• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos 3 dienos beliko iki karantino neturintiems galimybių paso. Tad prekybos sektoriuje – didžiulis sujudimas. Prekybininkai prognozuoja didžiulį chaosą ir konfliktus prie durų, galimybių paso tikrinimo vietose. Todėl ruošia barjerus, specialius skaitytuvus ir papildomų darbuotojų, kad patikra sukeltų mažesnes eiles ir susistumdymus.

Vos 3 dienos beliko iki karantino neturintiems galimybių paso. Tad prekybos sektoriuje – didžiulis sujudimas. Prekybininkai prognozuoja didžiulį chaosą ir konfliktus prie durų, galimybių paso tikrinimo vietose. Todėl ruošia barjerus, specialius skaitytuvus ir papildomų darbuotojų, kad patikra sukeltų mažesnes eiles ir susistumdymus.

REKLAMA

Naująją tvarką į šuns dienas jau deda ir vaistininkai. Mat didesnėse parduotuvėse be galimybių paso (GP) pacientai į vaistines negalės pakliūti, net ir tas, kuriose norės pasiskiepyti nuo koronaviruso. GP reikalavimai jau kelia sumaištį ir tarp studentų, žmonės masiškai plūsta ir į grožio salonus, mat nuo pirmadienio be GP juose bus draudžiama lankytis.

Prekybininkai jau ruošiasi kitai savaitei, prie įėjimo klijuoja perspėjimus pirkėjams rodyti dokumentus. Apsaugos darbuotojai vos užėjusius pirkėjus jau kitą pirmadienį turės stabdyti ir reikalauti parodyti galimybių pasus. Kas jų neturės, turės ieškotis kitos, mažesnės parduotuvės. Tiesa, įėjusiesiems kaukės bus tik rekomenduojamos.

REKLAMA
REKLAMA

„Ruošiamės blogiausiam, tikimės geriausio. Ši taisyklė tinka apibūdinti visai šiai situacijai. Pirkėjas atėjęs arba pamiršęs dokumentą, ar telefonas išsikrauna, visokių situacijų gyvenime būna, bus nukreiptas į artimiausią mūsų parduotuvę“, – sako „Maxima“ atstovė Rima Aukštuolytė.

REKLAMA

Vyriausybės sprendimu, pirmadienį įsigalios karantinas neturintiems imuniteto nuo koronaviruso. Tai reiškia, kad dauguma ne pirmo būtinumo prekių ir paslaugų įstaigų galės aptarnauti klientus tik su galimybių pasais. Naujuosius ribojimus dalis pirkėjų pateisina, tačiau kiti siunta:

„Nesąmonė, neisim į parduotuves. Kaip vaikus pamaitinti?“

„Nepasiskiepijęs, neturintis imuniteto, blogai.“

„Gal ne taip stipriai, žvėriškai, bet reikėtų. Reikia patikrinti, nieko sunkaus nėra.“

„Tikrai diskomfortas ateiti į parduotuvę ir laukti eilėje. Eilės tikriausiai bus didžiulės, nebus lengva.“

REKLAMA
REKLAMA

Nors vaikams iki 16 metų galimybių pasų nereikia ir jie gali laisvai visur eiti, prekybininkai turės teisę vyresniųjų prašyti amžių įrodančio dokumento.

„Jei kils įtarimas dėl amžiaus, prekybos centro darbuotojai, vykdantys kontrolę, galės prašyti asmens dokumento ir įvertinti amžių. Jei amžius aiškus, nebus prašoma vaikų pateikti dokumento ir galimybių paso“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Audrius Ščeponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Piktinasi ir vaistininkai, kad ribojimai palies vaistines, kurios įsikūrusios didesniuose kaip 1,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto prekybos centruose. Be galimybių paso į tokias vaistines klientai nepaklius, mat klientų atranka vyks prie įėjimų į pastatus. Žmonės tokiose vaistinėse praras ne tik galimybę įsigyti vaistų, bet ir neatsispausdins galimybių paso, negaus skiepo nuo koronaviruso.

