Kol daugelis pasaulio gyventojų jau pasimetė, kurią karantino savaitę išgyvena, socialiniuose tinkluose nuotaikai praskaidrinti plinta vis daugiau internetinių iššūkių. Štai vienas tokių – pagalvės iššūkis.
Pasirodo, kad jei karantino metu sunku greitai atnaujinti savo garderobą, tai puikiu drabužiu gali tapti ir pagalvė. Tiesa, sumanūs internautai iššūkiuose nepraleidžia progos parodyti ir savo augintinių sugebėjimų.
Na, o iššūkiuose dalyvauja ir pasaulinio lygio žvaigždės. Dainininkė Jennifer Lopez su savo mylimuoju parodė, kaip atlieka vadinamąjį „FlipTheSwitch“ iššūkį.
Ir tokie iššūkiai internete išplito ir vis dar plinta it virusas. Psichologas Gediminas Navaitis sako, kad to priežastis yra labai paprasta.
„Tiesiog nuobodu. O turėdamas užsiėmimą, kurdamas kažką, kuo galiu nustebinti savo pažįstamus ir ne tik juos internete, aš tiesiog pasijuntu geriau“, – sako psichologas Gediminas Navaitis.
O progos sudalyvauti iššūkiuose nepraleidžia ir lietuviai. Vizažistė Kornelija savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo visame pasaulyje populiariu „PassTheBrush“ iššūkiu. O jį atlikti kartu su savo kolegėmis pasirinko ne šiaip sau.
„Kaip žinia Vyriausybė mums uždraudė vykdyti savo veiklą ir mes, vizažistės, pasiilgusios viena kitos, pamačiusios „Instagramo“ platformoje šį iššūkį nusprendėme, kad tai būtų puiki proga mums kartu padaryti kažką bendro“, – pasakoja vizažistė Kornelija Želnytė.
Tiesa, karantino metu paplito ir nelabai nuotaikingi iššūkiai. Štai keli jaunuoliai Jungtinėse Valstijose nusprendė apsilankę maisto prekių parduotuvėje apsimesti, kad serga koronavirusu ir kosėti žmonėms į veidus ar produktus. Tai sukėlė visuomenės pasipiktinimą, o vaizdeliais susidomėjo ir policija. Pasak psichologo, tokius iššūkius atliekantys internautai jau turėtų sunerimti.
„Šiuo atveju kalbame ne apie kūrybingumą, išradingumą, o apie kitas psichikos savybes ir gal net šiuo atveju kalbame apie psichologines problemas“, – teigia G. Navaitis.
Pasak psichologo, tikėtina, kad net ir pasibaigus karantinui įvairiausių internetinių iššūkių tik daugės, nes per karantiną žmonės dar labiau priprato prie gyvenimo virtualioje erdvėje.