„Tai yra valstybinio jūrų uosto teritorijoje pavojingas atliekas tvarkančios bendrovės direktoriui ir trims šios įmonės darbuotojams. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos pareigūnui ir buvusiam „Klaipėdos vanduo“ padalinio vadovui“, – sako D. Pocienė.

Aplinkosaugininką įmonės atstovai sistemingai papirkinėjo, kad šis jiems teiktų informaciją apie ta pačia veikla užsiimančius konkurentus, taip pagelbėdamas laimėti viešuosius pirkimus. Taip pat galimai padėjo teisme.

REKLAMA
REKLAMA

„Pažymėtina, jog tai ne pirmas Klaipėdos regione su aplinkosauga susijęs tyrimas“, – teigia D. Pocienė.

Tarp įtariamųjų esantis bendrovės „Klaipėdos vanduo“ darbuotojas – tai buvęs padalinio atsakingo už nuotekų tyrimus vadovas. Į šią bendrovę įtariama įmonė gabendavo valyti buitines nuotekas. Bendrovėje „Klaipėdos vanduo“ pradėtas vidinis tyrimas.

Laivai sugeneruoja buitinių nuotekų, yra įmonės, kurios paima tas nuotekas, veža automobiliais, mes turime savo nuotekų priėmimo punktą, imame mėginius, imame tyrimus, yra automatiniai mėginių semtuvai, ir tiriame juos. O tyrimus atlieka jau pati laboratorija“, – komentuoja „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavojingos atliekos, kurias ši įmonė tvarkė – tai užterštas degalais vanduo, atliekos iš laivų variklių skyrių. Visos jos – ypač pavojingos aplinkai. Tokių medžiagų surinkimui iš laivų ir utilizavimui viešuosiuose pirkimuose trejiems metams buvo laimėjusi, o pavasarį tokiam pat laikotarpiui ir vėl laimėjo vienintelė įmonė – „Parsekas“.

REKLAMA

„Jeigu klausimas yra, kas mums atlieka šitą paslaugą, tai ją atlieka „Parsekas“. Čia nėra paslaptis, čia yra viešas pirkimas, kur kiekvienam puslapyje jūs turbūt rastumėte tos įmonės pavadinimą“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.

Bendrovės veikla kol kas nėra sustabdyta. Tačiau uostininkai jau sprendžia, kas galėtų tvarkyti nuotekas, jei taip nutiks. Mat per vieną dieną į Klaipėdą atplaukia apie 40 komercinių laivų.

REKLAMA

„Kiek kainuodavo per metus to rangovo darbas? – Kainos greičiausiai aš nelabai galėčiau įvardinti, bet tai yra sumos, kurios siekia ne vieną milijoną“, – sako A. Latakas.

Ar įtarimai pareikšti pačiai įmonei „Parsekas“, ar jos subrangovams, prokurorai slepia. Neprisistatę bendrovės atstovai taip pat nuo komentarų susilaiko.

„Mes nekomentuosime. – O kodėl, jei ne paslaptis? – Vyksta tyrimas. Mes negalime nieko dabar komentuoti, nes vyksta tyrimas. – Bet tai yra jūsų įmonė? – Nieko nekomentuosime“, – kalba bendrovės „Parsekas“ atstovė.

Valstybei bei gamtai padarytas žalas pareigūnai dar nustatinėja. Teisėsaugininkai kviečia visus asmenis, kuriems ši įmonė ar aplinkosaugininkai galėjo siūlyti kyšius bei daryti spaudimą, kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą. Savanoriškai prisipažinusiems tai padės sušvelninti bausmę, mat įtariamųjų ratas dar gali plėstis. Kokios jiems gresia bausmės, prokurorai kol kas neatskleidžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų