• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau dabar aišku, kad artėjantis šildymo sezonas kišenes tuštins dar labiau nei praėjęs – į rekordines aukštumas toliau šoka ir malkų kaina.

Jau dabar aišku, kad artėjantis šildymo sezonas kišenes tuštins dar labiau nei praėjęs – į rekordines aukštumas toliau šoka ir malkų kaina.

REKLAMA

Malkų pardavėjai skaičiuoja, kad jau dabar malkinė mediena pabrango kone dvigubai, mat malkas šluoja ir kainą kelia be rusiškų dujų žiemą liksiantys europiečiai. Neatmetama, kad artėjant šildymo sezonui malkos gali dar brangti.

Valentinas iš Panevėžio rajono krauna jau pradžiuvusias malkas. Jos pirktos dar pernai. Pensininkas svarsto, kiek turimų malkų užteks.

„Aš kūrenu praktiškai 4 arba 5 pečius, centrinio šildymo neturiu, kuriam kambary šalta, tą ir kuriu pečių. Šiluma, žodžiu, brangi dabar, o kas gi dabar pigu. Viskas brangu, tik tiek, kad aš ir bulvę užsiauginu, ir burokėlį kokį, žąsiną kokį pasipjaunu“, – kalba Panevėžio rajono gyventojas Valentinas Rapšys.

Vyras sako girdėjęs, kad šiais metais malkų kaina gerokai šoktelėjo. Tad pensininkas kol kas neskuba pirkti malkų. Bandys bent sezono pradžioje išsiversti su likusiomis nuo ankstesnių metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Žada pensiją padidinti, gal tada ir nusipirkt galėsiu. Greitu laiku pagal kalorijas tai gal pinigais šildyt geriau“, – sako Valentinas.

REKLAMA

Malkų pardavėjai žodžių į vatą nevynioja – nuo praeito šildymo sezono malkos pabrango apie 80 procentų.

„Dėžėj yra 1,8 kietmetrio malkų, pernai šita dėžutė kainavo 100–110 eurų, šiandien dienai ji kainuoja 200 eurų“, – sako malkų gamybos įmonės vadovas Saulius Antanaitis.

O tokių dėžių šildymo sezonui, šildantis taupiai, vidutinio dydžio namui gali prireikti ir dešimties. Kas atsieitų per 2000 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Gąsdina žmones tos kainos, tikrai gąsdina. Žiūri tą malkelę, jis bando nusiderėt, bando kažką pasakyt“, – kalba S. Antanaitis.

Kad malkinės medienos kainos muša rekordus patvirtina ir valstybinė miškų urėdija.

„Pastaraisiais metais stebima visų žaliavų brangimą rinkoje, tiek naftos, tiek dujų, tiek elektros, tai natūralu, kad ir medienos paklausa išaugusi, o tai sąlygoja ir medienos kainų augimą. Lyginant su praėjusiais metais malkinė mediena pabrango dvigubai“, – teigia valstybinės miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Malkų gamybos įmonės vadovas tvirtina, kad tokį malkų pabrangimą lemia užsienio rinka, met be dujų žiemą liksiantys europiečiai jau dabar šluoja lietuviškas malkas.

„Prigąsdinti tuo karu, tuo dujų embargu, jie tiesiog moka tas kainas, kokias galim mes pasiūlyt. Ir net didesnes, kad tik gautų tų malkų. Ii viskas atsiliepia ir Lietuvos rinkai, ir Lietuvos paprastam žmogeliui“, – aiškina S. Antanaitis.

REKLAMA

Verslininkas sako, kad didžioji dauguma šių ruošiamų malkų iškeliauja į Daniją ir Vokietiją.

„Užsieniečiai kaip išprotėję, tiesiog išvežtų visą produkciją, kurios pas mane yra gal kokį apie 60 furų stovi ant kiemo“, – tikina S. Antanaitis.

Malkų gamybos įmonės vadovas neatmeta, kad prasidėjus šildymo sezonui malkos gali dar brangti. Tad verslininkas savo sandėlių neištuština, laukdamas galbūt dar geresnių kainų. O žmonėms pataria nelaukti šildymo sezono, malkomis pradėti rūpintis jau dabar.

REKLAMA

„Aš jau gal 18 metų dirbu su malkom ir nebuvo taip, kad pigtų malkos lapkričio–gruodžio mėnesį“, – teigia S. Antanaitis.

Valstybinė miškų urėdija gyventojams siūlo alternatyvą – patiems pasiruošti malkas įsigijus medieną nenukirstu mišku. Tuomet patiems teks įsigytą medį nupjauti, parsivežti, sukapoti ir luktelėti, kol išdžius iki tinkamų kūrenimui malkų.

„Preliminariai paėmus, jeigu pats žmogus pasigamina malkas, kaina yra apie 5 kartus mažesnė, negu pirkti pagamintą malkinę medieną“, – teigia V. Kaubrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašu, kad taip daro dalis kaimynų lenkų. Dėl brangstančios anglies ir gamtinių dujų lenkai skuba ruoštis žiemai, kerta miškus, ruošia malkas šildymo sezonui. Štai ūkininkas Artūras šildymo sezono laukia ramiau – malkomis jis jau pasirūpino.

„Man užtrunka apie tris mėnesius pasiruošti žiemai ir tuomet nereikia rūpintis dėl anglių ar dujų, nes turime malkų“, – sako ūkininkas Artūras.

Lenkijos girias valdančios viešosios įstaigos „Valstybiniai miškai“ duomenimis, iki birželio pabaigos girininkijos buvo pardavusios 377 tūkstančius kubinių metrų malkų – 30 procentų daugiau nei praėjusiais metais.

Pasidomėkit kaip jie skaičiuoja malkų kiekį, sujetador malkas į mašina ir skaičiuoja erdmetrius. O erdmetrius tvarkingai sukrautos malkos. Perki 10 erdmetrių mašina, o ištikrūjų bus septyni, kadangi jos sumestos.tai afiora. Dar vienu veikėjai parduoda kietmetreis. Kietmetris, tai medžio gabalas išvis be tarpų. Tai dar viena afiora. Kūbas ištisinis medžio gabalas ir malkų parduoti ir skaičiuoti kūbais neįmanoma. Tai ne betonas
Mausto jus žmogeliai, kaip paskutinius asilus.
Galėtų mūsų valdžia
Galėtų mūsų valdžia
Vietoj 9proc padaryti 0pvm,,,,bet ne, galėtų ir elektrai 0pvm padaryti, bet ne...lenkai maistui ir kurui pratęsė lengvatinį PVM iki metų galų ir bėdų biudžete nemato, ir perka karinės technikos daugiausiai iš visos ES, o tai kainuoja nepigiai,,,kas čia darosi su mūsų valdžia, kodėl jie tokie apatiški, ar galiu juos vadinti kvailiais?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų