• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva karantiną pratęsia iki vasaros, tačiau jis bus švelnesnis nei iki šiol. Kitą savaitę pradeda veikti prekybos centrų parduotuvės, kurios neturi atskiro įėjimo iš lauko, atsidaro lauko kavinės, galės vykti renginiai iki pusantro šimto žmonių.

Lietuva karantiną pratęsia iki vasaros, tačiau jis bus švelnesnis nei iki šiol. Kitą savaitę pradeda veikti prekybos centrų parduotuvės, kurios neturi atskiro įėjimo iš lauko, atsidaro lauko kavinės, galės vykti renginiai iki pusantro šimto žmonių.

REKLAMA

Daugiausiai atlaisvinimų sulauks imunitetą turintys, COVID-19 persirgę ir paskiepyti asmenys. Jie galės rinktis į didesnes grupes, džiaugtis asmeninėmis šventėmis. Tiesa, sveikatos ekspertai neabejoja – karantino laisvinimas dar labiau pablogins ir taip prastus Lietuvos sergamumo rodiklius.

Šiuo metu prekybos centruose didžioji dalis parduotuvių, kurios neturi atskiro įėjimo iš lauko, yra uždarytos. Vyriausybė nusprendė karantiną švelninti ir nuo kitos savaitės atidaro likusias uždarytas parduotuves.

Prekybos vietose verslas vienam lankytojui privalės užtikrinti 20 kvadratinių metrų prekybos ploto. Nuo balandžio 19-osios atsidariusios parduotuvės veiks tik darbo dienomis, negalės dirbti šeštadieniais, sekmadieniais. Štai, ką mano žmonės:

REKLAMA
REKLAMA

„Kuo daugiau atlaisvinimų, tuo yra geriau. Aišku, šeštadienį, sekmadienį gal ir gerai, kad žmonės nesibūriuos.“

„Gal kai kuriems žmonėms patogiau savaitgalį. Jeigu visą dieną uždarys, tai gal nelabai gerai. Taip, kad nebūtų spūsčių, dar blogiau bus, vienomis valandomis rinksis žmonės.“

REKLAMA

„Žmonės, jeigu norės, jie tikrai ras laiko apsipirkti ir darbo dienomis, vakarais.“

Prekybos centrų koridoriuose reikalavimai dar griežtesni, vienam lankytojui bus skiriama 50-imt kvadratinių metrų ploto.

Nuo kitos savaitės atsidaryti negalės tik parduotuvės turgavietėse. Jas planuojama atverti gegužės trečią dieną. Griežti reikalavimai taikomi siekiant išvengti nereikalingo būriavimosi.

„Ant popieriaus yra suderinti tie algoritmai, kaip bus kontroliuojamas žmonių srautas, todėl tie sprendimai buvo priimti ir matysim, kaip pavyks juos įgyvendinti, tam, kad rizikos būtų mažesnės“, – sako ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet kokia galimybė veikti yra geriau, negu nėra galimybės dirbti ir užsidirbti. Sprendimas sveikintinas, mes buvome pasiruošę ir anksčiau saugiai ir atsakingai dirbti“, – pasakoja Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Nuo balandžio 22-osios atsidaryti galės lauko kavinės. Prie vieno staliuko galės sėdėti ne daugiau nei 2 žmonės, ši taisyklė negalios vieno šeimos ar namų ūkio nariams. Barų savininkai labiausiai piktinasi darbo laiko ribojimu, mat sėdėti prie lauko kavinės staliuko bus leidžiama iki 21-os valandos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Niekaip nesuprantama ta 21 valanda. Kodėl? Po 21-os valandos 15-a minučių mes jau platinsim virusą? Susirgsim?  Barai nori dirbti kuo ilgiau ir saugiai, žinom taisykles, samdom apsaugą papildomai, kad prižiūrėtų, kad nebūtų susibūrimų, apsikabinimų ir taip toliau. Automatiškai, kad turi penkis staliukus, jiems nelabai čia apsimoka. Per vakarą keturi žmonės galės pasėdėti. Juokaujam: leido važiuoti dviračiu, bet neleidžia oro prisipūsti“, – teigia Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka.

REKLAMA

„Jaunimas pradeda judėti maždaug nuo 9-ių valandų, tai mums didžiausia apyvarta yra iki 12-os, bent jau geriausiu atveju“, – kalbėjo baro vadovas Saulius Žilinskas.

„Vakar jau buvo argumentas, tai kodėl neleidžiat iki nakties valgyti prie staliuko, kodėl šitie apsunkinimai. Mes manom, kad po dviejų alaus gali būti sunku galvoti apie rizikos priežiūrą“, – sako I. Šimonytė.

Daugiau karantino atlaisvinimų po balandžio 19 dienos

Nuo balandžio 19 dienos atsidarys ne tik prekybos centrų parduotuvės, bet ir kino teatrai, profesionaliojo scenos meno salės, renginiai lauke ir patalpose su ne daugiau nei 150 žiūrovų. Visos renginio vietos privalės būti sėdimos, bus galima užimti tik trečdalį sėdimų vietų patalpoje. Bilietų platinimas vyks tik elektroniniu būdu arba registruojant žiūrovus.

REKLAMA

Nuo balandžio 26-osios galės atsidaryti sporto klubai, jie privalėtų vienam žmogui, įskaitant darbuotojus, užtikrinti 20-ies kvadratinių metrų plotą. Grupinės treniruotės galės būti vykdomos dalyvaujant ne daugiau kaip penkiems asmenims neįskaitant trenerių. Tiek kaimo turizmo sodybos, tiek kitos apgyvendinimo įstaigos nuo balandžio 26 dienos galės teikti baseinų ir pirčių paslaugas ne daugiau kaip vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai laisvės gaus COVID-19 imunitetą turintys, persirgę ir paskiepyti gyventojai.  Nuo balandžio 22-os jie galės susiburti ne didesnėmis nei dešimties žmonių grupėmis, kurios bus leidžiama kartu būti automobiliuose, viešose vietose, palaikyti artimus kontaktus, rengti asmenines šventes, dalyvauti ekskursijose. Turintys imunitetą galės lankyti gyventojus socialinių paslaugų įstaigose, ligoninėse. Paskiepytiems ir persirgusiems bus galima teikti apgyvendinimo paslaugas, organizuoti šventes.

REKLAMA

„Kontaktai padidės, mes galim apsimetinėti, bet neigiamas poveikis bus“, – pasakoja sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius neabejoja, kad karantino švelninimas turės neigiamą poveikį ir dar labiau pablogins kasdien prastėjančius sergamumo rodiklius. Ekspertui ypač užkliūva atlaisvinimai uždarose patalpose.

REKLAMA

„Gana nevienodai atidaromos tos veiklos, pavyzdžiui, atidaromos rizikingesnės ženkliai, pavyzdžiui, uždarose patalpose, lauko kavines buvo galima atidaryti jau kurį laiką, tai yra veikla lauke. Ilgas buvimas uždaroje patalpoje, didina riziką“, – teigia V. Zemlys-Balevičius.

„Niekas negali pasakyti, kas čia yra pats laikas, nes kai praėjusią savaitę nepriėmėme sprendimų, lygiai taip pat prie šitos tribūnos jūs klausinėjot, kodėl nepriėmėm tų sprendimų. Čia yra ta situacija, kaip darysi, taip nepataikysi. Niekas čia nesilaisvina nuo pirmos dienos, tai yra dviejų savaičių planas. Per tas dvi savaites tikiuosi, kad pavyks sklandžiai tą procesą suvaldyti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos ekspertai tiki, kad Lietuva gali tiksliau valdyti pandemiją.

„Iš kur tie atvejai ateina, yra tik spėliojama. Būtų gerai, kad nustotumėme spėlioti ir galėtumėme pasakyti. Va, atidarėm prekybos centrus ir prekybos centruose užsikrėtė tiek ir tiek žmonių, matuojam pagal darbuotojus, atidarėme sporto klubus užsikrėtė tiek ir tiek žmonių“, – sako V. Zemlys-Balevičius.

Anot ekspertų, jei sergamumo rodikliai būtų matuojami kiekviename verslo sektoriuje, Vyriausybė galėtų tiksliau pasirinkti, kokį verslą laikyti karantine ir kuriam leisti dirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų