Moteris pasiryžo apie tai prabilti, kad bent mažumėle padėtų netektį išgyvenusiems ar išgyvenantiems tėvams. Kartu su psichoterapeute Daiva Jasiulaitiene studijoje bandoma atsakyti į svarbiausius klausimus.
Kas gali padėti netektį išgyvenančiai šeimai?
Psichoterapeutė D. Jasiulaitienė sako, kad gedintysis pirmiausia pasitiki tuo, kuris išgyvena ar išgyveno panašų skausmą, nes gaji nuojauta, kad žmogus jaučiasi panašiai. Netekties skausmo lydimam žmogui, anot specialistės, – svarbiausia – jausti, kad tas, kuris yra šalia, kažkaip panašiai supranta.
Ne visada reikia kalbėti, kai nežinai, ką pasakyti
Specialistė pastebi, kad vargu ar žmogus, kuris nepatyrė (vaiko – aut. past.) netekties skausmo, supras gedintįjį. Tokiais atvejais, sako ji, visi žodžiai tampa „truputį melas“. Svarbu būti nuoširdžiam, o nuoširdumo toje bendrystėje tarp tėvų, kurie patiria panašias istorijas, yra, ir yra tam tikra „jų tiesa“.
„Tikiu, kad už to skausmo – gyva kažkokia šių tėvų stiprybė ir viltis“, – sako D. Jasiulaitienė.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
01:21 – Alisos netekties istorija
19:26 – santykis šeimoje išgyvenant skausmą
26:35 – kaip išgyventi klausimus „kodėl mums“
37:49 – gedėjimo etapai
53:35 – kas padeda išgyventi
01:01:50 – dvynukės buvo skirtingos