Apie galimybių paso draudimus studijoje laidos vedėjas Artūras Anužis diskutuoja su valdančiųjų atstovu, konservatoriumi Linu Slušniu ir su garsiai galimybių pasą kritikuojančiu Advokatų tarybos primininku Ignu Vėgėle.
Anot L. Slušnio, galimybių pasas išties veikia ir yra skirtas tam, kad atskirtų žmonių srautus. „Kai mes susirenkame visi skiepyti ar turime neigiamą testą, yra keliasdešimt kartų mažesnė tikimybė, kad toje vietoje atsidurs virusas, nes tas žmogus, kuriam nustatomas virusas arba teigiamas testas, automatiškai keliauja į izoliaciją. Vadinasi, jis negali atsidurti parduotuvėje ar dar kažkur kitur“, – sako jis.
Savo ruožtu I. Vėgėlė teigia priešingai – dabar, kai šalyje atsiranda vis daugiau viruso atmainų, pavyzdžiui – delta – galimybių pasas absoliučiai nieko neišsprendžia. Delta atmainą platinti gali tiek skiepyti, tiek neskiepyti asmenys.
„Jei mes nesiginčijame dėl to, kad ir skiepytas ir neskiepytas platina virusą, tuomet kokia viso to idėja? Kaip galima pagrįsti žmonių skaidymą į skiepytus ir neskiepytus, ir riboti teises neskiepytiems, jei skiepytas virusą gali platinti lygiai taip pat? Kai kalbame, kad yra mažiau ar daugiau šansų, aš visuomet remiuosi vienu paprastu dalyku – kiekvienas turi teisę į savo nuomonę, o ginčą išspręs teismas. Medicinos atveju, deltos atveju, čia viskas pasikeitė“, – sako I. Vėgėlė.
Tad kaip yra iš tiesų? Galimybių pasas veikia? O gal žmonių teisės išties yra ribojamos?
Visi atsakymai į aktualiausius klausimus laidoje „Karštai su tv3.lt“, kurią rasite šio straipsnio pradžioje.
Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją ir platformoje TV3 Play!