REKLAMA

„Apmaudu, kada daug pacientų, kurie nuspendė galimybių paso neturėti, negalės patekti į vaistines. Pagal nurodymus siūloma, jog reikėtų pasitikti prie durų pacientą ir vesti į vaistinę skiepytis. Ateis skiepytis, tie kurie neturi galimybių paso, nori jį gauti, todėl ateina pasiskiepyti. Tikrai neturime galimybės pasitikti, vaistininkai nespės to padaryti“, – teigia „Camelia“ atstovė Žiedūnė Juškytė.

REKLAMA

Prasidėjus galimybių pasų patikroms prekybininkai prognozuoja spūstis ir eiles, ypač vidurdienį ir vakarais, kai didžiausi pirkėjų srautai. Tad ieško papildomų darbuotojų vykdyti patikroms, ketina naudoti specialius elektroninius skaitytuvus ir vartelius, kad patikra vyktų greičiau ir sklandžiau. Yra ir tokių, kurie ruošiasi įsirengti naujas duris sienose ar languose, kad galėtų priimti klientus tiesiai iš lauko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prekybos centras turi kelis ar keliolika įėjimų. Prie kiekvieno turi būti po apsaugos darbuotoją, žmogų, kuris atliks dokumentų vizualinę patikrą, iššūkis nemažas“, – įsitikinęs asociacijos vadovas Mindaugas Statulevičius.

Prekybininkai pripažįsta, kad tikrinti galimybių pasus į pagalbą apsauginiams teks eiti ir kitiems  parduotuvių darbuotojams, mat gali tekti tikrinti daugybę įvairių dokumentų. Vyriausybė leidžia vietoje galimybių paso naudoti ir europinį žaliąjį sertifikatą, vakciną tvirtinantį išrašą iš e.sveikatos, gydytojo pažymą apie persirgtą kovidą, antikūnų testo pažymą, PGR tyrimo pažymą. O apsaugininkų šiam darbui skubiai susirasti Lietuvoje sudėtinga.

REKLAMA

„750–1200 eurų bruto siūlomas atlyginimas. Pagal darbo pasiūlymų kiekį vyrauja darbai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Bet norinčių dirbti nėra daug šį darbą. Įmonėms problema surasti darbuotojus“, – kalba įdarbinimo agentūros atstovė Rita Karavaitienė.

Klientų antplūdžio šią savaitę sulaukė grožio salonai. Daugybė lietuvių skuba pasigražinti dar šiomis dienomis, mat kitą savaitę grožio salonai turės teisę priimti tik turinčius galimybių pasą klientus.

REKLAMA

„Dalis darbuotojų ruošiasi dirbti namuose, išeiti iš salono, pusės darbuotojų jau netekome ir per pirmąją bangą, kai pradėjo riboti darbuotojų skaičių, jiems nebuvo kur dingti. Dalis pasitrauks į pogrindį, nuolaidų valstybė nedaro“, – sako grožio salono savininkė Aida Stankienė.

Nepatogumais dėl galimybių paso jau skundžiasi ir universitetų studentai. Kai kurios aukštosios mokyklos, taip pat ir Vilniaus universiteto vadovybė savo studentus įspėja, kad kitą savaitę nebepriims į bendrabučius be galimybių paso ir nutrauks apgyvendinimo sutartis. Esą taip siekiama sumažinti bendruomenėje koronaviruso plitimo rizikas. Studentų atstovai pripažįsta, kad universitetų savivaldos teisės tai leidžia, tačiau mano, kad ši sritis turėtų būti reguliuojama vyriausybės lygmeniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei studijos reglamentuotos vyriausybiniu lygmeniu, kad turi būti su testavimu, norisi ir gairių dėl apgyvendinimo“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Vytautas Kučinskas.

Verslas piktinasi, kad valdininkai rugsėjo tryliktąją įsigaliosiančius ribojimus paruošė neišsamiai ir tikslina dar šiomis dienomis. Šiomis dienomis paaiškėjo, kad galimybių pasų nereikės degalinėse, jų nereikės ir tarpmiestinio susisiekimo transporte. Studentai į paskaitas dar mėnesį galės eiti su profilaktiniais greitaisiais antigeno arba PGR testais.

Vyriausybė išprotėjo su tuo gl pasų jie tik sau daro blogiau

Kuo tolyn, tuo durnyn. Ir galo nematyti.
Bus geras pelnas lenkijai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų