• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nusibodo kiekvienais metais žiūrėti, kaip Kevinas bando apsaugoti namus nuo plėšikų ar Džonas Makleinas kovoja su vokiečių teroristais? Skubame jums į pagalbą! Pluoštas nenusibodusių filmų, puikiai tinkančių Kalėdoms. Nuo nemirštančios klasikos iki tokių filmų, kurių geriau nežiūrėti kambaryje esant mažamečiams vaikams.

Nusibodo kiekvienais metais žiūrėti, kaip Kevinas bando apsaugoti namus nuo plėšikų ar Džonas Makleinas kovoja su vokiečių teroristais? Skubame jums į pagalbą! Pluoštas nenusibodusių filmų, puikiai tinkančių Kalėdoms. Nuo nemirštančios klasikos iki tokių filmų, kurių geriau nežiūrėti kambaryje esant mažamečiams vaikams.

REKLAMA

Kalėdines rekomendacijas pristato tinklalaidės apie kiną „Ekrano vergai“ vedėjai Laurynas Stonkus ir Vilmantas Venckūnas.

Nors filmo „Vienas namuose“ (angl. „Home Alone“) peržiūros prieš kiekvienų metų Kalėdas jau tapo tradicija Lietuvoje, Jungtinėse Valstijose Kevino nuotykiai, nors ir yra mylimi, visgi nėra tokia jau neginčijama klasika.

Tokia klasika yra filmas, kurį „The New York Times“ yra įvardijęs kaip tikriausiai geriausią kalėdinį filmą. Tai yra filmas, kurio rodymo 24 val. maratonus organizuoja ne viena amerikiečių televizija. Tai 1983 m. Bobo Clarcko režisuota komedija „Kalėdų pasaka“ (angl. „A Christmas Story“).

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis filmo herojus Ralfis Parkeris pasakoja apie vienas Kalėdas, kai jam buvo devyneri. Berniukas švenčių progą nori gauti tik vieną dovaną – pneumatinį šautuvą. Tėvai tokios dovanos sūnui įteikti nenori, netgi Kalėdų senelis prekybos centre įspėja Ralfį, kad jis šaudydamas pataikys sau į akį.

REKLAMA

Ralfio svajonė gauti trokštamą dovaną Kalėdos yra pagrindinė filmo ašis, aplink kurią aplimpa daugybė trumpų ir šmaikščių istorijų iš Ralfio ir jo šeimos kasdienybės. Nors „Kalėdų pasaka“ ir yra itin juokingas, o kartais ir ironiškas filmas, kartu tai itin šilta ir jauki istorija, spinduliuojanti kalėdiniu džiaugsmu.

Kiti „Ekrano vergų“ pasirinkimai gali jus nustebinti, o gal net papiktinti, nes Laurynas ir Vilmantas Kalėdoms jums siūlo pasižiūrėti filmus, kurie yra apie... Padėkos dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Taip taip, išgirdote teisingai. Nors Lietuvoje Padėkos dieną švenčia retas, Jungtinėse Valstijose tai yra viena pagrindinių švenčių, apie kurią sukurta ne viena kino juosta.

Ir nors šių filmų fone nepamatysite kalėdinės eglutės ar įraudusio Kalėdų senelio, „Ekrano vergų“ nuomone, šie rekomenduojami filmai atspindi tiek kalėdinę dvasią, tiek rūpesčius, su kuriais susiduriame ruošdamiesi svarbiausioms metų šventėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lėktuvu, traukiniu ir automobiliu“ (angl. „Planes, Trains and Automobiles“) – 1987 m. Johno Hugheso sukurta komedija, kurioje pirmaisiais smuikais griežia dvi komedijos legendos – Steve‘as Martinas ir šviesaus atminimo Johnas Candy‘is.

S. Martino vaidinamas Nylas Peidžas stengiasi iš Niujorko sugrįžti į Čikagą pas šeimą ir spėti atšvęsti Padėkos dieną. Skrydžiai atšaukiami, automobiliai genda, piniginės dingsta – Nylas patiria įvairaus plauko nesėkmes ir visur susiduria su nuoširdžiu, bet ganu įkyriu Delu Grifitu, kurį įkūnija Johnas Candy‘is.

REKLAMA

„Lėktuvu, traukiniu ir automobiliu“ iš vienos pusės yra įvairių juokingų situacijų ir kvailysčių prisotinta komedija, tačiau tai kartu ir itin šiltas pasakojimas apie draugystę ir šeimos svarbą.

Apie šeimą pasakoja ir 2003 m. pasirodžiusi komiška drama „Eipril vargai“ (angl. „Pieces of April“). Pagrindinė veikėja Eipril senokai išsikraustė iš savo disfunkcinės šeimos namų, mažai su ja palaiko ryšį, tačiau nusprendžia tėvus ir brolį su sese pasikviesti į savo mažą butuką švęsti Padėkos dienos.

REKLAMA

Visgi visi istorijos veikėjai susiduria su sunkumais. Eipril sunkiai sekasi pagaminti vakarienę, kadangi jos orkaitė sugenda, Eipril vaikinas, norėdamas padaryti įspūdį mylimosios tėvams, iškeliauja pirkti kostiumo, tačiau pasiekti šį tikslą jam nebus lengva. Lengva nėra ir Eipril tėvams, kurie nerodo didelio noro aplankyti nuo jų nutolusios dukros. O jei ir norėtų, šeimai vis nesiseka sėkmingai pasiekti tikslo. Pagrindinė filmo tema – lenktynės su laiku. O tokias lenktynes, tikime, patyrėte ne vienas šventiniu laikotarpiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors iš pirmo žvilgsnio „Eipril vargai“ gali skambėti kaip sunkus ir liūdnas filmas, taip tikrai nėra. Nors jame yra ir itin dramatiškų epizodų, filmas turi gero humoro prieskonį ir yra prisotintas nuoširdumo bei šilumos.

Papildomo žavesio „Eipril vargams“ prideda ir jo sukūrimo istorija. Filmo autorius Peteras Hedgesas labai tikėjo šiuo projektu ir iš pradžių jam turėjo 7 mln. JAV dolerių biudžetą. Tris kartus P. Hedgesas bandė pradėti filmo kūrimą, tris kartus jam nepavyko.

REKLAMA

Kūrėjo užsispyrimas gali būti suprantamas, kadangi jam „Eipril vargai“ buvo svarbus projektas ne tik dėl to, kad tai jo parašytas scenarijus, bet ir dėl to, kad filmą sukurti P. Hedgesą įkvėpė nuo vėžio mirštanti jo mama.

Kai nepavyko susitarti su didžiosiomis studijomis, P. Hedgesas ėmėsi netikėto sprendimo. Jis filmą kurti ėmėsi po mažos nepriklausomos kino kompanijos vėliava. Ir nors startas filmo kūrimui buvo duotas, esminis klausimas buvo filmo biudžetas, kuris susitraukė nuo 7 mln. JAV dolerių iki... 300 tūkst. JAV dolerių.

REKLAMA

Visgi P. Hedgesui pavyko prisikviesti pagrindinį vaidmenį atlikti tuo metu kylančią Holivudo žvaigždę Katie Holmes ir jau pasižymėjusius aktorius Oliverį Plattą ir Patricią Clarkson. Jiems buvo nesvarbu, kad už vaidmenis jie gavo vos po kelis šimtus dolerių. Aktoriai tikėjo P. Hedgeso vizija ir jo norima papasakoti istorija. Tuo metu P. Hedgesas taip pat neišrašė sau riebaus čekio – iš viso uždirbo 20 dolerių, 10 dolerių už filmo režisūrą, dar 10 – už scenarijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Eipril vargai“ iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip mėgėjiškas filmas, kadangi dėl mažo biudžeto filmuojant buvo naudojama labiau namų vaizdeliams, o ne Holivudo filmui skirta kamera. Bet nepaisant visų techninių ir finansinių sunkumų, P. Hedgesui pavyko sukurti tikrą šventinį skanėstą, kuris praturtins jūsų šventinį vakarą.   

Tai tik dalis „Ekrano vergų“ rekomendacijų jūsų kalėdiniam vakarui. Pilname tinklalaidės epizode – dar daugiau filmų, tarp kurių ir legendiniai kalėdiniai filmai, ir tokie, kuriuos žiūrint rekomenduojame išvesti vaikus iš kambario.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų