Vaizdą Kauno mariose fiksuoja žvejys mėgėjas – tikrinti pastatytų tinklų plaukia brakonierius. Išvydęs, kad yra filmuojamas, pažeidėjas pašėlsta, nusismaukia kelnes ir makaluoja savo lytiniu organu. Žvejo adresu pasipila keiksmažodžių lavina ir grasinimai.
Bet žvejys viską įamžina ir apie įvykį praneša Gyvosios gamtos inspektoriams. Dar užfiksuoja ir brakonieriaus sėbrus, kurie sprunka pamatę artėjantį žvejį.
„Mes ištraukėme žvejybinius tinklus, suskaičiavom laimikį, buvo sugavęs 47 karšius, 1 sterką, ir 3 kilogramus karosų. Žala gamtai siekia beveik 5 tūkstančius eurų“, – komentuoja Kauno gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.
Nors brakonierius ir jo pagalbininkai pasipusto padus, gyvosios gamtos inspektoriai iš filmuotos medžiagos atpažįsta – tai etatinis pažeidėjas, jam bus surašytas protokolas.
„Asmuo mums pažįstamas nuo 2010 metų, standartiškai papuola į metus du kartus, šiai dienai turi antstolius ir nėra mokus. Šitas asmuo, ką norėčiau pasakyti, ir su aplinkos apsaugos pareigūnais elgiasi neadekvačiai, yra naudojami ir necenzūriniai žodžiai, pasipriešinimo atvejų nefiksuota, bet mentalitetas – atitinkamas“, – tvirtina D. Jurevičius.
Žvejybinius tinklus kaip nemėgėjiškos žūklės įrankius Lietuvoje naudoti draudžiama. Už tokią neteisėtą žvejybą gresia bauda iki 300 eurų, o už sugautas žuvis tenka atlyginti tūkstantinę žalą gamtai. Šią savaitę Kauno gyvosios gamtos inspektoriams įkliuvo ir dar vienas tinklininkas, jis tinklus statė pavojingoje ir griežtai saugomoje teritorijoje – Nemune prie hidroelektrinės. Sugavo apie pusantro šimto įvairių žuvų – karšių ir sterkų, tad teks atlyginti net 23 tūkstančių eurų žalą žuvų ištekliams.